Kyla abejonės dėl elektroninio parašo

 (4)
Dauguma transporto firmų ir jų klientai kitais metais turėsiantį įsigalioti Elektroninio prašo įstatymą vertina labai atsargiai. O kai kurios bendrovės jau dabar siūlo alternatyvias duomenų perdavimo tehnologijas.
Valdas Undzėnas, Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos Informatikos departamento Informacinių sistemų skyriaus viršininkas, įsitikinęs, jog naudotis elektroniniu parašu jau bus galima 2001 m. viduryje, kai bus sukurta visa reikiama infrastruktūra – priežiūros institucijos ir t.t.

"Nuo įstatymo įsigaliojimo dienos klientai galės susitarti su transporto firma dėl krovinių vežimo sutarčių sudarymo, keisti sutartis arba jas anuliuoti neišeidami iš savo kontoros. Visus dokumentus bus galima pasirašyti elektroniniu parašu. Be to, elektroniniu būdu bus galima sutvarkyti muitinės, mokesčių inspekcijos, kt. dokumentus", – teigė p. Undzėnas.

Tačiau kol kas transportininkai būsimą naujovę vertina gana skeptiškai.

Dauguma transporto firmų vadovų tvirtino, jog būsima naujovė vargu ar ką nors keis, nes jie jau ir dabar pasitiki faksimiliniu aparatu iš partnerių gautu sandorio patvirtinimu arba užtenka net pokalbio telefonu.

Dauguma abejoja elektroninio parašo patikimumu ir baiminasi kompiuterių tinklo įsilaužėlių. Be to, anot jų, dėl elektroninio parašo savo nuomonės nėra išsakiusios draudimo bendrovės ir kol kas neaišku, kokiomis sąlygomis galima apsidrauti nuo galimų pavojų.

Kol aiškinamasi dėl elektroninio parašo patikimumo, programų įdiegimo, kai kurios firmos jau siūlo alternatyvias duomenų perdavimo sistemas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.

Kanados užsienio reikalų ministras pasveikino susitarimą dėl sutarties su ES

Kanados užsienio reikalų ministras Stephane'as Dionas ketvirtadienį pasveikino Belgijos politinių lyderių pasiektą susitarimą, pralaužiantį kelią istorinei Europos Sąjungos ir jo šalies laisvosios prekybos sutarčiai.

„Twitter“ panaikins 9 proc. darbo vietų

Paskelbusi apie lėtą pajamų augimą, „Twitter“ nusprendė panaikinti 9 proc. darbo vietų – atleisti apie 300 darbuotojų, praneša BBC.

Prašymų gauti bedarbio pašalpą JAV mažėja (6)

Amerikiečių, pateikiančių prašymus bedarbio pašalpai gauti, skaičius praėjusią savaitę sumažėjo, rodydamas stiprią darbo rinką ir tvirtą ekonomikos augimą, praneša „Reuters“.

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus nesiekia 20 proc. (2)

Nedarbas Ispanijoje pirmą kartą per šešerius metus smuko žemiau 20 proc. ribos. Trečiąjį ketvirtį jis siekė 18,9 proc., ketvirtadienį pranešė statistikos departamentas, kuriuo remiasi agentūra AFP.