Kovo mėnesį vartojimo kainos Lietuvoje sumažėjo

 (2)
Trijų mėnesių infliacija buvo 1,3 proc., o metinė (kovą palyginti su 1999 metų kovu) - 0,8 proc., pranešė Statistikos departamentas.

1999-ųjų kovą šalyje buvo tokia pat defliacija (0,2 proc.).

Paskutinį kartą defliacija Lietuvoje buvo užfiksuota 1999 metų spalį, o iš viso pernai kainos mažėjo penkis mėnesius.

Didžiausios įtakos kovo kainų indeksui turėjo 0,9 proc. atpigę maisto produktai ir gaivieji gėrimai bei 1,6 proc. pabrangusios transporto prekės ir paslaugos (benzinas pabrango 5 proc., dyzelinis kuras - 1,3 proc.).

Kaip BNS sakė Statistikos departamento Kainų statistikos skyriaus viršininkės pavaduotoja Nijolė Šaltenienė, iš maisto produktų labiausiai atpigo kiaušiniai - 8,5 proc. bei ilgavaisiai agurkai - 55,8 proc. Kiauliena atpigo 1,9 proc., sviestas - 1,8 proc., ryžiai - 1,6 proc., aliejai ir miltai - po 1,4 proc., konservuotos žuvys - 0,8 proc., svogūnai ir bananai - po 6,4 proc., citrusiniai vaisiai - 2,8 proc.

Pabrangusių maisto produktų sąraše yra kruopos (1,7 proc.), nenugriebtas ir konservuotas pienas bei varškė (0,9 proc.), varškės sūriai ir grietinė (0,4 proc.), pomidorai (20,2 proc.), morkos (2,8 proc.), baltagūžiai kopūstai (1,4 proc.).

Be to, įtakos infliacijai turėjo ir dėl padidinto cigarečių akcizo 2,6 proc. pabrangę tabako gaminiai bei 1,6 proc. padidėjusios švietimo paslaugų kainos (5,8 proc. pabrango ikimokyklinių įstaigų bei 4,6 proc. - meno mokyklų paslaugos).

Alkoholiniai gėrimai praėjusį mėnesį atpigo 1,2 proc. (labiausiai - 3,2 proc. atpigo lietuviškas alus), tačiau 0,1 proc. pabrango viešbučių, kavinių ir restoranų paslaugos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (27)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (25)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (108)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (69)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.