Dar vienas Savivaldybės paskelbtas konkursas sukėlė politinius ginčus. Po poros savaičių turėtų paaiškėti, kuri bendrovė žiemą valys Kauno gatves. Kai kurių miesto Tarybos narių teigimu, konkurso sąlygos buvo parengtos nekvalifikuotai, todėl kyla įtarimų, kad vyksta užkulisiniai žaidimai ir proteguojamos privačios bendrovės.
Kaunas
© ELTA
Savivaldybės administracijos direktorius Giedrius Buinevičius šias kalbas neigia.

Laimėtoją lems mažiausia kaina

Savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus specialistų parengtose konkurso sąlygose numatyta, kad pagrindinis vertinimo kriterijus yra mažiausia kaina. Miesto politikams kilo abejonių, ar šis kriterijus yra teisingas.

“Viskas padaryta taip, kaip nereikėjo daryti. Turbūt kažkam tai naudinga. Negalima net prognozuoti, kiek žiemą reikės išleisti lėšų, todėl pasirinktas kriterijus glumina. Nenustebčiau, kad konkursą laimėtų kokia nors trijų berniukų įsteigta bendrovė, kuri paskui ieškotų, kas atliks darbus”, - stebėjosi Tarybos narys Bronislovas Kučinskas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus G.Buinevičiaus teigimu, konkurso nuostatuose numatyta kur kas daugiau saugiklių. “Dalyviai privalo pateikti įvairių dokumentų, kad jie gali atlikti minėtus darbus. Taip pat vertinama trejų metų finansinė ataskaita. Neįvykdžius šių sąlygų, bendrovei nebus leista dalyvauti konkurse”, - tikino direktorius.

Specialistų nuomone, kvalifikacinis barjeras apsaugos nuo vienadienių bendrovių, tačiau konkurso laimėtojas gali turėti prastesnę techniką nei kiti konkurentai, nes viską lems tik kaina. “Geresnis ar blogesnis. Ne viską gali pamatuoti”, - tvirtino G.Buinevičius.

Iki šiol žiemą miesto gatvėse kildavo nemažai rūpesčių. Savivaldybės tarnautojai, taupydami pinigus, neduodavo leidimo gatvėms valyti. Net keletą mėnesių vėluodavo atsiskaitymai už atliktus darbus. Bendrovei “Kauno švara” nebuvo mokami delspinigiai. Specialistų teigimu, privati firma pareikalautų papildomų pinigų arba apskritai nedirbtų skolon.

Skyriaus vedėjas slapukauja

Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Raimondas Mačikėnas nesutiko su politikų kaltinimais, kad konkurso sąlygos parengtos nekvalifikuotai. “Numatyti įvairūs saugikliai”, - tikino vedėjas. Paklaustas, kiek bendrovių panoro dalyvauti šiame konkurse, R.Mačikėnas kategoriškai atsisakė kalbėtis šia tema. “Negaliu jums nieko pasakyti iki tol, kol nebus atplėšti vokai. Skaičius? Negaliu nieko sakyti”, - tikino valdininkas.

B.Kučinskas neslėpė, kad ginčai dėl šio konkurso skaidrumo kilo, nes iki šiol miesto aplinką prižiūrėjo Savivaldybės bendrovė “Kauno švara”. Jos direktorius Petras Čiegis nekomentavo konkurso sąlygų, tačiau patvirtino, jog jame dalyvaus.

“Trisdešimt metų dirbame šioje srityje. Būtų absurdas, jeigu nedalyvautume konkurse. Nenorėčiau prognozuoti jo baigties”, - teigė direktorius. Jis neslėpė, kad, netekus šio užsakymo, bendrovei būtų suduotas skaudus smūgis. Per kelerius metus vien technikos atnaujinimui skirta apie 6 milijonus litų.

Kas ir ką proteguoja?

Kalbinti Miesto ūkio ir energetikos komiteto nariai neslėpė, kad mažiausios kainos kriterijus nėra itin palankus Savivaldybės bendrovei. Jeigu konkurso laimėtoją lemtų turima techninė bazė ir darbų kokybė, “Kauno švara” beveik neturėtų konkurentų. Šiam komitetui vadovauja Tarybos narys Zenonas Vainoras, kuris dirba “Kauno švaroje”.

“Iš tiesų dirbu šioje bendrovėje, tačiau esu ir komiteto pirmininkas. Su įvairių partijų nariais svarstėme šį klausimą. Komiteto nuomone, nereikėjo skelbti konkurso. Bendrovė galėjo būti pasirinkta apklausos ir derybų būdu. Šiuo klausimu domėjosi socialdemokratas B.Kučinskas. Niekas nesako, kad šiuos darbus turi atlikti tik “Kauno švara”. Jeigu atsirastų pajėgesnė bendrovė, ji gautų užsakymą. Tuo tarpu vertinant tik kainą, galima blefuoti”, - tikino Z.Vainoras.

Savivaldybėje buvo diskutuota apie galimybę neskelbti konkurso. “Tarėmės su teisininkais ir jie tvirtino, kad taip negalime elgtis. Balansuotume ties įstatymo pažeidimo riba. Tik specialiems objektams galėtume taikyti daugiau vertinimo kriterijų. Tačiau ir dabar yra daug saugiklių. Negalima konkurso sąlygų parengti specialiai vienai bendrovei”, - tikino G.Buinevičius.

Pasigenda skaidrumo

Pasak B.Kučinsko, tai jau ne pirmas Savivaldybės rengtas konkursas, sukeliantis nemažai aistrų. “Ketinu šį klausimą iškelti miesto Taryboje. Su Komunalinio ūkio sektoriumi susiję konkursai kelia įvairių įtarimų. Miesto gatvės duobėtos, o mes delsiame mėnesį, nes vyksta konkursai. Viskas turėtų būti daroma kur kas operatyviau. Taip pat iki šiol nėra vertinama darbų kokybė”, - teigė politikas.

Neseniai kilo skandalas dėl J.Bakanausko gatvės rekonstrukcijos konkurso. Mažiausią kainą pasiūliusi Savivaldybės bendrovė “Kauno keliai” buvo išeliminuota iš konkurso. Dėl šio fakto Viešųjų pirkimų tarnyba prie Vyriausybės atlieka išsamų tyrimą. Preliminariais duomenimis, Savivaldybės administracijos komisija, nagrinėdama konkurso pasiūlymus, nesilaikė viešojo pirkimo įstatymo kai kurių nuostatų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (11)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (8)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (8)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (10)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (50)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (34)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (27)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (82)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (86)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1126)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (53)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (85)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (5)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...