Tačiau taip dirba tik 2 proc., o 13 proc. tokio darbo nenorėtų, nes jiems tiesiog patinka išeiti iš namų, teigia tyrimą vykdęs specialistų paieškos portalas cvmarket.lt.

„Metų pradžioje į Lietuvą atėjus tikrai žiemai net ir prieš nuotolinį darbą nusiteikę Lietuvos dirbantieji tikriausiai pamąstė, kad vis dėlto būtų neblogai darbuotis šiltuose namuose, užuot vykus į darbą per speigą, slidžiomis ar užpustytomis gatvėmis. Be to, besidarbuojantys iš namų gali geriau susiplanuoti savo dienotvarkę, naudingiau panaudoti kelionės į darbą laiką, taip dirbantis žmogus jaučiasi labiau pailsėjęs, – teigia cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, – svarbu ir tai, kad tokiu būdu galima dirbti už tūkstančių kilometrų įsikūrusiam darbdaviui.“

Amerikiečiai jau aktyviai dirba ne iš darbovietės. Štai, JAV Darbo statistikos biuro duomenimis, net 24 proc. JAV dirbančiųjų visą savo darbą ar jo dalį atlieka namuose.

Nuotolinio darbo privalumais Amerikoje mėgaujasi daugiau nei trečdalis verslo valdymo, finansų bei profesionalias paslaugas teikiančių specialistų. Anot „TinyPulse“ tyrimo, amerikiečiai, besidarbuojantys namuose, yra produktyvesni, nes namų tyloje gali geriau susikaupti ir daugiau nuveikti. Tokie darbuotojai ir laimingesni, nes gali daugiau laiko skirti šeimai, taip pat jaučiasi labiau įvertinti.

„Deja, Lietuvoje darbas ne biure vis dar menkai paplitęs, – sako cvmarket.lt atstovė, – Kaip parodė mūsų atlikta apklausa, kurios metu apklausėme 1448 Lietuvos dirbančiuosius, tik 2 proc. pareiškė, kad jau šiuo metu taip dirba. Tokią darbo formą dažniausiai praktikuoja modernūs darbdaviai, ypač informacinių technologijų įmonės.

Norinčių pabandyti dirbti iš namų Lietuvoje priskaičiavome beveik 60 proc.

Tiesa, šeštadalis iš jų nori, bet negali, nes jų darbas tam netinkamas. Tačiau 46,8 proc. mielai dirbtų namie, jei tik darbdavys leistų ir sudarytų sąlygas. Beje, tarp taip manančių moterų kiek mažiau nei vyrų. Dar 2,7 proc. iš norinčių darbuotis namuose teigia netgi jau prašę leisti taip dirbti, bet gavo neigiamą atsakymą.“

Kelionė į darbą – argumentai „už“

Tačiau nemažai susirinko ir nenorinčių atsisakyti kasdienio ritualo „namai-darbas-namai“. „Man patinka, kad galiu išeiti iš namų“, sako beveik 13 proc. respondentų.

O beveik pusdevinto procento visų apklausos dalyvių mano, kad darbui namuose tiesiog neturi sąlygų, ypač jei šeimyna didelė, o butas – kaip kišenė, o į darbo laiką kėsinasi ir įvairiausios veiklos bei pagundų gausa namuose. 7 proc. sakančių „ne“ nuotoliniam darbavimuisi pasigestų bendravimo su kolegomis. Beje, visas šias tris priežastis, ypač galimybę pabendrauti su bendradarbiais, kur kas dažniau nei vyrai rinkosi dailiosios lyties atstovės.

Dar 4,7 proc. sakė bijantys, kad visą parą sėdint namuose išsitrins riba tarp darbo ir laisvalaikio. 5,4 proc. nuotolinio darbo nesirinktų, nes tai, ką jie dirba – netinka dirbti iš namų. Įdomu, kad ir neseniai dirbančių, ir turinčių solidų darbo stažą, požiūris į nuotolinį darbą labai panašus.