Kovos su stambiu sukčiavimu tarnyba pateikė kaltinimus „Barclays“atnaujinta

 (3)
Didžiosios Britanijos kovos su stambiu sukčiavimu tarnyba (SFO) antradienį pateikė kaltinimus bankui „Barclays“, buvusiam banko generaliniam direktoriui Johną Varley bei dar trims buvusiems aukštiems pareigūnams dėl banko veiklos Katare 2008 m. finansų krizės metu, praneša „Financial Times“.
Barclays
© Reuters/Scanpix

Kaltinimai pateikti po penkerių metų tyrimo, kuriame SFO nagrinėjo „Barclays“ vadovų taikytas priemones, kuriomis jie siekė išvengti valstybės gelbėjimo 2008-aisiais, kai britų bankininkystės sektorius buvo ant žlugimo ribos.

„Barclays“ tada per du atskirus lėšų rinkimus iš viso surinko 11,8 mlrd. svarų iš Kataro, taip pat Jungtinių Arabų Emyratų bei kitų Persijos įlankų šalių investuotojų. Bankas tuomet nesugebėjo tinkamai deklaruoti gautų pajamų.

„Pateikti kaltinimai susiję su „Barclays“ kapitalo kaupimo susitarimais su „Qatar Holding“ ir „Challenger Universal“ fondais 2008 m. birželį ir spalį bei su 3 mlrd. dolerių paskola Kataro valstybei, suteikta per Ekonomikos ir finansų ministeriją 2008 m. lapkritį“, - rašoma SFO pranešime.

Kaip rašo rašo „The Telegraph“, „Barclays“, J. Varley ir vadovaujančias pareigas ėjusiam Rogeriui Jenkinsui tokio pobūdžio kaltinimai pateikti ir dėl tų pačių metų spalį inicijuoto 7,3 mlrd. svarų sterlingų (8,3 mlrd. eurų) siekiančios sumos surinkimo.

Minėti subjektai kaltinami ir neteisėtos pagalbos teikimu sprendžiant finansinius klausimus. Liepos 3 d. 14.00 val. vietos laiku minėti asmenys turės stoti prieš bylą nagrinėsiantį Vestminsterio magistrų teismą.

SFO paviešinti kaltinimai yra labai svarbus žingsnis, nes tai pirmas atvejis, kai bankas arba asmenys apkaltinami baudžiamąja veika, įvykdyta 2008 metais bankų sistemai skaudžiai smogusios krizės laikotarpiu.

„Kaltinimai yra susiję su sandoriais, sudarytais su įmonių „Qatar Holding“ ir „Challenger Universal“ atstovais, siekiant padidinti „Barclays“ grupės kapitalą. Derybos vyko 2008 metų birželio ir spalio mėnesiais. 2008 metų lapkritį Kataro valstybei, atstovaujamai ekonomikos ir finansų ministerijų, buvo skirta 3 mlrd. JAV dolerių (maždaug 2,6 mlrd. eurų) dydžio paskola“, – teigia SFO atstovai.
„Challenger Universal“ buvo investavimo priemonė, kontroliuojama buvusio Kataro ministro pirmininko šeicho Hamado bin Jassimo bin Jabro al Thani.

Skubių komentarų apie pateiktus kaltinimus „Barclays“ nepateikė. Kaltinimai paskelbti po penketą metų trukusio banko veiklos 2008-aisiais tyrimo. Tai vienas iš sudėtingiausių kada nors SFO nagrinėtų atvejų.

Sprendimas pareikšti kaltinimus yra tikras smūgis bankui. Jis priimtas itin svarbiu SFO gyvavimo momentu, mat Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May sukčiavimo atvejų tyrimo instituciją pasiūlė sujungti su Nacionaline nusikaltimų tyrimo agentūra (NCA).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Aukcione pirmojo Disneilendo žemėlapis parduotas už šešiaženklę sumą

Originalus pirmojo pramogų parko Disneilendo žemėlapis aukcione Kalifornijoje parduotas už 708 tūkst. dolerių, informuoja BBC.

„Google“ baudos iš ES antimonopolinių tarnybų turėtų sulaukti antradienį

Europos Sąjungos (ES) antimonopolinės tarnybos jau antradienį turėtų pranešti apie „Google“ valdančiai bendrovei „Alphabet“ skiriamą baudą už sąmoningą paieškos rezultatų iškraipymą, skelbia „Reuters“.

JAV mažmenininkai dėl vagysčių neteko įspūdingos sumos (4)

Vagystės ir kiti veiksmai praėjusiais metais Jungtinių Valstijų mažmeninės prekybos įmonių atsargas sumažino 48,9 mlrd. JAV dolerių, rodo Nacionalinės mažmeninės prekybos įmonių federacijos (NRF) duomenys.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (3)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

Įsigaliojo ES direktyva dėl kovos su pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir terorizmo finansavimu

Pirmadienį įsigaliojo Ketvirtoji kovos su pinigų plovimu direktyva. Ja sugriežtinamos esamos taisyklės ir sudaromos sąlygos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu kovoti veiksmingiau.