Teisminis "HSH Nordbank" tyrimas atskleidė užkulisius pasaulio, kuriame kreditų skyrimo sandoriai ir meilužės lemdavo valiutų kurso pokyčius. "HSH Nordbank" pelnas nuo 1,2 mlrd. 2006 metais sumažėjo iki 150 mln. 2007-aisiais.
© Corbis

Niujorko Park Aveniu 230 numeriu pažymėtas pastatas laikomas prestižiniu, o jame dirbančių žmonių nekankina šių dienų depresija. Čia įsikūręs "HSH Nordbank" (Šiaurės Vokietijos banko) filialas. Neįtikima, bet hormoninių audrų svaiginami jo darbuotojai siuntinėja erotines žinutes tol, kol įkaista telefonai. Vien 2007-ųjų liepą tokių žinučių buvo daugiau nei 500, pareiškime Niujorko apygardos teismui nurodė advokatas Douglasas Wigdoras. Išdėsčius pagal darbo dienas išeitų, kad "HSH Nordbank" filialo vadovas ir jauna banko padėjėja kasdien pasikeisdavo mažiausiai 22 žinutėmis - tai ir tapo įžanga į kur kas intensyvesnį bendravimą.

Suprantama, viską nuodugniai išsiaiškins dabar prasidėjęs teismas, nors banko reputacija ir taip jau labai nukentėjo dėl įtartinų kreditų skyrimo sandorių. Jį nuo bankroto išgelbėjo tik dviejų didžiausių jo akcininkų iš Hamburgo ir Šlezvigo-Holšteino sudarytas 13 mlrd. eurų banko gelbėjimo paketas.

D.Wigdoras kreipėsi į teismą įgaliotas savo kliento Davido Krasnerio, kuris nusprendė, kad bankininkų elgesys peržengė visas padorumo ribas. "Nordbank" Niujorko filiale buvo taip įprasti romanai ir lytinės paslaugos, kad jame dirbančios moterys banką vadina viešnamiu ir šaiposi spręsdamos, kokie lytinio santykiavimo būdai gali suteikti privilegijų darbo vietoje", - rašo advokatas.

2007 metais šiame Vokietijos banko filiale dirbo apie 200 žmonių, o D.Krasneris buvo Korporacinių paslaugų skyriaus vadovas. Jo padėjėja sukėlė tikrą hormonų audrą filialo vadovams. Tai ir tapo drastiško banko rinkos vertės smukimo priežastimi. Merginai nuolat buvo skiriama pirmenybė ir užduotys, kurių ji nesugebėdavo atlikti ir už tai sumokėdavo sekso paslaugomis. Kai D.Krasneris apie tai raštu pasiskundė personalo skyriui, prasidėjo jo diskriminacija, pasibaigusi atleidimu iš darbo.

Kitos šalies advokatai teismui pateiktą D.Krasnerio skundą vadina nesąmone, o "HSH Nordbank" vadovas ir padėjėja "besąlygiškai atmeta visus kaltinimus". Jie teigia, kad D.Krasnerio darbo sutartyje buvo numatyta galimybė atleisti jį iš darbo nenurodant priežasčių.

Toks tvirtinimas kvailas, nes viską paaiškina jo advokato D.Wigdoro surašytas raštas. Pavyzdžiui, įdėta direktoriaus elektroninė žinutė, kurioje jis aprašo kai kurių banko darbuotojų moterų ypatingą padėtį: "Jums, vištoms, viskas labai lengva... Visą sekmadienį ilsėjotės jachtoje Niuporte... Ak, vos nepamiršau paminėti vakardienos masažo." Cituojama ir vienos padėjėjos elektroninė žinutė, kurioje ji aiškina savo staigią karjerą: "Manau, panorusi galėčiau sėdėti atskirame kabinete su nešiojamuoju kompiuteriu - tam reikia tik kelių oralinio sekso seansų."

Kiti banko Niujorko filialo vadovai taip pat mėgavosi tokiomis paslaugomis ir tinkamai už jas atsilygindavo. Advokatas nurodo atvejį, kai finansų skyriaus darbuotojo romanas su jaunesniąja personalo skyriaus administratore vos neiškilo į viešumą jo žmonai vyro sakvojaže aptikus meilužės megztinį ir sukėlus triukšmą. Žmonos demaskuotas vadovas privertė jam pavaldžią buhalterę paskambinti jo žmonai ir paaiškinti, kad megztinis priklauso jai. "Buhalterė buvo priversta sutikti", - rašoma D.Wigdoro rašte. Tačiau savo pasipiktinimą ji išreiškė elektroninėje žinutėje, kurioje pavadino "Nordbank" filialą viešnamiu.

Banko advokatai šiuos kaltinimus mėgina paneigti labai atsargiai ir nebando jų ryžtingai užginčyti. "Nurodytų intymių santykių nepakanka plačiai išplitusiai numylėtinių sistemai pagrįsti, - teigia jie ir tęsia: - Romantiški, abipusiu sutarimu paremti vadovų ir pavaldinių santykiai nepažeidžia įstatymų." Jų nuomone, negalima kalbėti apie lytinę diskriminaciją tada, kai vadovas palaiko ir remia savo meilužę, "tai negarbinga ir įžeidžiama dėl nesusijusių su meilužės ar meilužio lytimi priežasčių".

Perskaičius 200 punktų skundą galima suprasti, kad lytinių santykių chaosas logiškai lėmė ir prastus "HSH Nordbank" filialo verslo rezultatus. Net darbuotojai vyrai kentėjo dėl savo vadovo nepasotinamo lytinio potraukio ir negalėjo tinkamai atlikti tiesioginio darbo, nes buvo verčiami rengti žygius į demimondą.

D.Wigdoras aprašo D.Krasnerio išgyvenimus, kai jis buvo pasiųstas į komandiruotę į pagrindinę banko būstinę Vokietijoje. Ten jo tiesioginis vadovas privertė jį eiti į naktinį klubą, kur galiausiai jis "atliko lytinius veiksmus su šokėja". Vėliau vadovas vertė D.Krasnerį "tęsti panašų lytinį aktą su kita šokėja" ir šaukė: "Varyk! Varyk!"

Banko advokatas šį kaltinimą bando aiškinti taip: D.Krasneris norįs "sudaryti asmeninio pobūdžio keblumų" savo buvusiam viršininkui, todėl šis "neesminis kaltinimas" netinka "priešiškai darbo atmosferai" įrodyti.

Nepriklausomi teisininkai sako, kad D.Krasnerio šansai laimėti bylą neblogi. Be to, jo advokatas D.Wigdoras dar 2006 metais panašioje byloje padėjo savo klientui gauti kompensaciją iš "Dresdner bank".

Kokio atlygio reikalauja D.Krasneris, D.Wigdoras žada pranešti tik teisėjui ar prisiekusiesiems. "Bet galite neabejoti - jis nebus mažesnis nei 10 mln. dolerių", - sako jis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (11)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (8)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (8)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (10)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (51)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (74)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (92)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (12)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (62)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (142)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (109)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1172)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (65)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Siekiama patikslinti Tarybų Sąjungos Lietuvai padarytą žalą (137)

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras neranda mokslininko, kuris už vidutinį centro...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (2)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...