Savivaldybei priklausančioje įmonėje „Kalvarijų turgus“ atlikus veiklos auditą paaiškėjo, kad čia kai kurie remonto darbai atliekami anksčiau nei paskelbiami viešojo pirkimo konkursai, sutartys su darbų atlikėjais sudaromos konkursams dar nepasibaigus, o teisinių paslaugų dokumentus viešajam pirkimui rengusi advokatų kontora vėliau pati pripažįstama esanti konkurso nugalėtoja. Tokie ir panašūs pažeidimai minimi Vilniaus miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos ataskaitoje.
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Ši tarnyba atliko visų 2009 m. ir 2010 m. penkių mėnesių bendrovės „Kalvarijų turgus“ veiklos auditą, atrankos būdu buvo įvertinti viešieji pirkimai bei sudarytos sutartys.

Raštus savivaldybei rengė advokatų kontora

Miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba, kuriai vadovauja su Vilniaus meru susipykęs Šarūnas Skučas, nustatė, kad bendrovė audituojamu laikotarpiu į darbą priėmė daugiau darbuotojų nei buvo leidžiama pagal įmonės valdybos patvirtintą struktūrą – tam papildomai prireikė 64,1 tūkst. Lt.

Tačiau net ir priėmus daugiau darbuotojų dėl padidėjusios darbo masto buvo mokamos premijos. Pavyzdžiui, šių metų gegužę aštuoniems darbuotojams išmokėtos premijos nuo 300 Lt iki 2000 Lt.

Kontrolierius, be kita ko pažymi, kad „Kalvarijų turgaus“ teisininkų paslaugų sąnaudos praėjusių metų pirmoje pusėje sudarė 61,7 tūkst. Lt, o per penkis šių metų mėnesius lėšų poreikis išaugos iki 114,8 tūkst. Lt.

„Pagal pasirašytas teisnių paslaugų sutartis advokatų kontora „Vaišvila ir partneriai“ teikė teisines paslaugas kurias, mūsų nuomone, atskirais atvejais, galėjo atlikti bendrovės atsakingi darbuotojai (Teisės, personalo ir kontrolės viršininkas, direktoriaus pavaduotojai, viešųjų pirkimų vykdytojai, viešųjų pirkimų administratorius ir kt.). Tokių paslaugų pirkimą vertiname kaip neekonomišką ir neracionalų lėšų panaudojimą“, - rašoma audito ataskaitoje.

Pavyzdžiui, minėtoji advokatų kontora „Kalvarijų turgui“ rengia net atsakymus dėl įvairių skundų merui. Toks atsakymas įkainojamas 810 Lt be pridėtinės vertės mokesčio (PVM).

Viešojo konkurso specifikacijų parengimas „Kalvarijų turgui“ kainavo 1800 Lt be PVM, bendrovės vadybos posėdžio protokolo parengimas - 360 Lt, raštas savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai – 360 Lt, raštas savivaldybės administracijai dėl bendrovės ūkinės ir finansinės veiklos – 360 Lt, vidaus tvarkos taisyklės – 1260 Lt, raštas dėl atleidimo – 180 Lt, atsakymas Maisto ir veterinarijos tarnybai – 540 Lt, direktoriaus įsakymas dėl pavaduotojo darbų ataskaitos – 450 Lt, pranešimas apie viešąjį pirkimą rengimas Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje – 630 Lt.

Lygiai taip pat sutartis dėl viešojo pirkimo savivaldybės įmonei kainavo 1080 Lt, raštas Vilniaus miesto savivaldybei bei „Kalvarijų turgaus“ stebėtojų tarybai, valdybai dėl investicijų perspektyvų - 180 Lt, analizė dėl statinių, priklausančių savivaldybei, draudimo – 1035 Lt, atsakymas savivaldybei dėl patalpų draudimo – 405 Lt, raštas savivaldybei dėl negalimumo atlikti auditą – 284 Lt.

Audito ataskaitoje taip pat pažymima, kad „atskirais atvejais, advokatų kontora „Vaišvila ir partneriai“ teikė ir žodines konsultacijas įmonės veiklos klausimais. Pavyzdžiui, pagal teisinių paslaugų išklotines 2009 m. rugsėjo 29 d. suteikta žodinių konsultacijų už 540 Lt (be PVM), 2009 m. gruodžio 31 d. – 540 Lt (be PVM), 2010 m. vasario 26 d. – 720 Lt (be PVM).

Kilo abejonių dėl viešųjų pirkimų

Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybai taip pat kilo abejonių dėl kai kurių įmonės rengtų viešųjų pirkimų. Pavyzdžiui, rengiant supaprastintą patalpų ir teritorijos valymo bei priežiūros konkursą buvo pasirinktos įmonės „P. Dussman Service“ ir „Termomatika“, nors jų siūloma kaina buvo viena didžiausių – 786 tūkst. Lt.

Mažiausia pasiūlyta kaina buvo 214 tūkst. Lt. Įmonės valdyba buvo nusprendusi sustabdyti supaprastinto konkurso procedūras, bet „Kalvarijų turgaus“ direktorius sutartį su tiekėjais vis tiek pasirašė.

Neįprastas kontrolieriams pasirodė ir teisinių paslaugų pirkimas, kai advokatų kontora „Vaišvila ir partneriai“ parengė teisinių paslaugų viešajam pirkimui dokumentus, o vėliau pati buvo pripažinta konkurso nugalėtoja. Perkant minėtas paslaugas per du kartus bendra 183,5 tūkst. Lt suma buvo skaidoma ir tokiu būdu neleistinai taikytos mažos vertės pirkimų procedūros.

Situacija panaši vykdant pirkimus asfalto dangos ir lietaus nuotekynės remonto darbams bei vieno paviljono sienų ir lubų dažymui. Remontuojant asfalto dangą ir lietaus nuotekų vamzdžius įmonė „Keldarista“ darbus atliko anksčiau nei pasibaigė viešas konkursas. Maža to, kvietimai dalyvauti konkurse įmonėms buvo išsiųsti vėliau nei jos ėmė pateikinėti savo siūlymus.

Rūkytų gaminių paviljono sienų ir lubų dažymo darbams sutartis su įmone „Daila“ taip pat buvo pasirašyta anksčiau, nei baigėsi konkursas šiems darbams, todėl tiekėjas atrinktas ne konkurso būdu. Vėliau tiekėjas atliko papildomų, sutartyje nenumatytų darbų, kurie sudarė 48,4 proc. pradinės sutarties vertės, todėl šiems darbams turėjo būti vykdomas atskiras konkursas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Maxima Latvija“ sužeistiems per Zolitudės tragediją išmokės įspūdingą sumą (19)

„Maxima Latvija“ ir draugija „Zolitude 21.11“ pasiekė susitarimą, pagal kurį sužeistiems...

D.Kuprys neatsisako planų teismui skųsti atleidimą iš NŽT vadovų (10)

Daugiau nei metus Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT) vadovavęs Danielius Kuprys paliko tarnybą....

Alkoholio akcizai: pajamos auga, pardavimai – ne (43)

Alkoholio akcizų pajamos, kovą smukusios dėl pastebimai išaugusių tarifų, atsigauna ir...

Ekonomistų nuomonės dėl bankų įtakos išsiskyrė (83)

Įtakingiausiais Lietuvoje laikomi ekonomistai sutaria, kad kita didžiulė pasaulinė ekonomikos...

Kauno rajono gyventojams sugrąžintos mokesčių permokos

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) pranešė pervedusi visą gyventojų pajamų...

Top naujienos

Gilyn į Rusiją. Vaizdas pro langą į Europą: Baltijos regionas Kremliui – tik viena jo baisios strategijos detalė (37)

Su rusų ekonomistu, žurnalistu Dmitrijumi Travinu DELFI susitiko Europos universitete Sankt...

Paėmusieji būsto paskolas viliojami galimybe sutaupyti nemenką sumą (38)

Tūkstančiai šalies gyventojų įsigydami nuosavą būstą skolinosi pinigų iš bankų....

Oftalmologė perspėja: jei nieko nekeisime, mūsų vaikai ligos neišvengs (2)

Mūsų darbas ir poilsis dažniausiai susiję su informacijos apdorojimu – analizuojame ataskaitas,...

Sankcijų Kryme ir Donbase sulaukęs asmuo tapo Rusijos pasiuntiniu JAV

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d., Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė Anatolijų Antonovą...

Blogiausia prognozė išsipildė: ledo slinkimas paspartėjo (24)

Prognozuojama, kad Grenlandijos ledynai artimiausiais metais tirps sparčiau, nors pastaruoju metu...

„Alfa Romeo Stelvio“: perėja į vairuotojo pasaulį (3)

2757 metrų aukštyje Italijos kalnuose, netoli Šveicarijos, esanti perėja, kurioje – net 48-ių...

Azija kuria savo pasaulio tvarką (109)

Pastaruoju metu daug pasakyta apie tai, kaip Donaldo Trumpo administracijos politika kertasi su tuo,...

Orai: pajusime tikrą rudens alsavimą (18)

Iki pat savaitės pabaigos šalyje išsilaikys gaivūs orai , dažnai varvės dangus, įsismarkaus...

Traukinys Maskva-Vladivostokas: lietuviai juo vyko, tikėdamiesi nuotykių ir problemų (281)

Šią vasarą aš – Tadas, ir mano brolis Mantas, atostogoms nusprendėme pasirinkti kiek...

Geriausi pusryčiai norintiems sulieknėti (5)

Norintys mesti svorį gali lengviau atsikvėpti – šį kartą nereikės valgyti nieko neįprasto. Ir...