Latvijoje ruošiamasi statyti naftos perdirbimo gamyklą

 (1)
Tai teigiama viešųjų ryšių tarnybos D&Z projektų vadovo Arūno Daugėlos išplatintame pranešime spaudai.

Vienas iš investicijų Latvijoje objektų yra naujos naftos perdirbimo gamyklos statyba, dėl kurios buvo susitarta Latvijoje ir Maskvoje praėjusių metų pabaigoje.

Pasak RNDPS patarėjo Latvijoje Jurijaus Ognevo, gamyklos projektavimo darbai yra pažengę tiek toli, jog apsukti jų atgal jau neįmanoma. Anot jo, naujos naftos perdirbimo gamyklos statybą paskatino ketinimai sumažinti naftos produktų kainas Baltijos šalyse.

Net strateginio "Mažeikių naftos" investuotojo Williams International" pasitraukimo iš Lietuvos atveju, gamykla Latvijoje vis tiek bus statoma. Pasak J. Ognevo, "Williams" apsitraukimo atveju "Mažeikių nafta" ir naujoji Latvijos naftos perdirbimo gamykla priklausytų vieningai naftos energetikos sistemai.

Naftos perdirbimo gamykla Latvijoje bus statoma pagal Vakarų standartus ir aplinkosaugos reikalavimus. Gamyklos projektuojamas galingumas yra apie 2 mln. tonų naftos per metus, ji turėtų gaminti aukščiausios kokybės degalus.

"Šio kiekio pakaks Latvijai, Rusijos Pskovo ir Kaliningrado sritims bei iš dalies ir Estijai", teigė J. Ognevas.

Gamykla turėtų atsipirkti per 4-5 metus, planuojama, jog procesingas joje kainuos 9-10 JAV dolerių už toną naftos.

"Skirtingai nuo "Williams", Latvijoje planuojamos statyti gamyklos savininkai pirmiausiai užsitikrino rusiškos naftos tiekimą", teigė J. Ognevas.

Bendra Rusijos ir Latvijos įmonė, kurios pavadinimas kol kas neatskleidžiamas, statybas vykdys savo ir kreditinėmis lėšomis, todėl finansinių garantijų iš Rusijos bei Latvijos vyriausybių nereikės. J. Ognevas kol kas neatskleidė ir būsimos statybos vietos, tačiau teigė, jog "sklypas jau yra".

J. Ognevas taip pat neįvardijo, kuri iš Rusijos naftos bendrovių galėtų būti susijusi su naujos naftos perdirbimo gamyklos statyba. pasak jo, pagrindinis jos iniciatorius yra "rusiškai latviškas" kapitalas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

V. Antonovas ketina skųsti Maskvos arbitražo teismo sprendimą (2)

Rusijos verslininkas, didžiausias bankrutavusio banko „Snoras“ akcininkas Vladimiras Antonovas skųs penktadienį priimtą Maskvos arbitražo teismo sprendimą nutraukti jo daugiau kaip 40 mlrd. rublių vertės ieškinio Lietuvai nagrinėjimą.

Iš pareigų traukiasi EK vicepirmininkė

Europos Komisijos (EK) vicepirmininkė, Bulgarijos deleguota Europos finansinių programų ir biudžeto komisarė Kristalina Georgieva traukiasi iš pareigų, praneša EK.

Belgijoje Valonijos parlamentas patvirtino ES ir Kanados prekybos sutartį (4)

Belgijoje Valonijos regiono parlamentas penktadienį pritarė svarbiai ES ir Kanados vadinamajai Išsamiosios ekonomikos ir prekybos sutarčiai (Comprehensive Economic and Trade Agreement, CETA) po tikro derybų maratono, kuris baigėsi kompromisu, atvėrusiu kelią Europos Sąjungai pasirašyti šį paktą.

Daugiau kaip 0,5 mln. eurų iššvaistęs įmonės vadovas neteko laisvės (36)

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas už iššvaistytą didelės vertės įsiskolinusios ir prie bankroto ribos atsidūrusios bendrovės turtą 61 metų P. J. skyrė dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, rašoma Klaipėdos apygardos teismo pranešime spaudai.

JAV ekonomikos augimas – sparčiausias per dvejus metus (27)

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ekonomika trečiąjį šių metų ketvirtį augo sparčiausiai per dvejus metus, atskleidė pirminiai duomenys. Apie tai praneša BBC.