Kur dirbti: Airijoje, Britanijoje, Prancūzijoje ar JAV?

 (454)
Kur dirbti: Airijoje, Britanijoje, Prancūzijoje ar JAV?
© DELFI (R.Daukanto pieš.)

Pernai Lietuvoje sumažėjo gyventojų 1,5 proc., daugiausiai dėl emigracijos. DELFI.ee pasiaiškino, kokie darbo niuansai estų pamėgtose vykti uždarbiauti užsienio šalyse.

Airija

Kur dirbti: Airijoje, Britanijoje, Prancūzijoje ar JAV?
© Reuters/Scanpix

Kodėl verta važiuoti

Didelis minimalus darbo užmokestis (7,65 euro už valandą; 27 Lt), gana palankios sąlygos įsidarbinti didelėse kompanijose – Airijoje labai mažas mokestis įmonėms, tad gigantės „Microsoft“, „Facebook“, „Google“, „Paypal“ įsteigė Airijoje savo atstovybes Europoje.

Povandeniniai akmenys

Visą pasaulį sukrėtusi ekonominė krizė ypač stipriai paveikė šią mažą valstybę. Airiai pradėjo taupyti, šiuo metu darbo vietų ne per daugiausia. Tad jei ketinate ten vykti dirbti, vertėtų gerai viską apgalvoti ir suplanuoti.

Jungtinė Karalystė

Kur dirbti: Airijoje, Britanijoje, Prancūzijoje ar JAV?
© Shutterstock nuotr.

Kodėl verta važiuoti

Šioje šalyje gausu suvažiavusiųjų iš įvairių šalių dirbti. Nesunku rasti darbą paslaugų ir gamybos srityje, žemės ūkyje. Minimalus darbo užmokestis – 6,19 svaro (25 Lt) per valandą.

Povandeniniai akmenys

Didžiulės kainos pradedant komunalinėmis paslaugomis ir būsto nuoma, baigiant maisto produktais. Tam gali tekti paskirti didžiąją uždirbtų pinigų dalį. Į tai reikėtų atkreipti dėmesį.

Prancūzija

Kodėl verta važiuoti

Kur dirbti: Airijoje, Britanijoje, Prancūzijoje ar JAV?
© Shutterstock nuotr.

Sezoniniai vynuogių skynimo ir kitų kultūrų rinkimo darbai gana gerai apmokami. Vynuogynų savininkai samdo daug darbininkų, už darbą moka gana dosniai, kasdien girdo vynu ir maitina. Per 8 valandų darbo dieną vynuogių skynėjas gauna 50 eurų (173 Lt).

Povandeniniai akmenys

Ūkių šeimininkų būna visokių, tad tenka pasikliauti sėkme ar rekomendacijomis. Gyvenimo sąlygos vynuogynuose būna gana spartietiškos. Galbūt vertėtų išsinuomoti būstą ar įsigyti namelį ant ratų.

JAV

Kodėl verta važiuoti

Kur dirbti: Airijoje, Britanijoje, Prancūzijoje ar JAV?
© Shutterstock nuotr.

Amerikoje yra daug programų studentams, pvz., „Work and Travel“, kurių dalyviai gali per kelis mėnesius padirbėti įvairiose šalies dalyse ir pakeliauti. Minimalus valandinis darbo užmokestis – 7,25 dolerio (18 Lt).

Povandeniniai akmenys

Dokumentų tvarkymas gali užtrukti, taigi kelionę reikia planuoti iš anksto ir turėti omenyje, kad paskutinę akimirką, kai ir bilietai bus nupirkti, ir būstas išsinuomotas, viskas gali sugriūti.

www.DELFI.lt
 
454
Registruoti (1) Anonimiški (453)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Skubos tvarka į Briuselį: Kremliaus susitarimas mums už nugarų (175)

2015 sausio mėn. 26 d. 17:21
Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis
AP/Scanpix
Pirmadienį Lietuvos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė turėjo išskubėti į Briuselį. Per vykstantį Europos tarybos Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybos posėdį ji su kolegomis iš Lenkijos, Estijos ir kitų valstybių turėjo ginti mažųjų valstybių pozicijas.

Ir po sankcijų Rusijos parduotuvių lentynose - estiški sūriai (6)

2015 sausio mėn. 26 d. 16:28
Nors Rusija taiko atsakomąsias sankcijas, draudžiančias prekiauti šalyje iš Europos Sąjungos importuotais maisto produktais, Sankt Peterburgo parduotuvių lentynose galima pamatyti ir suomiškų bei estiškų pieno produktų.

M. Dubnikovas. Investuotojai neišsigando, o graikų dar laukia realybės šou (7)

2015 sausio mėn. 26 d. 16:05
Pirmadienį paaiškėjo Graikijos priešlaikinių parlamento rinkimų rezultatai. Rinkimus laimėjo kairioji partija „Syriza“. Partijos lyderis, kuris pretenduoja tapti jauniausiu Graikijos ministru, Alexis Tsipras vedė į pergalę žadėdamas vėl atnaujinti išlaidavimą ir nusimesti taupymo pančius, kuriuos už dėjo vadinamoji „trofika“ (Europos komisija, Europos centrinis bankas ir Tarptautinis valiutos fondas).

Verslas Lietuvoje kopia iš pesimizmo duobės (4)

2015 sausio mėn. 26 d. 14:50
Audito, konsultacijų ir apskaitos bendrovės „Grant Thrornton Rimess“ tyrimo duomenys rodo, jog paskutinįjį 2014 m. ketvirtį Lietuvos verslo optimizmas augo.

Rusams – pribloškiantis patarimas, kaip išvengti ekonominės krizės (218)

2015 sausio mėn. 26 d. 14:28
Net du Rusijos valdžios veikėjai visai neseniai pateikė „genialų“ būdą, kaip rusams atsilaikyti prieš ekonomikos krizę – tereikia mažiau valgyti. Tokie pareiškimai Rusijos opozicijos aktyvistus labai papiktino, skelbia themoscowtimes.com.