Lietuva atvira diskusijai dėl euro zonos biudžeto ir finansų ministro

 (12)
Lietuva yra atvira diskusijai Prancūzijos prezidento pasiūlymui sukurti euro zonos finansų ministro pareigybę ir sudaryti atskirą zonos biudžetą, tačiau dabar tai nėra pats svarbiausias klausimas, teigia finansų ministras Vilius Šapoka.
Vilius Šapoka
© DELFI / Domantas Pipas

„Pasiūlymas dėl euro zonos biudžeto ir finansų ministro svarstytinas ilguoju laikotarpiu. Šiai diskusijai esame atviri, tačiau galvojame, kad tokie instituciniai klausimai nereikalauja skubių sprendimų ir nėra patys svarbiausi Ekonominės ir pinigų sąjungos gilinimo kontekste“, – BNS sakė V. Šapoka.

Jo teigimu, Lietuva mano, kad šiuo metu svarbiausia atkurti pasitikėjimą tiek ES projektu, tiek Ekonomine ir pinigų sąjunga, kuri turėtų tapti atsparesnė ir patrauklesnė, kad euro zonos šalys galėtų efektyviau reaguoti į ekonomikos pokyčius, o likusios ES šalys norėtų prisijungti prie euro zonos.

„Tai galime padaryti užtikrindami jau anksčiau sutartų taisyklių patikimumą, užbaigdami pradėtus darbus, pavyzdžiui, Bankų sąjungos gilinimą, Kapitalo rinkų sąjungos sukūrimą bei socialinių ir ekonominių skirtumų tarp euro zonos narių mažinimą“, – tvirtino V.Šapoka.

Emanuelis Makronas siūlo sukurti specialų euro zonos biudžetą, atskirą parlamentą ir paskirti euro zonos finansų ministrą. Šiam pasiūlymui neprieštarauja ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

„Neturiu nieko prieš euro zonos biudžetą, galime pakalbėti apie Europos finansų ministro pareigybės sukūrimą (...) Mes sutinkame, kad euro zona turi būti stabilizuota ir toliau vystoma“, – po susitikimo su Prancūzijos prezidentu ketvirtadienį pareiškė A. Merkel.

Kad būtų galima sudaryti euro zonos biudžetą ir sukurti finansų ministro pareigybę, reikėtų keisti ES sutartis.

Šalininkai sako, kad bendras iždas ir finansų ministras padėtų sušvelninti galimas krizes ir greičiau mažinti atskirtį. Kritikai sako, kad šie integraciniai žingsniai dar labiau apribotų šalių suverenitetą ir izoliuotų bendros valiutos neturinčias ES šalis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Linksmas kvietimas feisbuke žada po eurą už kiekvieną pasidalijimą (4)

Visuomeninė iniciatyva „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ sulaukė „Tele2“ paramos. Mobiliojo ryšio operatoriaus atstovas Andrius Baranauskas ketvirtadienį paskelbė konkursą, kuriame sudalyvauti gali kiekvienas socialinio tinklo „Facebook“ vartotojas.

„Siemens“ sustabdė įrangos tiekimą Rusijai (7)

Vokietijos pramonės konglomeratas „Siemens“, metęs kaltinimus dėl neteisėto jo gamybos dujų turbinų nukreipimo į Kryme statomą šiluminę elektrinę, penktadienį pranešė stabdantis generuojančios įrangos tiekimą Rusijos valstybės kontroliuojamoms įmonėms, įskaitant „Inter RAO“, „Gazprom energoholding“ ir „RusHidro“.

Antstoliai negaus atlygio už mažų skolų išieškojimą (6)

Už nedidelių skolų išieškojimą antstolis negaus atlygio, penktadienį sutarta teisingumo ministrės Mildos Vainiutės ir Antstolių rūmų pirmininkės Ingos Karalienės susitikime.

Rygoje pristatytas prekybos ir pramogų centras „Akropolis“ (5)

Kaimyninės Latvijos sostinėje visuomenei oficialiai pristatytas čia kylančio prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ (latv. Akropole“) projektas. Renginio metu Rygos miesto vadovai ir „Akropolio“ projekto vystytojai paruošė kapsulę ateinančioms kartoms, o ji vėliau bus įbetonuota į prekybos ir pramogų centro pamatus.

Plinta naujas mokestis: matuoja žolės ilgį (416)

Lietuvoje plinta naujas mokestis daugiabučių gyventojams – sąskaitos už nupjautą žolę. Neseniai toks mokestis įvestas Raseiniuose. „Raseinių butų ūkio“ vadovas priblokštiems gyventojams paaiškino, kad analogiškas mokestis jau įvestas Klaipėdoje, Radviliškyje ir ilgainiui gali tapti įprastas visoje Lietuvoje.