Konservatoriai ketina mažinti mokesčių tarifą

Pavasario sesijoje Seimas ketina didinti neapmokestinamų pajamų minimumą ir mažinti pajamų mokesčių tarifus.
Kaip penktadienį spaudos konferencijoje pranešė Seimo kancleris Jurgis Razma, parlamente ketinama svarstyti gyventojų pajamų mokesčio ir turto deklaravimo įstatymo projektą, kuris kol kas dar neįregistruotas.

Pasak J. Razmos, šis įstatymas yra pirmasis žingsnis "į projektuojamą mokesčių kodeksą". Kanclerio teigimu, įstatymo projekte numatoma padidinti neapmokestinamą minimumą ir sumažinti pajamų mokestį.

J. Razma atsisakė nurodyti konkrečius skaičius, tačiau sakė, jog pajamų mokestį siūloma sumažinti "keliais vienetais". Pasak kanclerio, projektu siekiama dabartinius fizinių asmenų pajamų mokestį ir juridinių asmenų pelno mokestį padaryti vienu mokesčiu.

Konservatoriaus J. Razmos teigimu, įstatymas turėtų skatinti gyventojus pervesti pinigus į privačius pensijų fondus bei imti paskolas būstui. Be to, priėmus siūlymus, konservatoriai "galėtų išsisukti" dėl pažadų rinkėjams mažinti pridėtinės vertės mokestį.

Anot kanclerio, atsižvelgiant į tai, kad sumažinus mokesčius, mažėtų biudžeto pajamos, minėtieji siūlymai galėtų būti įgyvendinami palaipsniui nuo 2001 metų.

J. Razma taip pat sakė, jog opozicinių partijų siūlymai dėl visuotinio turto ir pajamų deklaravimo yra dabar neįmanomi, nes tokio deklaravimo bazei sukurti būtinos "milžiniškos lėšos".

"Po kurio laiko, tikiuosi, bus galimybė priimti ir visuotinį turto ir pajamų deklaravimą", sakė konservatorius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (815)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (233)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (9)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (5)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.