Ketvirtojo GSM operatoriaus reiks palaukti

 (7)
Teismui paprašius Konkurencijos tarybos išvadų, sustabdytas konkursas dar vienai mobiliojo ryšio licencijai gauti. Susisiekimo ministerijos veiksmus apskundus bendrovėms “Omnitel” ir “Bitė GSM”, ketvirtojo mobiliojo ryšio operatoriaus teks palaukti.
Valstybinė radijo dažnių tarnyba šių metų pradžioje paskelbė konkursą trečiajai GSM 900 standarto mobiliojo ryšio licencijai gauti, o jo nugalėtojas turėjo būti patvirtintas iki kovo pabaigos. Taip buvo stengiamasi padidinti konkurenciją telekomunikacijų rinkoje.

Tačiau konkursą teismui apskundė bendrovės “Omnitel” ir “Bitė GSM” motyvuodamos, jog joms jau dabar veiklai plėsti neužtenka dažnių, todėl papildomus dažnius reikia padalyti jiems, o ne atiduoti naujam operatoriui.

Šiuo metu yra nagrinėjami skundai ir teismas konkursą yra sustabdęs, kol savo išvadas pateiks Konkurencijos taryba. Artimiausias posėdis numatytas gegužės 26 d.

Jonas Ūsas, Susisiekimo ministerijos Ryšių departamento direktorius, VŽ patvirtino, jog konkurse buvo užsiregistravę keli dalyviai, tačiau tikslų skaičių nurodyti atsisakė.

VŽ žiniomis, iki konkurso sustabdymo jame jau buvo užsiregistravę 5 dalyviai. Jame ketino dalyvauti jau turinti DCS 1800 ryšio licenciją “Tele2” bendrovė, radijo ieškos paslaugas teikianti UAB “Neltė”, Latvijos mobiliojo ryšio kompanija “Baltkom” bei Suomijos telekomas “Radiolinja”. Pastarasis turi mobiliojo ryšio operatorių Estijoje.

Ekspertų teigimu, dauguma dalyvių savo partneriais galėjo pasirinkti tarptautines telekomunikacijų bendroves.

Pasak rinkos analitikų, kadangi lėšos investuotos į šią (GSM 900) sritį atsiperka per kelerius metus, o pats dažnis dar bus aktualus apie 10 m., licencijos išdavimo vilkinimas gali atbaidyti potencialius investuotojus arba visai sužlugdyti konkursą.

“Kuo vėliau įsileis naują operatorių, tuo mažiau pelno jis gaus”,– teigia analitikai. Be to, kuo toliau, tuo sunkiau bei brangiau yra įeiti ir į pačią Lietuvos mobiliųjų telekomunikacijų rinką. Licencijos išdavimas būtų davęs ir papildomų lėšų Lietuvos biudžetui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nustatė, kiek bankai iš klientų galės imti už būtiniausias paslaugas (62)

Nuo 2017 m. vasario 1 d. bankai ir kredito unijos privalės suteikti galimybę visas būtiniausias mokėjimo paslaugas gauti už ne didesnę kainą kaip 1,5 Eur, nepasiturintiems gyventojams – 0,75 Eur per mėnesį, rašoma Lietuvos banko pranešime spaudai.

„Avesco AG“ Lietuvoje įsigijo 100 proc. „Witraktor“ akcijų paketą

Pasaulyje žinoma statybinių mašinų pardavimo, nuomos ir priežiūros įmonė „Avesco AG“ Lietuvoje įsigijo 100 proc. įmonės „Witraktor“ akcijų. Įmonė atstovauja pasauliniam statybinės technikos gamintojui „Caterpillar“ (Cat). Po sandorio įmonei toliau vadovaus dabartinis vadovas Rasantas Valaitis. Iki šiol „Witraktor“ priklausė Suomijos „Wihuri“ įmonių grupei. Po sandorio, „Witraktor“ keičia pavadinimą į UAB „Avesco Lithuania“. Sandorio suma neatskleidžiama.

Trečiąjį ketvirtį „Danske Bank“ pelnas mažėjo (2)

Didžiausios Danijoje ir antros pagal turtą Šiaurės Europoje finansinių paslaugų grupės „Danske Bank” A/S Lietuvos filialas per devynis šių metų mėnesius iš pagrindinės veiklos (verslo ir privačios bankininkystės) uždirbo 8,2 mln. Eur prieš pelno mokestį, rašoma pranešime spaudai.

Nesutarimai dėl CETA atspindi rimtas ES problemas (7)

Tarsi problemų dar būtų negana, Europos Sąjungai pagalį į ratus įkišo mažutė regioninė vyriausybė – Belgijos Valonijos regionas neseniai blokavo CETA susitarimą su Kanada. Ir tik šį ketvirtadienį, jau po to, kai jau buvo atšauktas ES ir Kanados viršūnių susitikimas sutarčiai pasirašyti, valonai nusileido ir sutarčiai pritarė. Pasak „Deutsche Welle“ korespondento Briuselyje Berndo Riegerto, priežasčių, kodėl viskas klostėsi būtent taip, yra įvairių.

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.