Kur ir kaip pervesti GPM nepriemoką ir PSD

 (255)
Kur ir kaip pervesti GPM nepriemoką ir PSD
© Corbis

Gyventojai, savo preliminarioje pajamų deklaracijoje radę gyventojų pajamų mokesčio (GPM) nepriemoką, iki gegužės 3 dienos turi ją su mokėti Valstybinei mokesčių inspekcijai. Tas pats galioja ir likusiems skolingiems privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų.

Gyventojai, kuriems buvo taikytas didesnis neapmokestinamas pajamų dydis (NPD) nei jiems priklausytų pagal metines pajamas, valstybei turi primokėti GPM.

Tiek GPM nepriemoką, tiek PSD reikia pervesti į Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitą LT24 7300 0101 1239 4300.

Mokant GPM nepriemoką reikia nurodyti įmokos kodą – 1441, o PSD nedeklaruojant pajamų – 1771. Tiesa, kol kas šis PSD įmokos kodas negalioja, jį dar tik ketinama paskelbti „Valstybės žiniose“. Visi kiti gyventojai, pavydžiui, deklaruojantys savo pajamas, individualių įmonių savininkai, PSD gali pervesti jau dabar, nes jiems yra kiti įmokų kodai.

Beje, už praėjusius metus PSD turi mokėti ir tie individualių įmonių savininkai, kurie dirbo pagal darbo sutartis kitur, ir veiklos nevykdančių individualių įmonių savininkai.

Gyventojai, kurie patys turi sumokėti PSD, nes praėjusiais metais nebuvo drausti, vien dėl to neprivalo deklaruoti pajamų, jei jie nepriklauso tai visuomenės grupei, kuriai kasmet privalu deklaruoti savo pajamas, pavyzdžiui, valstybės tarnautojams.

Skaičiuojama, kad GPM dėl jiems taikyto pernelyg didelio NPD liko skolingi apie 230 tūkst. gyventojų, dar maždaug 330 tūkst. gyventojų valstybės sugrąžins GPM dėl jiems taikyto per mažo NPD.

Taip pat skaičiuojama, kad PSD liko skolingi 150-200 tūkst. gyventojų, tarp kurių yra emigrantų, užsienyje studijuojančių asmenų, į darbo biržą nesikreipusių bedarbių, namų šeimininkių.

Emigrantai, kurie dirba užsienyje arba mokosi Europos Sąjungos šalyse turi pateikti duomenis apie tai, kad jie yra drausti ten ir PSD Lietuvoje mokėti nereikės.

Privalomojo sveikatos draudimo įmokos Kodas
Nuolatinių Lietuvos gyventojų, priskaičiuotos metinėje pajamų deklaracijoje 1781
Ūkinių bendrijų narių (už laikotarpį iki 2009-12-31) 1801
Individualių įmonių savininkų (už laikotarpį iki 2009-12-31) 1811
Asmenų, vykdančių individualią veiklą pagal verslo liudijimus, galiojančius nuo 2009-01-01 1891
Asmenų, vykdančių individualią veiklą be verslo liudijimų (už laikotarpį iki 2009-12-31) 1831
Kitų asmenų, savarankiškai mokančių įmokas 1901
Asmenų, kurių žemės ūkio valdos dydis yra ne didesnis kaip 2 europinio dydžio vienetai 1791
Asmenų, kurių žemės ūkio valdos dydis yra didesnis kaip 2, bet ne didesnis kaip 14 europinio dydžio vienetų 1921
Asmenų, kurių žemės ūkio valdos dydis yra didesnis kaip 14 europinio dydžio vienetų (už laikotarpį iki 2009-12-31) 1931
Nuolatinių Lietuvos gyventojų nuo kitų pajamų, nuo kurių mokamas gyventojų pajamų mokestis (už laikotarpį iki 2009-12-31) 1941

Pagal VMI duomenis

www.DELFI.lt
 
255
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Vardina liūdnus savivaldybių skaičius: ne už kalnų ir Detroito likimas

2014 spalio mėn. 1 d. 10:57
Danas Arlauskas, Roma Žakaitienė
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Savivaldybių atstovai skundžiasi, kad nepakeitus savivaldybių finansavimo tvarkos savivaldybės bus priverstos stabdyti Europos Sąjungos finansavimą gaunančius projektus, jos negalės skolintis, o tai rajonus pavers nepatrauklius investuotojams ir verslo plėtrai.

Dėl Rusijos embargo stringa „Bonduelle“ verslas (1)

2014 spalio mėn. 1 d. 10:01
Dėl Rusijos embargo stringa „Bonduelle“ verslas
Bendrovės nuotr.
Draudimas tiekti maisto produktus, kurį taiko Rusija, reaguodama į Vakarų sankcijas, sustabdė Prancūzijos šaldytų daržovių gamintojos „Bonduelle“ verslo plėtrą. Apie tai Rusijos Krasnodaro srityje surengtoje spaudos konferencijoje pranešė „Bonduelle Development“ generalinis direktorius Benoit Bonduelle’is.

L. Graužinienė: reikia dar kelti algas (17)

2014 spalio mėn. 1 d. 09:47
Kitiems metams planuojamas valstybės biudžetas nenusileidžia šiųmečiam ir turėtų būti dar gausesnis, todėl, valdantiesiems priklausančios Darbo partijos nuomone, Vyriausybė privalo pakelti mažiausiai uždirbančių viešojo sektoriaus darbuotojų algas ir dar kartą padidinti minimalų mėnesinį atlyginimą (MMA). Tai trečiadienį "Žinių radijui" sakė Darbo partijos lyderė Loreta Graužinienė.

Dilema: kas turi prekiauti žuvimis? (2)

2014 spalio mėn. 1 d. 08:08
Idėja, kad Klaipėdos miestas turi kvepėti šviežia žuvimi, baigiama įgyvendinti, liko tik viena neišspręsta problema - kas prekiaus žuvimis - žvejai ar laivų remontininkai.

Latvijos BVP antrąjį ketvirtį ūgtelėjo 2,3 proc. (1)

2014 spalio mėn. 1 d. 07:53
Latvijos bendrasis vidaus produktas (BVP) antrąjį šių metų ketvirtį, lyginant su praėjusių metų antruoju ketvirčiu, neatsižvelgus į sezoninius svyravimus, padidėjo 2,3 proc., o lyginant statistiką su pirmuoju šių metų ketvirčiu ir atsižvelgus į sezoninius svyravimus, šalies BVP padidėjo 0,9 proc., rodo patikslinti šalies centrinio statistikos biuro duomenys.