Kauno meras siūlo keisti alkoholio prekybą

 (15)
Kauno meras siūlo keisti alkoholio prekybą
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Kauno meras Andrius Kupčinskas kreipėsi į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, siūlydamas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas. Kalbama apie galimą papildomą nuostatą, kuri tiksliau reglamentuotų alkoholinių gėrimų pardavimą po 22 valandos, kada leidžiama prekiauti tik viešojo maitinimo įmonėms - kavinėms, barams ar restoranams.

Įstatyme nurodyta, kad maitinimo įstaigos, turinčios licencijas mažmeninei prekybai alkoholiniais gėrimais, 22.00 - 8.00 val. gali parduoti pilstomus alkoholinius gėrimus ar alkoholinius gėrimus, parduodamus atidarytoje pakuotėje ir tik vartoti vietoje. Tokia įstatymo formuluotė sudaro galimybių piktnaudžiauti, parduodant tiesiog atsuktą alkoholinio gėrimo butelį, kurį pirkėjas išsineša iš prekybos vietos.

"Siūlau įstatyme nurodyti, kad alkoholinis gėrimas turi būti išpilstytas į pardavėjo tarą. Tokiu atveju išsinešti gėrimą iš maitinimo įstaigos bus keblu, o pardavėjas bus įpareigotas ne tik atsukti butelį", - pasiūlymo esmę išdėstė Kauno meras.

ELTA primena, jog Kauno miesto savivaldybė nuolat gauna pranešimų apie prekybos alkoholiu taisyklių pažeidimus viešojo maitinimo vietose, ypač kioskuose ar paviljonuose, kurie neseniai persivadino barais, kavinėmis. Tačiau atitinkamų sankcijų pažeidėjai sulaukia ne visada.

Kaip sakė savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis, "dėl netobulos Alkoholio kontrolės įstatymo formuluotės prekybą alkoholiu kontroliuojančios institucijos susiduria su problemomis fiksuojant pažeidimus".

Alkoholio kontrolės įstatyme numatyta, kad savivaldybių tarybos, atsižvelgdamos į prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, gyventojų, bendruomenių ar jų atstovų, visuomeninių organizacijų ar kitų institucijų raštu pateiktą nuomonę, policijos komisariatų pasiūlymus, turi teisę riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, taip pat taikyti kitas sankcijas.

Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės taryba svarstys klausimą dėl prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo dviem alkoholiu prekiaujančioms įmonėms. Sprendimo projektas parengtas gavus iš Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento raštus, kuriuose informuojama apie užfiksuotus prekybos alkoholiu pažeidimus.

ELTA
 
15
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

V. Putinas apie sankcijas: tegul Dievas būna teisėjas (252)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 16:04
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį sukritikavo Europos Sąjungą ir Jungtines Valstijas, esą šios pažeidžia Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) pagrindinius principus, siekdamos nubausti Rusiją dėl krizės Ukrainoje, informuoja „EUbusiness".

Dėl Ž. Juodkienės kreipėsi į VTEK (4)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 15:43
Ketvirtadienį Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai pateiktas prašymas ištirti, ar buvusi energetikos viceministrė Žydrūnė Juodkienė nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų ir tokiu būdu nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo vastybinėje tarnyboje įstatymo.

„Maximai“ ir „Mantingai“ - įtarimai dėl dešimtmetį galėjusio tęstis susitarimo (61)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 15:26
„Maximai“ ir „Mantingai“ - įtarimai dėl dešimtmetį galėjusio tęstis susitarimo
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Konkurencijos taryba meta įtarimus UAB "Maxima" ir UAB "Mantinga". Įtariama, kad susitarimas tarp įmonių dėl maisto produktų kainų galėjo tęstis dešimtmetį.

Galingi siurbliai sujudino prekybą D. Britanijoje (2)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 15:10
Didžiojoje Britanijoje 2014 metų rugpjūtį, lyginant su liepa, mažmeninė prekyba ūgtelėjo 0,4 proc., jos augimui didžiausią įtaką turėjo pagerėję didelio galingumo dulkių siurblių pardavimai prieš įsigaliojant naujosioms Europos Sąjungos (ES) taisyklėms, praneša Nacionalinė statistikos tarnyba (NST).

Ukrainai – milijardinė injekcija (28)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 14:23
Europos investicijų bankas (EIB) sieks aktyviau bendradarbiauti su Ukrainos valdžia. Paskolų portfelį šaliai planuojama 2014-2016 metams padidinti tris kartus - jis turėtų siekti iki 3 mlrd. eurų (10,4 mlrd. Lt).