Kas ketvirtas Lietuvos gyventojas - pensininkas

 (9)
1999 metų pabaigoje Lietuvoje gyveno apie 940 tūkst. pensininkų, t.y. pensininkas buvo kas ketvirtas šalies gyventojas.
Per paskutinius aštuonerius metus gyventojų Lietuvoje sumažėjo 48,4 tūkst. ir šių metų pradžioje buvo 3,698 milijono.

Pirmą kartą pokario laikotarpiu gyventojų ėmė mažėti nuo 1992 metų.

Nuo 1994 metų natūrali gyventojų kaita yra neigiama - kasmet miršta apie 4 tūkst. žmonių daugiau nei gimsta, pranešė Statistikos departamento Ryšių su visuomene skyrius.

Daugiau kaip dešimtmetį mažėjęs moksleivių ir studentų skaičius nuo 1994 metų ėmė didėti - tais metais jų buvo 644 tūkst., o 1999-aisiais - 774 tūkstančiai. Per pastarąjį dešimtmetį pakito užimtumo struktūra. Sumažėjo užimtųjų pramonėje, statyboje, o padidėjo - paslaugų sferoje.

Vykstant privatizavimui ir plėtojant privatų verslą, sparčiai daugėjo dirbančiųjų privačiame, o mažėjo - valstybiniame sektoriuje.

1990 metais privačiame sektoriuje dirbo 10 proc. visų užimtųjų, o 1998-aisiais - 68 procentų.

Pasak pranešimo, pastebimas nedidelis skurdo mažėjimas. Santykinio skurdo ribą laikant 50 proc. vartojimo išlaidų vidurkio, 1996-aisiais skurdo lygis buvo 18 proc., o 1999 metais - 15,8 procento.

Nuo 1994 metų mažėja išlaidų maisto produktams dalis. Pernai maistui skirta 39 proc. piniginių vartojimo išlaidų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (6)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (11)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (138)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.

Svaras sustiprino pramonės gaminių eksportą (1)

Naujausio Britų pramonininkų konfederacijos (CBI) atlikto tyrimo duomenimis, pramonės gaminių eksportą smarkiai sustiprino silpstantis svaras, praneša BBC.