Lietuva atsilieka, kurdama informacinę visuomenę

Vidurio ir Rytų Europoje kuriant informacinę visuomenę, Estija yra viena toliausiai pažengusių valstybių, o Lietuva ir toliau išlieka tarp regiono vidutiniokių.
Tai teigta Lenkijos sostinėje penktadienį pasibaigusioje Europos Sąjungos (ES) surengtoje konferencijoje "Informuota visuomenė - Europos integracijos spartinimas", kurioje dalyvavo ir Lietuvos delegacija, vadovaujama valdymo reformų ir savivaldybių reikalų viceministro Edmundo Žvirblio.

Konferencijoje pagrindinis dėmesys skirtas informacinės visuomenės kūrimui.

Pasak Europos komisaro verslo ir visuomenės informatikos klausimais Erkki Likaneno, Vidurio Europos šalys jau dabar turi prisitaikyti prie ES reikalavimų šioje srityje.

Kalbant apie telekomunikacijų raidą, teigiamų vertinimų sulaukė Slovėnija ir Estija, kuriose 100 gyventojų tenka atitinkamai 76 ir 61 telefonas, tuo tarpu Latvijoje šis rodiklis yra 43, o Lietuvoje - 39.

Tačiau Lietuva lenkia Lenkiją, kur 100 gyventojų tenka 34 telefonai, o blogiausia padėtis Rumunijoje ir Albanijoje, kur 100 gyventojų tenka atitinkamai 23 ir vos 5 telefonai.

Teigiamų vertinimų Estija sulaukė ir kalbant apie interneto plėtrą. Pažymėta, kad Estijoje daug nuveikta kompiuterizuojant mokyklas.

Estijos švietimo ministras Tonis Lukas teigė, jog interneto plėtra buvo visų šalies vyriausybių veiklos prioritetinė sritis, o šalies politinės partijos pasirašė susitarimą, kuriuo remiantis interneto plėtrai kasmet buvo skiriama 0,2 proc. Estijos BVP.

Estijoje internetas populiaresnis negu kai kuriose ES šalyse. Serverių atžvilgiu 1000 gyventojų Estija lenkia Belgiją, Prancūziją, Ispaniją ir Italiją.

"O Lietuvoje šiam tikslui vis nerandama lėšų", BNS skundėsi Lietuvos kompiuterininkų sąjungos pirmininkas, Kauno Technikos universiteto dėstytojas Alfredas Otas. Jo nuomone, tai, jog didelės mokyklos turi vos 2-3 kompiuterius, yra nenormalu.

Kur kas optimistiškiau savo šalies padėtį vertino Latvijos universiteto profesorius Janas Bičevskis, pasak kurio, nors padėtis Latvijoje kompiuterizavimo atžvilgiu kol kas nėra labai gera, tačiau einama teisingu keliu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

G. Žiemelis atidarė farmacijos fabriką Baltarusijoje (47)

Baltarusijoje atidarytas lietuvių valdomas farmacijos fabrikas „Nativita“ kartu su naujai įrengtomis tyrimų laboratorijomis, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Vokietijos verslo pasitikėjimas pasiekė aukščiausią lygį per dvejus metus (2)

Vokietijos verslo pasitikėjimas atitinka prognozes: spalio mėnesį jis pasiekė aukščiausią lygį per dvejus metus, skelbia IFO ekonomikos institutas, praneša naujienų tarnyba AFP.

M. Schulzas: ES privalo atidėti susitikimą dėl CETA

Europos Sąjunga privalo atidėti šią savaitę planuotą viršūnių susitikimą, per kurį Bendrijos lyderiai tikėjosi pasirašyti prieštaringai vertinamą CETA laisvosios prekybos sutartį su Kanada, antradienį Vokietijos radijui sakė Europos Parlamento vadovas Martinas Schulzas.

Finansų ministrė: „Jonvabaliai" – iniciatyva, auginanti atsakingą požiūrį (3)

Antradienį finansų ministrė Rasa Budbergytė padėkojo partneriams - iniciatyvos „Jonvabaliai", laimėjusios Europos Komisijos (EK) „RegioStars 2016" apdovanojimą, kūrėjams. Pasak ministrės, bendromis pastangomis pasiektas rezultatas džiugina - durys į ES lėšomis įgyvendinamus projektus visuomenei atvertos plačiau.

D. Mockus įvertino R. Karbauskio užmojus: švelniai tariant, mes pamatysime (462)

Vienas turtingiausių ir įtakingiausių šalies verslininkų, koncerno „MG Baltic“ prezidentas Darius Mockas skeptiškai vertina Lietuvos žaliųjų ir valstiečių sąjungos (LVŽS) planus įvesti prekybos alkoholiu monopolį ir imtis kitų priemonių riboti alkoholinių gėrimų prieinamumą.