Kauno meras siūlo keisti alkoholio prekybą

 (15)
Kauno meras Andrius Kupčinskas kreipėsi į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, siūlydamas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas. Kalbama apie galimą papildomą nuostatą, kuri tiksliau reglamentuotų alkoholinių gėrimų pardavimą po 22 valandos, kada leidžiama prekiauti tik viešojo maitinimo įmonėms - kavinėms, barams ar restoranams.
Kauno meras siūlo keisti alkoholio prekybą
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Įstatyme nurodyta, kad maitinimo įstaigos, turinčios licencijas mažmeninei prekybai alkoholiniais gėrimais, 22.00 - 8.00 val. gali parduoti pilstomus alkoholinius gėrimus ar alkoholinius gėrimus, parduodamus atidarytoje pakuotėje ir tik vartoti vietoje. Tokia įstatymo formuluotė sudaro galimybių piktnaudžiauti, parduodant tiesiog atsuktą alkoholinio gėrimo butelį, kurį pirkėjas išsineša iš prekybos vietos.

"Siūlau įstatyme nurodyti, kad alkoholinis gėrimas turi būti išpilstytas į pardavėjo tarą. Tokiu atveju išsinešti gėrimą iš maitinimo įstaigos bus keblu, o pardavėjas bus įpareigotas ne tik atsukti butelį", - pasiūlymo esmę išdėstė Kauno meras.

ELTA primena, jog Kauno miesto savivaldybė nuolat gauna pranešimų apie prekybos alkoholiu taisyklių pažeidimus viešojo maitinimo vietose, ypač kioskuose ar paviljonuose, kurie neseniai persivadino barais, kavinėmis. Tačiau atitinkamų sankcijų pažeidėjai sulaukia ne visada.

Kaip sakė savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis, "dėl netobulos Alkoholio kontrolės įstatymo formuluotės prekybą alkoholiu kontroliuojančios institucijos susiduria su problemomis fiksuojant pažeidimus".

Alkoholio kontrolės įstatyme numatyta, kad savivaldybių tarybos, atsižvelgdamos į prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, gyventojų, bendruomenių ar jų atstovų, visuomeninių organizacijų ar kitų institucijų raštu pateiktą nuomonę, policijos komisariatų pasiūlymus, turi teisę riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, taip pat taikyti kitas sankcijas.

Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės taryba svarstys klausimą dėl prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo dviem alkoholiu prekiaujančioms įmonėms. Sprendimo projektas parengtas gavus iš Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento raštus, kuriuose informuojama apie užfiksuotus prekybos alkoholiu pažeidimus.

ELTA
Registruoti (0) Anonimiški (15)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Teismas atsižvelgė į T. Karoso skundą (2)

Vieno didžiausių Lietuvoje restoranų ir kavinių tinklų „Čili“ įkūrėjo Tado Karoso ir jo verslo partnerio Sauliaus Svitojaus byla dėl bankroto administratoriaus papirkimo bus nagrinėjama iš naujo.

Patvirtino naują taros ženklą: pažymėtos kitaip nesupirks (14)

Aplinkos ministerija patvirtino vienkartinių pakuočių užstato ženklą. Pamatę jį vartotojai žinos, kad pakuotę gali grąžinti ir atsiimti už ją sumokėtą užstatą, rašoma pranešime spaudai.

M. Ramanauskas, K. Jonutis. Graikija – paskolų ekonomikos auka (4)

Karšta Graikijos saulė kepino Retimno, kurortinio Kretos salos miesto paplūdimius. Pajūryje, pavadintu skambiu „Olandų paplūdimio“ (anglų k. – „Dutch Beach“) vardu pusamžis, saulėje įdegęs vyras su paaugliu sūnumi nuomojo vandens motociklus turistams. Didžioji jų dalis, olandai, vokiečiai, britai, pateisino paplūdimio vardą. Verslas vyko puikiai, iš 6 vandens motociklų pusė nuolat buvo nuomojami, likusius jūroje pririšdavo tėvui padedantis paauglys. Jam turbūt tai buvo svajonių darbas – jūra, saulė, važinėjimas vandens motociklais ir nuolatinis buvimas su tėvu. Darnus ir malonus šeimyninis verslas, saulėti 2006-ieji... Tačiau apie tai vėliau.

Iš Palangos – geros naujienos poilsiautojams (103)

Palangos miesto taryba apsisprendė – nuo kitos vasaros kurorto svečiams, apsistojusiems Palangos apgyvendinimo įstaigose, nebereikės mokėti vadinamojo pagalvės mokesčio. Kaip aiškina vietos savivaldybė, taip siekiama į kurortą privilioti daugiau svečių bei parodyti, kad Palanga turi ką jiems pasiūlyti ne tik vasarą, bet ir apskritus metus.

Vilniaus meras žada: bus baseinų (31)

Naujai išrinktas Vilniaus meras Remigijus Šimašius socialiniame tinkle paskelbė, kad sostinėje bus naujų baseinų.