Lenkai ketina paversti ŽŪB rinkos lyderiu

 (1)
Didžiausias privatus Lenkijos bankas "Pekao SA" tikisi paversti Lietuvos žemės ūkio banką dominuojančiu banku Lietuvoje.
Pirmadienį "Pekao" kartu su Italijos banku "UniCredito Italiano", valdančiu kontrolinį Lenkijos banko akcijų paketą, pateikė vienintelę paraišką įsigyti LŽŪB, kuris yra trečiasis pagal dydį Lietuvos bankas.

"Su mūsų parama LŽŪB turi galimybę jau netrukus tapti pagrindiniu žaidėju Lietuvos bankų rinkoje", antradienį pareiškė "Pekao" vykdomoji direktorė Maria Wisniewska.

Mažmenine ir korporacine bankininkyste užsiimantis "Pekao", kuris buvo privatizuotas 1999 metais, yra žadėjęs plėstis į kaimynines Vidurio bei Rytų Europos valstybes.

"Mes jau pradėjome derybas dėl LŽŪB įsigijimo kainos. Akivaizdu, jog tai turės būti protinga kaina", sakė M. Wisniewska.

Šaltiniai Lietuvoje neįvardijo Lenkijos banko siūlomos kainos, tačiau pavadino ją "pozityvia".

Anot M. Wisniewskos, didžiausia LŽŪB vertė yra visą Lietuvą apimantis mažmeninis banko tinklas. Be to, Lenkijos banką sudomino ir solidūs LŽŪB klientai bei augimo potencialas.

"Tai universalus bankas. Nepaisant jo pavadinimo, žemdirbiams suteiktų paskolų dalis nėra didelė", teigė "Pekao" vadovė.

Pasak analitikų, LŽŪB, kurio turtas vertinamas 1,54 mlrd. litų, buvo sėkmingai restruktūrizuotas. Tačiau tai, jog konkursui buvo gauta tik viena paraiška, rodo, kad jis ir toliau yra sutapatinamas su žemės ūkiu, kuris nėra patrauklus dideliems Vakarų investuotojams.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Iš pareigų traukiasi EK vicepirmininkė

Europos Komisijos (EK) vicepirmininkė, Bulgarijos deleguota Europos finansinių programų ir biudžeto komisarė Kristalina Georgieva traukiasi iš pareigų, praneša EK.

Belgijoje Valonijos parlamentas patvirtino ES ir Kanados prekybos sutartį (1)

Belgijoje Valonijos regiono parlamentas penktadienį pritarė svarbiai ES ir Kanados vadinamajai Išsamiosios ekonomikos ir prekybos sutarčiai (Comprehensive Economic and Trade Agreement, CETA) po tikro derybų maratono, kuris baigėsi kompromisu, atvėrusiu kelią Europos Sąjungai pasirašyti šį paktą.

Daugiau kaip 0,5 mln. eurų iššvaistęs įmonės vadovas neteko laisvės (35)

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas už iššvaistytą didelės vertės įsiskolinusios ir prie bankroto ribos atsidūrusios bendrovės turtą 61 metų P. J. skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, rašoma Klaipėdos apygardos teismo pranešime spaudai.

JAV ekonomikos augimas – sparčiausias per dvejus metus (16)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekonomika trečiąjį šių metų ketvirtį augo sparčiausiai per dvejus metus, atskleidė pirminiai duomenys. Apie tai praneša BBC.