Kompiuterinis virusas keičia veidą

 (5)
Virusas, kurio padaryti nuostoliai, naujienų agentūros "Bridge News" duomenimis, JAV jau siekia apie 1 mlrd. JAV dolerių, neaplenkė ir Lietuvos - jis smogė prezidentūrai ir Nekilnojamojo turto valstybės kadastro įmonei, dienraščio "Lietuvos rytas" žiniomis, virusas turėjo įtakos "Lietuvos telekomo", "Bitės GSM", kai kurių interneto paslaugų teikimo bendrovių darbui.

Prezidentūros vyresnysis inžinierius kompiuterininkas Alenas Radvila BNS teigė, jog prezidentūroje virusas paveikė kelis kompiuterius.

"Tačiau mes perspėjome darbuotojus ir žinutės buvo ištrintos neaktyvavus viruso. Dabar viruso plitimas jau sustabdytas", tvirtino A. Radvila.

Tačiau jis neatmetė galimybės, jog kai kuriuose kompiuteriuose virusas vis dėlto buvo aktyvuotas. BNS žiniomis, rimtesnių nemalonumų prezidentūrai pavyko išvengti ir todėl, jog ne visi kompiuteriai sugebėjo aktyvuoti elektroniniu paštu gautą virusą.

Nekilnojamojo turto valstybės kadastro įmonės direktorius Kęstutis Sabaliauskas ketvirtadienį BNS teigė, jog jo įmonei teko susidurti su naujojo viruso ataka, tačiau netrukus ji buvo sustabdyta.

"Mes pajutome viruso protrūkį, tačiau buvome laiku informuoti ir viruso plitimą sustabdėme. Manau, tai pavyko padaryti su mažiausiais nuostoliais", sakė K. Sabaliauskas.

Vyriausybės kanceliarijos Informacinių technologijų skyriaus vedėjas Edmundas Kazakevičius tvirtino, jog Vyriausybės kompiuterių tinklas nuo viruso nenukentėjo.

Viruso poveikio taip pat teigė nepajutę ir Lietuvos bankas, Nacionalinė vertybinių popierių birža, Vilniaus miesto savivaldybė, Vertybinių popierių komisija, Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas.

Naujasis virusas plinta elektroniniu paštu. Interneto vartotojai gauna laiškus pavadinimu "ILOVEYOU" su tekstu "kindly check the attached LOVELETTER coming from me." ir failu "LOVE-LETTER-FOR-YOU.TXT.vbs".

Šis failas yra vienas iš savaime besidauginančių virusų. Jį aktyvavus, virusas savaime bando siųsti savo kopijas "Outlook" adresų knygoje esančiais adresais. Tai lėtina serverio darbą ir galiausiai visiškai paralyžiuoja kompiuterių tinklus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Keičiasi Lietuvos banko kasų darbo laikas

Nuo pirmadienio ilginamas Lietuvos banko kasų Vilniuje ir Kaune darbo laikas, siekiant, kad gyventojai galėtų patogiau naudotis nemokamomis grynųjų pinigų paslaugomis, taip pat įsigyti kolekcinių ir proginių monetų, rašoma Lietuvos banko pranešime spaudai.

G. Nausėda: valstiečiai-žalieji gali primesti savo darbotvarkę (9)

Rinkimus didele persvara laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga galės primesti savo ekonominę darbotvarkę ir kelti klausimus dėl didesnio valstybės kišimosi į ekonomiką, sako ekonomistas Gitanas Nausėda. Tačiau jis tikisi, kad valstybės monopolis nėra principinė valstiečių-žaliųjų nuostata.

ES paskelbė Belgijai 24 valandų ultimatumą (27)

Europos Sąjunga sekmadienį paskelbė Belgijai 24 valandų ultimatumą pareikšti, ar ji gali pritarti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarčiai, ir perspėjo, kad priešingu atveju teks atšaukti numatomą viršūnių susitikimą dėl šios sutarties.

D. Tuskas Belgijos premjero paklaus tiesmuko klausimo (3)

Europos Sąjunga ir Kanada pirmadienį spręs, ar rengti susitikimą, kuriame būtų pasirašyta Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutartis (CETA).

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (16)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.