Lenkijos telekomą perka prancūzai

 (1)
Lenkijos telekomas "Telekomunikacja Polska" 35 proc. akcijų parduos konsorciumui "France Telecom" ir privačiam Jano Kulczyko (Jano Kulčiko) holdingui.
Sutartis bus pasirašyta birželio pabaigoje.

Tikimasi, kad valstybė už sandorį gaus apie 4 mlrd. JAV dolerių. Apie šį sprendimą spaudos konferencijoje pranešė Lenkijos iždo ministras Emilis Wasaczas (Emilis Vasačas).

Tokiu būdu buvo atmestas Italijos telekomo pasiūlymas pirkti Lenkijos bendrovės akcijų. Jis buvo vienintelis prancūzų konkurentas.

Neatmetama galimybė, kad prancūzai nupirks dar 16 proc. akcijų ir perims kontrolinį Lenkijos telekomo paketą.

Lenkijos telekome dirba apie 70 tūkst. žmonių, jam priklauso apie 10 mln. abonentų, tačiau telefono ryšiai reikalauja modernizacijos.

Iki 2003 metų Lenkijos telekomas turi tarptautinių ryšių monopolį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Rekordinių santaupų prikaupę verslai dairosi, kur investuoti (8)

Verslo įmonių santaupos pasiekė rekordą – sąskaitose turimų indėlių suma perkopė daugiau nei 4 mlrd. eurų.

Lietuva smuktelėjo Pasaulio banko reitinge (17)

Pasaulio banko reitinge „Doing Business 2017“ Lietuva užėmė 21-ąją poziciją tarp 190 šalių - tai viena vieta žemiau, nei pernai.

Valonai pyksta ir grasina nutraukti ES ir Kanados derybas (21)

Belgijoje Valonijos regionas nutrauks derybas, kuriomis stengiamasi išgelbėti ES ir Kanados prekybos sutartį, jeigu jis gaus daugiau ultimatumų, pareiškė antradienį Valonijos lyderis Paulis Magnette.

Briuselyje ruošiamas susitarimas su „Gazprom“, kuris nepatiks Lietuvai (258)

Briuselis neilgai trukus gali pasirašyti su Rusijos gamtinių dujų milžine „Gazprom“ susitarimo projektą, kuris užbaigs penkerių metų trukmės antimonopolinį patikrinimą dėl per didelių kainų nustatymo. Ši žinia gali sulaukti nepalankaus įvertinimo iš Rytų Europos valstybių, pykstančių dėl galimybės „Gazprom“ išsisukti nuo baudos.

G. Žiemelis atidarė farmacijos fabriką Baltarusijoje (99)

Baltarusijoje atidarytas lietuvių valdomas farmacijos fabrikas „Nativita“ kartu su naujai įrengtomis tyrimų laboratorijomis, rašoma bendrovės pranešime spaudai.