Kilo grėsmė Ignalinos jėgainės saugumo didinimui

Mokesčių inspekcijai užblokavus Ignalinos atominės jėgainės sąskaitą, gali nutrūkti tarptautiniai jėgainės saugumo didinimo projektai. Visagino mokesčių inspekcija, jėgainei nesumokėjus mokesčių, užblokavo Ignalinos AE sąskaitą banke - visi į ją patenkantys pinigai pervedami į biudžetą.
Ūkio viceministras Rimantas Vaitkus agentūrai "Interfax" patvirtino, kad iškilo grėsmė, jog gali būti nutraukti tarptautiniai Ignalinos AE saugumo didinimo projektai - Lietuvos Vyriausybė dėl lėšų stokos neperveda pinigų šiems tikslams.

Pasak R. Vaitkaus, tai gali sukelti stiprią tarptautinių branduolinio saugumo institucijų, Švedijos vyriausybės, kitų donorų, finansiškai remiančių projektą, reakciją.

Lietuva pagal sutartis privalo dalyvauti finansuojant šiuos projektus.

Ignalinos AE technikos direktorius Genadijus Negrevoda BNS sakė, kad šiemet Vyriausybė skyrė jėgainės saugumo projektams tik apie 3 mln. litų, o reikėtų daugiau nei 20 mln. litų.

"Reikia remontuoti jėgainę, reikia instrumentų, įrangos, atsarginių dalių, tačiau nežinau, iš kur reikės paimti pinigų. Jeigu blogai pasiruošime reaktorių remontui, jį pradėję galime paprasčiausiai nebaigti", BNS sakė G. Negrevoda.

Dėl mažo elektros poreikio dabar neveikiantį antrąjį reaktorių numatoma pradėti remontuoti balandžio 1 dieną. Po mėnesio, jį paleidus, planuojama penkiems mėnesiams stabdyti ir remontuoti pirmąjį reaktorių.

IAE duomenimis, jėgainės skola mokesčių inspekcijai (su delspinigiais) yra apie 140 mln. litų, o bendra jėgainės skola, įskaitant ir bankams, vasario 1-ąją buvo 383 mln. litų.

Ignalinos AE gaminamos elektros energijos pirkėjas - bendrovė "Lietuvos energija" kovo 2 dieną skolinga jėgainei 321 mln. litų.

Ignalinos AE problemos trečiadienį aptartos Ūkio ministerijoje. Pasitarime dalyvavo ir IAE bei "Lietuvos energijos" vadovai. Tikimasi, kad Vyriausybė artimiausiu metu priims principinius sprendimus, kaip išspręsti problemą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (15)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (14)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (73)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (60)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.