Kovos prieš reklamos draudimą

 (18)
Europos leidėjai penktadienį pradėjo viešą protesto kampaniją prieš Europos Sąjungos ketinimus drausti tabako ir alkoholio reklamą.
Europos leidėjų taryba (ELT) pranešė, kad 27 jos nariai savo laikraščiuose, žurnaluose ir interneto svetainėse skirs nemokamos vietos reklamai, taip reikalaudami laisvės reklamuotis ir vartotojų teisės pasirinkti.

"Reklama yra galingas komunikacijos įrankis, tačiau ji jokiu būdu neverčia žmonių pirkti to, ko jie nenori - tai mūsų kampanijos esmė," – teigė Briuselyje įsikūrusios asociacijos Europos reklamos trišalės tarybos vadovas Džonas Huperis (John Hooper).

Jis pridūrė, kad įstatymų leidėjai, uždrausdami legaliai parduodamų produktų reklamą, nesumažins rūkorių ar alkoholikų skaičiaus.

EPC, kuriai priklauso 27-ių leidybinių Europos grupių vadovai, pranešė, kad tabako reklama jau uždrausta, nors ES įstatymas įsigalios 2001 m.

Taryba taip pat išreiškė susirūpinimą, kad Vokietijoje dabar ketinama uždrausti ir alkoholio reklamą, o Švedija pirmąjį 2001 m. pusmetį nori uždrausti reklamą, skirtą vaikams.

Tarybos nariai mano, kad ES reklamos įstatymai turėtų būti "proporcingi, pateisinami ir leistų Europos žiniasklaidos pramonei išgyventi interneto revoliucijos laikais".

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (32)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (3)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (32)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.