Lenkija planuoja eksportuoti elektros "kokteilį"

Lenkija planuoja Vokietijai parduoti elektros energijos "kokteilį", kuriame būtų sumaišyta trečdalis brangios lenkiškos elektros ir du trečdaliai pigios rusiškos, pranešė Lenkijos dienraštis "Rzeczpospolita".
Tokį "kokteilį" eksportuotų naujai įsikūrusi energetikos bendrovė "Polenergija".

Pasak dienraščio, toks mišinys yra kur kas pigesnis ir jį lengviau parduoti Vakarams. Praėjusiais metais Lenkijoje keletą kartų lankėsi vieningos Rusijos energetikos sistemos pirmininkas Anatolijus Čiubaisas, kuris aptarė elektros eksporto reikalus.

Bendrovę "Polenergija" įkūrė Lenkijos elektros tinklai "Polskie Sieci Elektroenergetyczne", Vokietijos bendrovė "Preussen Elektra" ir vieno turtingiausių Lenkijos žmonių Jano Kulczyko (Jano Kulčiko) holdingas.

Sutartis buvo pasirašyta dalyvaujant Lenkijos ir Vokietijos ūkio ministrams. Pradinis bendrovės kapitalas - 999 tūkst. zlotų - padalytas į tris lygias dalis.

Manoma, kad "Polenergo" metų apyvarta gali siekti apie milijardą zlotų, o pelnas - kelias dešimtis milijonų zlotų.

Vokiečiai pirmieji investuos apie 10 mln. markių elektros energijos perdavimo technologijai pagerinti. Numatoma šalia autostrados A-2 nutiesti naują elektros liniją.

"Rzeczpospolita" rašo, kad elektros energijos perdavimu į Vakarus suinteresuota ir Lietuva.

"Tačiau šiam projektui įgyvendinti reikia nutiesti aukštos įtampos liniją iš Lietuvos į Elko miestą Lenkijoje, o tai kainuotų apie 1,3 mlrd. zlotų. Tuo tarpu tiesti elektros liniją greta autostrados yra kur kas pigiau", pažymi Lenkijos dienraštis.

Lenkijos ekspertai neseniai pareiškė, jog aukštos įtampos linija iš Lietuvos į Lenkiją gali būti pradėta tiesti ne anksčiau kaip 2004 metais ir baigta 2008 metais. Gali atsitikti taip, jog elektros "kokteilio taurėje" lietuviškajai daliai nebeliks vietos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (29)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (25)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (109)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (68)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.