Kauno meras siūlo keisti alkoholio prekybą

 (15)
Kauno meras siūlo keisti alkoholio prekybą
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Kauno meras Andrius Kupčinskas kreipėsi į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, siūlydamas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas. Kalbama apie galimą papildomą nuostatą, kuri tiksliau reglamentuotų alkoholinių gėrimų pardavimą po 22 valandos, kada leidžiama prekiauti tik viešojo maitinimo įmonėms - kavinėms, barams ar restoranams.

Įstatyme nurodyta, kad maitinimo įstaigos, turinčios licencijas mažmeninei prekybai alkoholiniais gėrimais, 22.00 - 8.00 val. gali parduoti pilstomus alkoholinius gėrimus ar alkoholinius gėrimus, parduodamus atidarytoje pakuotėje ir tik vartoti vietoje. Tokia įstatymo formuluotė sudaro galimybių piktnaudžiauti, parduodant tiesiog atsuktą alkoholinio gėrimo butelį, kurį pirkėjas išsineša iš prekybos vietos.

"Siūlau įstatyme nurodyti, kad alkoholinis gėrimas turi būti išpilstytas į pardavėjo tarą. Tokiu atveju išsinešti gėrimą iš maitinimo įstaigos bus keblu, o pardavėjas bus įpareigotas ne tik atsukti butelį", - pasiūlymo esmę išdėstė Kauno meras.

ELTA primena, jog Kauno miesto savivaldybė nuolat gauna pranešimų apie prekybos alkoholiu taisyklių pažeidimus viešojo maitinimo vietose, ypač kioskuose ar paviljonuose, kurie neseniai persivadino barais, kavinėmis. Tačiau atitinkamų sankcijų pažeidėjai sulaukia ne visada.

Kaip sakė savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis, "dėl netobulos Alkoholio kontrolės įstatymo formuluotės prekybą alkoholiu kontroliuojančios institucijos susiduria su problemomis fiksuojant pažeidimus".

Alkoholio kontrolės įstatyme numatyta, kad savivaldybių tarybos, atsižvelgdamos į prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, gyventojų, bendruomenių ar jų atstovų, visuomeninių organizacijų ar kitų institucijų raštu pateiktą nuomonę, policijos komisariatų pasiūlymus, turi teisę riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, taip pat taikyti kitas sankcijas.

Ketvirtadienį Kauno miesto savivaldybės taryba svarstys klausimą dėl prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo dviem alkoholiu prekiaujančioms įmonėms. Sprendimo projektas parengtas gavus iš Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento raštus, kuriuose informuojama apie užfiksuotus prekybos alkoholiu pažeidimus.

ELTA
 
15
Registruoti (0) Anonimiški (15)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Analitikas: tai tik lašas Rusijos sunkumų jūroje (14)

2015 sausio mėn. 27 d. 23:22
Analitikas: tai tik lašas Rusijos sunkumų jūroje
AP/Scanpix
Agentūrai „Standard & Poor's“ iki „niekinio“ lygio sumažinus Rusijos skolinimosi reitingą, Maskvos pareigūnai aiškina, kad tai padaryta tiesiogiai įsakius Jungtinėms Valstijoms.

Skandalą sukėlęs V. Andriukaitis: atsakomybę turi prisiimti ir D. Grybauskaitė (226)

2015 sausio mėn. 27 d. 21:10
Dalia Grybauskaitė, Vytenis Povilas Andriukaitis
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Lietuvos deleguotas sveikatos ir maisto saugos eurokomisaras Vytenis Andriukaitis piktinasi prezidentės patarėjos Virginijos Būdienės pareiškimais, esą būtent jis turi prisiimti atsakomybę už Briuselio pasiūlymą Maskvai derėtis su valstybėmis dėl maisto produktų embargo panaikinimo.

Klaida Prancūzijai kainuos daugiau nei 1 mlrd. eurų (7)

2015 sausio mėn. 27 d. 20:52
Klaida Prancūzijai kainuos daugiau nei 1 mlrd. eurų
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Prancūzija turės grąžinti 1,07 mlrd. eurų gautos žemės ūkio sektoriaus paramos Europos Sąjungai (ES). Ši suma šaliai buvo skirta per klaidą arba sukčiavus duomenų srityje, antradienį pareiškė Europos Komisijos pareigūnai.

Plūstančių turistų nesustabdė net Ebola

2015 sausio mėn. 27 d. 20:17
Plūstančių turistų nesustabdė net Ebola
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Visame pasaulyje registruojamų turistų skaičius 2014-aisiais perkopė 1,1 mlrd. ribą, t. y., palyginti su ankstesniais metais, išaugo 4,7 proc. Apie tai praneša BBC, remdamasi antradienį Junginių Tautų (JT) pateikiama ataskaita.

Sprendimas, kuris pradžiugins atsiskaitinėjančius banko kortelėmis (70)

2015 sausio mėn. 27 d. 20:10
Sprendimas, kuris pradžiugins atsiskaitinėjančius banko kortelėmis
AP/Scanpix
Mokesčiai už atsiskaitymą banko kortelėmis visoje Europos Sąjungoje (ES) turėtų būti vienodi ir mažesni negu dabar.