Kelius blokavę žemdirbiai turės atlyginti nuostolius

 (1)
Apie tai pranešė Ministro pirmininko atstovas spaudai Audrius Bačiulis.

Penktadienį premjeras Andrius Kubilius kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją, prašydamas pranešti, kokios poveikio priemonės buvo taikytos asmenims, blokavusiems kelius Marijampolės apskrityje ir tuo pažeidusiems Susirinkimų įstatymą, Kelių eismo taisykles bei kitus teisės aktus.

Anot pranešimo, Susisiekimo, Ūkio ir Finansų ministerijų premjeras A. Kubilius paprašė pateikti skaičiavimus, kokie nuostoliai buvo padaryti per blokadą dėl kelių, jų įrenginių sugadinimo bei kliūčių eismui sudarymo.

Tokie skaičiavimai iki balandžio 5 dienos turi būti pateikti Teisingumo ministerijai, kuri, apibendrinusi gautą informaciją, iki balandžio 10 dienos turi pateikti Vyriausybei konkrečius pasiūlymus dėl padarytų nuostolių išieškojimo įstatymų nustatyta tvarka.

"Ministras Pirmininkas yra patenkintas Marijampolės apskrities cukrinių runkelių augintojų nutraukta neteisėta automagistralės "Via Baltica" ir kitų kelių blokadą", rašoma pranešime.

A. Kubilius apgailestauja, kad susitarimas su žemdirbiais užtruko taip ilgai, ypač todėl, kad pasiūlytas problemos sprendimo būdas iš esmės nesiskiria nuo to, kurį dar savaitės pradžioje siūlė Vyriausybė.

Ketvirtadienį Žemės ūkio ministras Edvardas Makelis pasirašė įsakymą, kuriuo cukrinių runkelių augintojams leidžiama patiems pasirinkti cukraus fabriką, kuriam jie parduos cukrinius runkelius.

Pagal pasirašytas runkelių supirkimo sutartis balandį cukraus fabrikams bus patikslintos cukraus gamybos kvotos.

Suvalkijos žemdirbiai, norėdami apsidrausti nuo "persekiojimo", ketvirtadienį žadėjo priimti rezoliuciją ir ją nusiųsti Prezidentui, Vyriausybei bei Seimui.

Ketvirtadienį protestuojantys žemdirbiai savo technika buvo užblokavę kelis svarbius kelius Marijampolės apskrityje, buvo nutrūkęs eismas per Kalvarijos pasienio postą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (15)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (13)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (71)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (60)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.