Kauno valdžia - dvejonių kryžkelėje

 (1)
Kauno miesto valdžia dar neapsisprendė, ar priims Prancūzijos bendrovės "Dalkia" pasiūlymus investuoti į Kauno šilumos ūkį.
Apie tai kalbėta pirmajame pažintiniame Kauno vadovų ir "Dalkia" atstovų pokalbyje trečiadienį. Jame dalyvavo pirmasis mero pavaduotojas Erikas Tamašauskas bei "Kauno energijos" generalinis direktorius Rymantas Juozaitis.

E. Tamašauskas "Dalkia" atstovams teigė negalįs pasakyti nieko konkretaus, nes Kauno valdžia dar nėra gavusi oficialaus Švedijos koncerno "Vattenfall" atsakymo apie tai, kad jis išeina iš projekto.

Praėjusią savaitę "Vattenfall" valdyba nutarė atsisakyti investicijų į "Kauno energiją". "Vattenfall" yra laimėjęs "Kauno energijos" nuomos konkursą, o "Dalkia" jame užėmė antrąją vietą.

R. Juozaitis BNS sakė, kad tik gavus švedų atsakymą, savivaldybė spręs, kokiu keliu eiti toliau.

Anot jo, galimi trys keliai: paskelbti konkursą neįvykusiu ir skelbti naują konkursą "su privatizavimo elementais", pakviesti deryboms antrosios vietos laimėtoją "Dalkia" arba be jokių investicijų, tik su Vyriausybės parama bandyti gelbėti kritinėje padėtyje atsidūrusią "Kauno energiją".

Ateinantį penktadienį Kauno taryba svarstys naują šilumos energijos tarifą Kauno vartotojams - jį siūloma padidinti nuo nuo 12 iki 12,84 cento už kWh.

"Padidinus tarifą ir "Kauno energijai" sumažinus kaštus, Vyriausybė žadėjo padėti, atidedant mūsų finansinių įsipareigojimų mokėjimą, įskaitant ir skolą "Lietuvos dujoms". Šios priemonės padėtų mums atsistoti ant kojų ir pagerinti finansinę padėtį", kalbėjo "Kauno energijos" vadovas.

Anot jo, jei "Dalkia" būtų pakviesta derybų, ji norėtų susipažinti su "Kauno energijos" padėtimi ir tik tuomet pateiktų savo pasiūlymus.

"Dalkia" pernai siūlė per visą "Kauno energijos" nuomos laikotarpį (15 metų) nedidinti šilumos kainos.

"Mes nekeičiame savo pasiūlymų esmės ir esame pasirengę artimiausiu metu sėsti prie derybų stalo su Kauno savivaldybe. Mūsų tikslas - ilgalaikis bendradarbiavimas modernizuojant miesto šildymo sistemas", praėjusią savaitę sakė "Dalkia" projektų vadovas Vidurio ir Rytų Europoje Andreas Greimas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Seimo Pirmininkė: dar spėsime priimti Darbo kodeksą (3)

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė įsitikinusi, kad kadenciją baigiantis Seimas per tris likusius posėdžius spės priimti naują Darbo kodeksą.

Italija grasina vetuoti ES biudžetą

Italijos ministras pirmininkas Matteo Renzi dėl kitų Europos Sąjungos (ES) šalių vengimo priimti pabėgėlius pagrasino vetuoti Bendrijos biudžetą, praneša agentūra AFP.

ES reikalauja Lietuvai ir dar šešioms valstybėms pasiaiškinti dėl biudžeto (19)

Europos Komisija antradienį pareikalavo iš septynių euro zonos valstybių „paaiškinimų“ dėl jų biudžetų projektų ir išreiškė ypatingą susirūpinimą, kad Italija, Kipras bei Suomija nesilaiko Europos Sąjungos tikslų.

Rekordinių santaupų prikaupę verslai dairosi, kur investuoti (21)

Verslo įmonių santaupos pasiekė rekordą – sąskaitose turimų indėlių suma perkopė daugiau nei 4 mlrd. eurų.

Lietuva smuktelėjo Pasaulio banko reitinge (19)

Pasaulio banko reitinge „Doing Business 2017“ Lietuva užėmė 21-ąją poziciją tarp 190 šalių - tai viena vieta žemiau, nei pernai.