Kalėjimas už vardo pasisavinimą

 (3)
Pakeistuose ir papildytuose Baudžiamojo kodekso (BK) straipsniuose laisvės atėmimas iki 3 metų arba bauda numatyta tais atvejais, kai autoriaus teisių pažeidimus – autorius priverčiamas kitą asmenį pripažinti bendraautoriumi, lydi panaudotas smurtas ar turto sunaikinimas.

Už turtinių autoriaus teisių pažeidimus numatytas lasivės atėmimas iki 2 m.

Kodekse patikslinta atsakomybė už neteisėtą kūrinių, tarp jų ir kompiuterių programų bei duomenų bazių atgaminimą, neteisėtą kopijų importavimą, eksportavimą, platinimą, gabenimą ir laikymą komerciniais tikslais, kai bendra neteisėtų kopijų vertė ne mažesnė nei 100 MGL, t.y. 12.500 Lt.

Pagal Europos Sąjungos direktyvas naujame BK straipsnyje numatyta 1 m. bausmė arba bauda už sunaikinimą arba pakeitimą informacijos apie autorių teisių ar gretutinių teisių valdymą.

O iki 2 m. bausmė arba bauda - už neteisėtą autoriaus teisių ar gretutinių teisių techninių apsaugos priemonių pašalinimą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Užkarpatės regione investuoja ir Lietuvos verslininkai

Užkarpatės regiono finansų ir ekonomikos sostinėje Mukačevėje veikia ir lietuviško kapitalo įmonių. Į gamyklą šioje Ukrainos vietoje investavę Lietuvos tekstilininkai sako, kad jau ir čia trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Norėdami darbuotojus išlaikyti, darbdaviai nemokamai juos vežioja ir maitina.

Emigrantai pristabdė perlaidas po svaro nuvertėjimo (26)

Prekes ir paslaugas į Jungtinę Karalystę eksportuojančios Lietuvos bendrovės, svarais sterlingų atlyginimus ten gaunantys emigrantai ir jų perlaidų Lietuvoje laukiantys giminaičiai – visi jie stebi, kas toliau dėsis su svaro kursu.

Belgijos premjeras sako negalįs pasirašyti ES ir Kanados laisvosios prekybos sutarties (18)

Belgija negali užbaigti istorinės Europos Sąjungos ir Kanados laisvosios prekybos sutarties pasirašymo po to, kai Valonijos ir kitų šalies regionų administracijos atsisakė uždegti žalią šviesą federalinei vyriausybei, pirmadienį pareiškė ministras pirmininkas Charles'is Michelis.

Kokia juoda katė prabėgo tarp S. Jakeliūno ir A. Butkevičiaus (154)

Deryboms dėl galimos koalicijos su socialdemokratais vadovauti ketinantis ekonomistas Stasys Jakeliūnas sako, kad neįsivaizduoja galimybės kalbėtis su premjeru Algirdu Butkevičiumi. „Manau, jis taip pat“, – priduria valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus.

Tvyrant nežiniai dėl „Brexit“, prancūzai britų bankus vilioja į Paryžių (1)

Londone įsikūrę tarptautiniai bankai rengiasi jau kitais metais perkelti dalį savo operacijų į kitas šalis, teigia įtakingas bankų atstovas.