Kinija aplenkė JAV pagal patento paraiškas

 (5)
Jungtinės Tautos (JT) teigia, kad kinai pernai padavė daugiausia patento paraiškų visame pasaulyje ir pirmą kartą aplenkė Jungtines Valstijas, informuoja AP. JT Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacija teigia, kad Kinijos patentų biuras pernai gavo 526 tūkst. 412 patento paraiškų, o JAV - 503 tūkst. 582.
Kinija aplenkė JAV pagal patento paraiškas
Kinija
© AFP/Scanpix

Agentūros vadovas Francis Gurry antradienį Ženevoje žurnalistams sakė, kad pernai visame pasaulyje iš viso buvo paduota 2,14 mln. patento paraiškų - 7,8 proc. daugiau nei 2010-aisiais. Anot jo, pagal tai galima spręsti, kad, nepaisant silpnų ekonominių sąlygų, naujovių svarbos akcentavimas yra sveikas.

Europos patentų biuras pernai sulaukė 142 tūkst. 793 patento paraiškų - 5,4 proc. mažiau nei 2010-aisiais, tačiau daugiau nei 2009 metais, kai jų gavo 134 tūkst. 580.

Kinija Japoniją aplenkė 2010 metais. Japonija pernai sulaukė 342 tūkst. 610 patento paraiškų.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Prekybininkai nusivylė bandymu stabdyti dokumentų tikrinimą perkant alkoholį (3)

Perkant alkoholinius gėrimus parodyti asmens amžių nurodantį dokumentą daugumoje šalies parduotuvių pradėta prašyti nuo rugsėjo 2 d. Lietuvos prekybos įmonių asociacija (LPĮA) paskelbė, kad nuo to laiko alkoholio pardavimai vidutiniškai mažėjo 9 proc., rašoma Lietuvos prekybos įmonių asociacijos pranešime spaudai.

„Wanda“ stiprina konkurenciją su „Disney“

Kinijos „Dalian Wanda“ paaštrino konkurenciją su „Walt Disney“ bendrove ir atidarė jau antrą teminį parką šalyje, praneša BBC.

„Nulinėms“ sutartims jau ruošia pokyčius (18)

Seimo priimtame naujame Darbo kodekse siūloma apriboti nenustatytos apimties darbo sutarčių sudarymą.

„Biržos laikmatis“: savaitė baigėsi naftos kainos nuosmukiu, žemyn patraukė ir akcijų indeksai (1)

OPEC viltys pasiekti susitarimą Alžyre blėsta. Penktadienį „Brent“ rūšies naftos kaina smuko 3,69 proc. po to, kai Saudo Arabija apibūdino Alžyre vyksiantį susitikimą, kaip konsultacinį.

Finansų įmonės baiminasi „Brexit" keliamų pavojų

Po balsavimo dėl „Brexit“ Jungtinės Karalystės (JK) finansinių paslaugų įmonės žvelgia į ateitį su dar daugiau pesimizmo, paaiškėjo atlikus apklausą. Apie tai praneša BBC.