Liberalai: "Williams" verslo planas žlugo

 (23)
Konservatorių proteguotas ir reklamuotas "Mažeikių naftos" privatizavimo ir plėtros projektas bei JAV bendrovės "Williams", kuri yra "Mažeikių naftos" operatorė, verslo planas žlugo.
Tai ketvirtadienį spaudos konferencijoje teigė Lietuvos liberalų sąjungos valdybos pirmininkas Rolandas Paksas bei valdybos nariai Eugenijus Maldeikis ir Jonas Lionginas.

"Williams" per 7 mėnesius nesugebėjo užtikrinti stabilaus naftos tiekimo gamyklai, nors žadėta, kad tai bus įvykdyta "jau kitą dieną", nesugebėta išspręsti projekto finansavimo klausimo, nors buvo žadėta, kad Būtingės naftos terminale per savaitę bus pripildomi 2 tanklaiviai, jo apkrovimas dabar nepalyginti mažesnis, tvirtino R. Paksas.

"Be to, kol kas dar neaišku, pagal kokius standartus paskaičiuoti pirmojo ketvirčio veiklos nuostoliai - ar pagal JAV, kurie buvo naudojami derybų metu, ar pagal kažkokius kitus", sakė J. Lionginas.

Liberalų sąjungos atstovų teigimu, nepaisant visų pažadų, kol kas nematyti jokios realios pažangos modernizuojant ir rekonstruojant "Mažeikių naftos" gamyklą.

Pasak J. Liongino, skubus sutarties pasirašymas buvo motyvuotas tuo, kad nepasirašius sutarties su "Williams" nepavyks gauti lėšų, būtinų "Mažeikių naftos" modernizavimui, kurį reikia atlikti iki 2002 metų, ir naftos koncernas bankrutuos - virs metalo laužo krūva.

"Tačiau žadėti pinigai Lietuvos nepasiekė, o įmonės modernizavimas stovi", sakė J. Lionginas.

"Todėl galima daryti išvadą, kad plačiai išreklamuotas verslo planas yra žlugęs. Kartu su juo žlugo ir mitas, kad sutartis reikėjo pasirašyti kuo greičiau, net neužsitikrinus naftos tiekimo", sakė R. Paksas.

Anot jo, visiškai žlugo konservatorių partijos itin akcentuotas projekto privalumas, kad atėjus Jungtinių Valstijų kapitalui bus atsijungta nuo Rytų rinkų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (26)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (18)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (154)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.