Jau kurį laiką Lietuvoje daug ir garsiai kalbama apie jaunų novatoriškomis idėjomis grįstų, inovatyvius produktus ir paslaugas vystančių verslų potencialą, galimybes pritraukti investuotojų lėšas bei tapti naujais pasaulinės sėkmės pavyzdžiais, kuriuos taip mėgstama prisiminti ir į kuriuos lygiuotis bandoma. Kuriasi startuolių bendruomenės, organizuojamos konferencijos, kūrybinės dirbtuvės, kurių tikslas sukurti palankią terpę pažangių idėjų generavimui, jų realizavimo galimybių, naujų verslo modelių paieškai. Startuolių reiškinys mūsų šalyje neretai netgi lyginamas su tokiomis tarptautinėmis besikuriančių technologinių verslų sostinėmis kaip Tel Avivas ar Londonas.
Laura Duksaitė-Iškauskienė
© Asmeninio albumo nuotr.

Be abejo, Lietuvoje turime talentingų, veiklių, kūrybingų žmonių, vienijančių jėgas ir tikrai galinčių pasiūlyti vietos ar pasaulio rinkoms šiuolaikiškų sprendimų. Taip pat turime ir palankią verslo aplinką, gerą technologinę bazę, reikiamą IT infrastruktūrą, vieną greičiausių pasaulyje interneto ryšį. Vis dėlto startuoliai, ypač besiplečiantys, Lietuvoje gana dažnai susiduria su kliūtimi, kurios minėtuose pasaulio miestuose išvengti lengviau.

Ši kliūtis – ta pati, su kuria Lietuvoje susiduria ir jau įsitvirtinusios įmonės, turinčios ambicijų plėstis, tačiau startuoliams neretai ji gali būti lemtinga. Kalbame, apie kvalifikuotų specialistų, visų pirma IT srityje, trūkumą mūsų šalyje. Startuoliams ši problema gali pakišti koją pačiu netinkamiausiu metu.

Vos tik apčiuopus sėkmės formulę, atradus galimybes pasiūlyti unikalius produktus ir paslaugas, uždirbti iš jų, jaunus verslus paprastai lydi žaibiška plėtra, neretai paskatinta ir nemenkų išorinių investicijų. Štai šiame etape ir išryškėja žmogiškųjų išteklių, greito tinkamų darbuotojų įdarbinimo reikšmė. Norint vystyti tam tikrus sprendimus, perkelti pirmines idėjas į kitą lygį, pritaikyti jas rinkos poreikiams prireikia visai kitų pajėgumų, negu startuoliui vos pradėjus vykdyti veiklą, kuomet galbūt galėjo pakakti ir vos keleto bendraminčių – gerai motyvuotų ir daug dirbti pasiryžusių komandos narių.

Dažnas požiūris, kad jaunam verslui svarbu sulaukti investuotojų dėmesio, o jų pinigai jau padės išspręsti visas problemas ir vien jų pakaks sėkmingai plėstis. Turint papildomų lėšų, žinoma, galima nuveikti daugiau, tačiau, kalbant apie kvalifikuoto personalo įdarbinimą, dažnai pinigai nėra esminis faktorius, nes reikiamų darbuotojų, kuriems būtų galima mokėti net ir labai aukštus atlyginimus, rinkoje neretai paprasčiausiai nėra. Pačioms ugdytis reikiamus specialistus tokioms sparčiai besiplečiančioms įmonėms nėra kada.

Štai čia ir išryškėja Tel Avivo ar Londono pranašumai palaikant gyvybingas startuolių ekosistemas. Būdami didžiuliais tarptautiniais centrais šie miestai sutraukia talentingus specialistus iš viso pasaulio. Galimybės atsirinkti ir įdarbinti tinkamiausius darbuotojus čia – didesnės.

Kas gi belieka su kvalifikuotų darbuotojų trūkumu susiduriantiems startuoliams Lietuvoje? Visų pirma, konkuruoti su kitomis įmonėmis dėl paklausių specialistų, kurie jau turi darbo vietas. Šiuo atveju jauni verslai gali ir neretai pasinaudoja pranašumu, kurio neturi senesnės, tradiciniuose sektoriuose ir rinkose veikiančios įmonės, net ir siūlančios didesnius atlyginimus. Šis pranašumas – tai išskirtinė verslo idėja, galimybė prisidėti prie produkto ar paslaugos, kurios dar niekas nėra pasiūlęs, kūrimo. Kvalifikuotiems, finansinį stabilumą užsitikrinusiems darbuotojams dažnai tai būna svarbiau nei keletą tūkstančių eurų siekiantys atlyginimai. Kas žino – galbūt pradėjęs dirbti nedidelėje, mažai kam žinomoje įmonėje, po keleto metų specialistas galės didžiuotis, kad dirba naujajame „Facebook“ ar „Google“? Tikėjimas idėja paprastai suburia pirminį startuolio komandos branduolį, tad ta pati idėja gali padėti surasti ir naujų specialistų įmonei augant.

Kita išeitis, kuri galėtų priartinti mus prie Tel Avivo ar Londono – kvalifikuotų specialistų atsivežimas iš užsienio šalių. Minėti miestai neišsiskiria vietinių aukštos kvalifikacijos darbuotojų gausa. Į juos paprasčiausiai atvyksta dirbti daug kompetetingų darbuotojų iš kitų šalių, o tuo pasinaudoja ten besikuriančios ir veikiančios įmonės, kurių dažną sudaro tarptautinės darbuotojų komandos.

Lietuvoje žmogiškaisiais ištekliais iš užsienio šalių vis dar naudojamasi vangiai, nors sąlygos pasikviesti reikiamų specialistų iš svetur tampa vis geresnės. Augantiems startuoliams, susiduriantiems su kvalifikuotų darbuotojų trūkumu, čia slypi nepanaudotos galimybės. Ypač turint omenyje tai, kad jaunų, į inovacijų kūrimą orientuotų įmonių nevaržo ilgai veikiančioms tradicinėms kompanijoms dažnai būdinga konservatyvi, sunkiai pajudinama organizacinė kultūra, tampanti barjeru įdarbinant užsieniečius.

Kartais vos vienas specifinių kompetencijų turintis specialistas iš užsienio gali atrišti rankas ir leisti įmonei įdarbinti daugiau vietos darbuotojų. Pavyzdžiui, radusi reikiamą programinės įrangos kūrėją užsienyje, įmonė produkto vystymui gali formuoti ir naują dizainerių komandą, plėsti rinkodaros pajėgumus.

Reikia nepamiršti, kad ne visi startuoliai veikia IT srityje – naujų verslo idėjų netrūksta chemijos, finansinio tarpininkavimo, darbuotojų samdos rinkose. Taigi paklausūs ne tik programuotojai, programinės įrangos vystytojai, IT sistemų architektai, bet ir produkto vystymo vadovai, rinkodaros specialistai.

Užpildžius spragas kvalifikuotų darbuotojų rinkoje atsivertų naujos galimybės išnaudoti šiaip jau tikrai geras sąlygas jaunam verslui Lietuvoje klestėti, plėstis, kurti darbo vietas ir inovatyvius, pridėtinę vertę kuriančius produktus bei paslaugas, žengti dar vieną žingsnį įtvirtinant šalies konkurencinį pranašumą, pritraukiant užsienio investicijas ir tampant tarptautiniu inovacijų centru.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (3)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (5)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (32)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Apklausa: 6 iš 10 pažįstamiems atskleidžia, kokią algą gauna (14)

Dauguma darbuotojų sutinka, kad darbo užmokesčio duomenys yra privatus klausimas ir labai jautri...

Top naujienos

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (20)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Ekspertai kai kuriuos Laisvės aikštės pertvarkos projektus pavadino isteriškais (17)

Dailės galerijoje aptarus 10 pateiktųjų projektų, kaip atnaujinti Laisvės aikštę ir jos...

Kai katės pervertina savo galimybės: bando įsirangyti į kelis kartus mažesnes vietas (4)

Yra vienas dalykas, kurį katės mėgsta daryti labiau nei valgyti ir tinginiauti - bandyti sutilpti...

Socialiniame tinkle paatviravo apie sekso metu patirtus sužalojimus (12)

Seksas turėtų būti malonus dalykas, bet kartais jis pasisuka priešinga linkme ir tampa…...

Šiltesni nei įprasta orai išsilaikys ne tik rugpjūtį, bet ir rugsėjį (9)

Pagal dabar turimą informaciją, ne tik rugpjūčio pabaiga, bet ir rugsėjo pradžia turėtų būti...

Joniškio rajone iš voljero pabėgo meška (70)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

Papasakojo, ką patyrė per išpuolius Ispanijoje: britų aktorė slėpėsi restorano šaldytuve (31)

Per Barseloną supurčiusį išpuolį aktorė Laila Rouass, besifilmuojanti „BBC One“ kanalu...

Po lengvo pasivaikščiojimo D. Adomaitis saviškiams turėjo pastabėlių specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (20)

Jokio ažiotažo Rygoje nesukėlusios ir uždarų durų vykusios Lietuvos ir Rumunijos rinktinių...

Pustuštėje „Karklėje“ – gausus „nelegalių radinių biuras“ (48)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...

Erdvėlaiviai „Voyager“ paruošti atvesti ateivių į Žemę (63)

Netrukus astronomijos mėgėjai turės progą švęsti – „ Voyager “ programai sukanka 40 metų....