Katastrofiškas „Brexit“ gali kainuoti 70 tūkst. darbo vietų

 (56)
Naujausia ataskaita atskleidė galimas katastofiškas „sunkaus“ „Brexit“ pasekmes. Prognozuojama, kad tuo atveju, jei Jungtinė Karalystė (JK) pasitrauks iš Bendrosios rinkos bei Europos Sąjungos (ES), vien tik Londone bus prarasta apie 70 tūkst. darbo vietų.
Big Benas
© Reuters / Scanpix

Londono meras Sadiqas Khanas sulaukė perspėjimo, kad po „Brexit“ JK sostinė praras „kūrybiškumą ir įvairovę“ bei tūkstančius talentingų ir perspektyvių darbuotojų.

Ataskaita, kuri pavadinta „Atviras miestas“ (angl. Open City) siūlo Londone pristatyti specialias darbo vizas, kurios suteiktų galimybę ES piliečiams į Londoną atvykti gyventi ir dirbti metams.

Ekspertai taip pat pasiūlė pristatyti dviejų metų trukmės darbo atostogų vizas jaunimui, kurios į sostinę galėtų pritraukti jaunus talentus iš ES.

Abi darbo vizos turėtų turėti supaprastintą prašymo procesą.

Ataskaita taip pat perspėjo miesto valdžią, kad nors Londonas – moderniausias JK miestas, tačiau „Brexit“ atveju JK sostinė gali tapti labiausiai pažeidžiama šalies vieta būtent dėl ilgamečių ryšių su kitais Europos miestais bei ES piliečiais.

„Mūsų universitetai, viešbučiai, restoranai, ofisai, statybų aikštelės tobulėja dėl studentų ir darbuotojų iš ES daug labiau, nei kitose JK vietovėse. Londono verslo centras taip pat laukia skubių atsakymų, kaip po „Brexit“ bus reglamentuojama prieiga prie Bendrosios rinkos“, – sakoma ataskaitoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Linksmas kvietimas feisbuke žada po eurą už kiekvieną pasidalijimą (4)

Visuomeninė iniciatyva „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams“ sulaukė „Tele2“ paramos. Mobiliojo ryšio operatoriaus atstovas Andrius Baranauskas ketvirtadienį paskelbė konkursą, kuriame sudalyvauti gali kiekvienas socialinio tinklo „Facebook“ vartotojas.

„Siemens“ sustabdė įrangos tiekimą Rusijai (8)

Vokietijos pramonės konglomeratas „Siemens“, metęs kaltinimus dėl neteisėto jo gamybos dujų turbinų nukreipimo į Kryme statomą šiluminę elektrinę, penktadienį pranešė stabdantis generuojančios įrangos tiekimą Rusijos valstybės kontroliuojamoms įmonėms, įskaitant „Inter RAO“, „Gazprom energoholding“ ir „RusHidro“.

Antstoliai negaus atlygio už mažų skolų išieškojimą (7)

Už nedidelių skolų išieškojimą antstolis negaus atlygio, penktadienį sutarta teisingumo ministrės Mildos Vainiutės ir Antstolių rūmų pirmininkės Ingos Karalienės susitikime.

Rygoje pristatytas prekybos ir pramogų centras „Akropolis“ (5)

Kaimyninės Latvijos sostinėje visuomenei oficialiai pristatytas čia kylančio prekybos ir pramogų centro „Akropolis“ (latv. Akropole“) projektas. Renginio metu Rygos miesto vadovai ir „Akropolio“ projekto vystytojai paruošė kapsulę ateinančioms kartoms, o ji vėliau bus įbetonuota į prekybos ir pramogų centro pamatus.

Plinta naujas mokestis: matuoja žolės ilgį (422)

Lietuvoje plinta naujas mokestis daugiabučių gyventojams – sąskaitos už nupjautą žolę. Neseniai toks mokestis įvestas Raseiniuose. „Raseinių butų ūkio“ vadovas priblokštiems gyventojams paaiškino, kad analogiškas mokestis jau įvestas Klaipėdoje, Radviliškyje ir ilgainiui gali tapti įprastas visoje Lietuvoje.