Koncertų agentūros stengsis pritraukti naujų klausytojų

Plėsdamos rinką, Lietuvos koncertų agentūros ieško naujų būdų, kaip pritraukti klausytojų.
Koncertų agentūros, siekdamos pritraukti išrankesnių klausytojų, gerina ne tik apšvietimą, scenos išvaizdą, bet ir garso kokybę.

Gegužės 12 dieną Vingio parke prasidėsiančiame operos "Jėzus Kristus - super žvaigždė" penkių koncertų ture po Lietuvą projekto sumanytojai įgarsinimui skirs ypač daug dėmesio - kiekvienas instrumentas bus įgarsinamas atskiru garso takeliu. Pasak renginio organizatoriaus Arūno Mikniaus, koncertą įgarsins bendrovė "Eurostar", o viso turo sąmata sieks net 0,5 mln. litų.

Koncertų agentūros FBI vadybininkas Vaidas Statkevičius BNS sakė, kad "Pet Shop boys" koncerte garso kokybė bus ne prastesnė kaip per Bryano Adamso koncertą, vykusį praėjusiais metais.

Pasak jo, kol kas neaišku, kuri bendrovė įgarsins renginį - tai dar nenuspręsta, tačiau V. Statkevičius užtikrino, kad "garsas bus kokybiškas ir maksimalus leistinas".

Taip tikimasi pagerinti rengėjų įvaizdį klausytojų akyse ir išlaikyti šiuos kitiems renginiams bei atskleisti elektroninės muzikos skambesį.

Taikomos ir jau įprastos formos - ieškoma rėmėjų, kurių finansinė parama leistų pakviesti žinomesnių, todėl brangesnių atlikėjų. Praėjusiais metais Lietuvoje koncertavo kanadietis Bryanas Adamsas, prieš dvejus metus renginyje "Palanga Beach Party" grojo grupės "Erotic" ir "N-Trance".

Remėjų paieška ne visada baigiasi rezultatyviai, ir tada visos išlaidos, susijusios su koncerto organizavimu, perkeliamos ant klausytojų pečių.

Jau šį sekmadienį, gegužės 14 dieną, vyksiantis Patricia Kaas koncertas, pasak UAB "Chorus" vadybininkės Marijos Tarasovos, bus labai brangus (bilietų kaina 110-240 litų) tačiau vyks be finansinių remėjų paramos, renginį rems tik žiniasklaida bei aptarnaujančios įmonės. Visa parama pagrįsta barteriniais mainais.

Ekspertų teigimu, šio koncerto sąmata galėtų būti apie 900 tūkst. litų.

Kviečiami ir gerai žinomi atlikėjai, kad jų klausytojų auditorija apimtų kiek galima daugiau amžiaus grupių.

Birželio 7 dieną įvyksiantis "Pet Shop Boys" koncertas, į kurį, pasak FBI vadybininko V. Statkevičiaus, parduota daugiau kaip 3400 bilietų, kurių kaina nuo 40 iki 50 litų, o renginys skiriamas 16-45 metų klausytojų auditorijai.

Ekspertų vertinimu, toks koncertas rengėjams galėjo kainuoti 600 tūkst. litų, nors patys rengėjai tvirtina, kad jo kaina viršija 1,5 mln. litų.

Lietuvos koncertų agentūros tarp dabartinių ryškesnių žvaigždžių bando surasti ir praeities legendų. Vyresnioji karta turėtų puikiai prisiminti ekstravagantiškąjį Alice'ą Cooperį, kuris savo praeities laimėjimais bandys pritraukti ir jaunesnių gerbėjų. Šio koncerto sąmata - daugiau kaip 800 tūkst. litų.

Koncertinės agentūros plečia ir bilietų prekybos tinklą, įtraukdamos ir spauda prekiaujančių kioskų sistemą.

"Pet Shop Boys" koncertą rengiančios agentūros FBI vadybininkas V. Statkevičius BNS sakė, kad bilietai platinami jau apima ne tik įprastinėse platinimo vietose, bet ir kino teatruose, stambiosiose parduotuvėse, degalinėse.

Bilietai į renginį "Jėzus Kristus - super žvaigždė" pardavinėjami ir "Lietuvos spaudos" kioskuose. Pasak "Lietuvos spaudos" Prekybos valdymo skyriaus viršininko Bernardo Navicko, ruošiamasi prekiauti bilietais ir į A. Cooperio koncertą. Priklausomai nuo renginio populiarumo, rengėjams tai kainuotų vidutiniškai 10 proc. bilieto vertės.

Taupesnių žiūrovų tikimasi pritaukti ir siūlant pigesnius bilietus, jei jie bus įsigyti iš anksto. Tokį rinkodaros kelią pasirinko koncertų agentūros FBI ir "Ozon Projects".

Jos siūlo išankstinius bilietus pirkti pradine kaina, kuri keliasdešimt litų skiriasi nuo paskutinės dienos prieš koncertą kainos.

Pasak rengėjų, pigiausi bilietai pradine kaina sudaro daugiau kaip 20 proc. visų parduotų bilietų, tačiau procentas kinta atsižvelgiant į reklamos kampaniją bei į kokį renginį jie parduodami.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

S. Jakeliūnas jau planuoja reformas: paliestų daugiau nei milijoną gyventojų (3)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas DELFI papasakojo apie pirmuosius darbus, kuriems teiktų prioritetą, jei užimtų šį postą.

R. Karbauskis imsis taisyti vieną paskutinių A. Butkevičiaus sprendimų (59)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbaukis sako, kad naujasis Darbo kodeksas yra klaida ir Seimas turės grįžti prie jo.

„Lidl“ kviečia architektus teikti idėjas dėl buvusio policijos pastato (3)

„Lidl Lietuva“ kartu su Lietuvos architektų sąjunga skelbia biurų parko Giraitės g. 3 Vilniuje architektūrinių pasiūlymų konkursą, rengiamą bendradarbiaujant su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos bei Vilniaus miesto savivaldybe, rašoma bendrovės pranešime spaudai.

Keičiasi Lietuvos banko kasų darbo laikas (1)

Nuo pirmadienio ilginamas Lietuvos banko kasų Vilniuje ir Kaune darbo laikas, siekiant, kad gyventojai galėtų patogiau naudotis nemokamomis grynųjų pinigų paslaugomis, taip pat įsigyti kolekcinių ir proginių monetų, rašoma Lietuvos banko pranešime spaudai.

G. Nausėda: valstiečiai-žalieji gali primesti savo darbotvarkę atnaujinta (44)

Rinkimus didele persvara laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga galės primesti savo ekonominę darbotvarkę ir kelti klausimus dėl didesnio valstybės kišimosi į ekonomiką, sako ekonomistas Gitanas Nausėda. Tačiau jis tikisi, kad valstybės monopolis nėra principinė valstiečių-žaliųjų nuostata.