Kauno meras siūlo keisti alkoholio prekybą

 (15)
Kauno meras siūlo keisti alkoholio prekybą
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Kauno meras Andrius Kupčinskas kreipėsi į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, siūlydamas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas. Kalbama apie galimą papildomą nuostatą, kuri tiksliau reglamentuotų alkoholinių gėrimų pardavimą po 22 valandos, kada leidžiama prekiauti tik viešojo maitinimo įmonėms - kavinėms, barams ar restoranams.

Įstatyme nurodyta, kad maitinimo įstaigos, turinčios licencijas mažmeninei prekybai alkoholiniais gėrimais, 22.00 - 8.00 val. gali parduoti pilstomus alkoholinius gėrimus ar alkoholinius gėrimus, parduodamus atidarytoje pakuotėje ir tik vartoti vietoje. Tokia įstatymo formuluotė sudaro galimybių piktnaudžiauti, parduodant tiesiog atsuktą alkoholinio gėrimo butelį, kurį pirkėjas išsineša iš prekybos vietos.

"Siūlau įstatyme nurodyti, kad alkoholinis gėrimas turi būti išpilstytas į pardavėjo tarą. Tokiu atveju išsinešti gėrimą iš maitinimo įstaigos bus keblu, o pardavėjas bus įpareigotas ne tik atsukti butelį", - pasiūlymo esmę išdėstė Kauno meras.

ELTA primena, jog Kauno miesto savivaldybė nuolat gauna pranešimų apie prekybos alkoholiu taisyklių pažeidimus viešojo maitinimo vietose, ypač kioskuose ar paviljonuose, kurie neseniai persivadino barais, kavinėmis. Tačiau atitinkamų sankcijų pažeidėjai sulaukia ne visada.

Kaip sakė savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis, "dėl netobulos Alkoholio kontrolės įstatymo formuluotės prekybą alkoholiu kontroliuojančios institucijos susiduria su problemomis fiksuojant pažeidimus".

Alkoholio kontrolės įstatyme numatyta, kad savivaldybių tarybos, atsižvelgdamos į prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, gyventojų, bendruomenių ar jų atstovų, visuomeninių organizacijų ar kitų institucijų raštu pateiktą nuomonę, policijos komisariatų pasiūlymus, turi teisę riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, taip pat taikyti kitas sankcijas.

Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės taryba svarstys klausimą dėl prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo dviem alkoholiu prekiaujančioms įmonėms. Sprendimo projektas parengtas gavus iš Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento raštus, kuriuose informuojama apie užfiksuotus prekybos alkoholiu pažeidimus.

ELTA
 
15
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Vertina Ukrainos padėtį: nieko gero (5)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 17:53
Vertina Ukrainos padėtį: nieko gero
AP/Scanpix
Per pirmąjį 2014 metų pusmetį Ukrainos bendrasis vidaus produktas (BVP) smuko 3 proc.

Arbatos sieteliuose nustatytas per didelis nikelio kiekis (1)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 17:15
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą, kad arbatos sieteliuose „Teezange Gourmet“ nustatytas dvigubai didesnis nei leistina nikelio kiekis.

Darbo inspekcija neteko vadovo (12)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 16:14
Iš vasaros atostogų sezono Valstybinė darbo inspekcija prie darbų grįžta be ilgamečio vadovo. Vilius Mačiulaitis nusprendė savo karjerą tęsti kitose darbovietėse.

Rusijos finansų ministras: situacija sudėtinga (23)

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 14:55
Rusijos biudžeto skirstymo situacija šalyje šiuo metu sunki: finansų ministerija negali patenkinti visų institucijų bei ministerijų pareigūnų prašymų didinti finansavimą. Tokią informaciją ketvirtadienį vyriausybės posėdyje pateikė šalies finansų ministras Antonas Siluanovas.

Singapūras ketina pritaikyti naująsias technologijas daržovėms auginti

2014 rugpjūčio mėn. 28 d. 14:52
Singapūras ketina pritaikyti naująsias technologijas daržovėms auginti
Ši laboratorijoje įkurta erdvė virto žemės ūkio centru, kuriame sukurtos idealios sąlygos: kontroliuojama temperatūra, apšvietimas, drėgnumo ir net anglies dioksido lygis. Gyventojų skaičiui augant visame pasaulyje, „Panasonic“ Singapūre įkūrė daržovių fermą, skirtą stabilaus maisto produktų tiekimo užtikrinimui šioje šalyje.