Kovoje su nelegalios programinės įrangos naudojimu ieškoma naujų metodų

 (1)
Tai teigta penktadienį Seimo narės Rasos Melnikienės surengtoje spaudos konferencijoje, skirtoje Vyriausybės priemonėms kovai su nelegalia programine įranga įvertinti.

Konferencijoje dalyvavusio Lietuvos kompiuterininkų sąjungos pirmininko Aido Žandario teigimu, kol kas nėra aiškiai atskirtos nelegalios programinės įrangos platinimo ir vartojimo sąvokos.

Nelegalios programinės įrangos vartotojų yra labai daug ir tik retas jų yra ir platintojas. Be to, daugelis jų nė nežino, kad yra nelegalios programinės įrangos vartotojai.

Tuo tarpu platintojų yra kur kas mažiau nei vartotojų, ir jiems skiriamos sankcijos turėtų būti kur kas griežtesnės, nes jie suvokia, kad užsiima neteisėta veikla, sakė A. Žandaris.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Informatikos katedros docentė Janina Radvilavičiūtė teigė, jog Vyriausybė vykdo dvigubą politiką - pripažinusi, jog negali laikytis Autorinių teisių įstatymo kalbėdama apie biudžetines institucijas, nes tai sutrikdytų jų darbą, ji nedaro jokių nuolaidų privačioms įmonėms.

Pasak konferencijos dalyvių, įstatymo nuostata, jog baudžiama tik už nelegalios programinės įrangos naudojimą komerciniais tikslais, taip pat leidžia biudžetinėms įstaigoms išvengti atsakomybės.

Dabar Vyriausybė svarsto ir priima nutarimus, kurie leistų pamažu atsisakyti nelegalios programinės įrangos biudžetinėse organizacijose, pradedama tartis su programinės įrangos gamintojais dėl mažesnių kainų.

J. Radvilavičiūtės teigimu, šios priemonės turi būti taikomos visoms įmonėms, neapsiribojant vien biudžetinėmis įstaigomis.

Konferencijos dalyviai taip pat atkreipė dėmesį, jog Autorinių teisių įstatymo vykdytojai ir jų pasikviesti ekspertai ne visuomet skiria komercinę programinę įrangą nuo viešosios - nemokamai platinamos - įrangos.

Be to, anot dalyvių, abejonių kelia ir labai dažnai naudojama pati griežčiausia priemonė - kompiuterių konfiskavimas.

"Nebeaišku, ar mes norime legalizuoti programinę įrangą, ar uždrausti ją vartoti", sakė J. Radvilavičiūtė.

A. Melnikienė teigia ketinanti inicijuoti įstatymo pataisą, kad kompiuterių konfiskavimas nebūtų taikomas, jei programinė įranga buvo tik naudojama, o ne platinama.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (1)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (7)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

Neturintiems namų – naujas projektas (55)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.

Sąžiningi pirkėjai JAV parduotuvei grąžino rastus 10 tūkst. dolerių (1)

Vienoje iš parduotuvių šiaurinėje Niujorko dalyje pirkinių vežimėlyje buvo rasta beveik 10 tūkstančių dolerių.