Konservatorė perša griežtą finansų valdymo politiką

 (3)
E. Kunevičienė spaudos konferencijoje antradienį teigė, kad valstybės įsiskolinimas ūkio subjektams už jos institucijoms suteiktas paslaugas jau siekia 3 mlrd. litų.

"Vyriausybė neturi teisės trukdyti ūkio subjektams vykdyti savo veiklą, neatsiskaitydama su jais", teigė konservatorė.

Pasak parlamentarės, tai sutrikdė atsiskaitymus ūkyje. "Vidaus atsiskaitymai tarp ūkio subjektų perėjo į natūralius mainus, o dėl to sutriko mokėjimai valstybei", sakė E. Kunevičienė.

Konservatorės teigimu, įmonių gautos pajamos, priklausančios valstybės, savivaldybių biudžetams bei valstybiniams fondams kovo mėnesį pasiekė 3,245 mlrd. litų. "Įmonės disponuoja valstybei priklausančiais pinigais", teigė ji.

Ūkio subjektai vieni kitiems skolingi apie 25 mlrd. litų.

Anot E. Kunevičienės, atsiskaitymų problemą iš dalies padėtų išspręsti vienkartinės atsiskaitymų užskaitos.

Šio įstatymo projektas buvo užregistruotas Seime, tačiau, parlamentarės nuomone, Seimo vadovybė, negavusi Vyriausybės pritarimo, neleido jo pateikti svarstyti.

Pasak konservatorės, užskaitos padėtų išspręsti 500-700 mln. litų atsiskaitymų problemų. "Jei užskaitą išplėtoti ir per tarpininkus - tai ir iki 1,5 mlrd. litų", mano ji.

Parlamentarės teigimu, atsiskaitymų problemos nebeišspręs nė skolinimasis. "Valstybės skola per metus padidėjo 3 mlrd. litų ir dabar siekia 13 mlrd. litų, tad galimybių, kad bus išspręsta atsiskaitymų problema, nelieka", mano ji.

Konservatorės nuomone, sutvarkyti atsiskaitymų nepagelbės ir Pasaulio banko 200 mln. litų paskola.

E. Kunevičienė teigė, jog ūkio subjektai rengiasi kurti kelias akcines bendroves, kurios perėmusios valstybės skolas kreipsis į teismus dėl skolų bei delspinigių iš valstybės išieškojimo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nesutarimai dėl CETA atspindi rimtas ES problemas (2)

Tarsi problemų dar būtų negana, Europos Sąjungai pagalį į ratus įkišo mažutė regioninė vyriausybė – Belgijos Valonijos regionas neseniai blokavo CETA susitarimą su Kanada. Ir tik šį ketvirtadienį, jau po to, kai jau buvo atšauktas ES ir Kanados viršūnių susitikimas sutarčiai pasirašyti, valonai nusileido ir sutarčiai pritarė. Pasak „Deutsche Welle“ korespondento Briuselyje Berndo Riegerto, priežasčių, kodėl viskas klostėsi būtent taip, yra įvairių.

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.

Kanados užsienio reikalų ministras pasveikino susitarimą dėl sutarties su ES (2)

Kanados užsienio reikalų ministras Stephane'as Dionas ketvirtadienį pasveikino Belgijos politinių lyderių pasiektą susitarimą, pralaužiantį kelią istorinei Europos Sąjungos ir jo šalies laisvosios prekybos sutarčiai.

Ką darys su būsimų pensininkų sukauptu turtu (51)

Šiuo metu per milijoną dirbančiųjų kaupia pensiją antros pakopos pensijų fonduose, kurių turtas vertinamas milijardais eurų. Ką su šiais pinigais ir pačiu pensijų kaupimu planuoja daryti Seimo rinkimuose daugiausia balsų laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)?

Žemės savininkai jau gali sužinoti, kiek mokės žemės mokesčio (10)

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nors žemės mokesčio deklaracijas mokėtojams VMI turi pateikti iki lapkričio 2 d., žemės savininkai VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) (http://deklaravimas.vmi.lt), taip pat „Mano VMI" sistemoje jau gali susipažinti su deklaracijų duomenimis, rašoma pranešime spaudai.