J.Basanavičiaus gatvės verslininkai neskuba dėkoti miestui už rekonstruotą kurorto dalį ir tokiu būdu pagerintas verslo sąlygas. Sezono sėkmę, anot kalbintųjų, lems ne investuoti milijonai, o saulė.
Palanga, Basanavičiaus gatvė
© images.lt
Galėtų atsidėkoti

Labiausiai lankoma kurorto J.Basanavičiaus gatvė per dvejus metus pasikeitė neatpažįstamai. 12 mln. litų pasiteisino – apie atnaujintą miesto dalį kur kas dažniau užsimenama respublikinėje žiniasklaidoje, o į pajūrį atvykę poilsiautojai būtinai stengiasi užsukti į Palangą ir bent pasivaikščioti reprezentacine kurorto alėja.

Rekonstrukciją atlikusios bendrovės “Hidrostatyba” generalinis direktorius P.Šidiškis neabejoja, jog miesto valdžios rūpesčiu šioje kurorto dalyje dirbantiems kavinių savininkams buvo ženkliai pagerintos verslo sąlygos, pakilo ir čia esančio nekilnojamojo turto vertė. Todėl, anot P.Šidiškio, reprezentacinėje kurorto dalyje veiklą vykdantys palangiškiai turėtų atsidėkoti miestui. “Galėtų geranoriškai paremti kokį nors kurorto valdžios rengiamą projektą”, - “Vakarinei Palangai” kalbėjo “Hidrostatybos” vadovas.

Lems orai

Tačiau ne visi daugiausiai investicijų pareikalavusios minėtos miesto dalies verslininkai pritaria tokiai nuomonei. Dalis kalbintųjų tikino, jog daugiau nei pusmečiui priverstinai veiklą nutraukti turėję kavinių savininkai pirmiausia turi išsikapstyti iš finansinės duobės, į kurią pakliuvo dėl rekonstrukcijos. Dėl visą žiemą vykusių tvarkymo darbų patirtus nuostolius esą sudėtinga įvertinti, bet viena aišku – verslo sėkmė šiais metais priklausys ne tiek nuo milijonų, investuotų į J.Basanavičiaus gatvę, kiek nuo saulėtų ir šiltų dienų pajūryje skaičiaus.

Antplūdžio nesulaukė

“Vakarinės Palangos” kalbintas rekonstruotos gatvės pradžioje įsikūrusios kavinės “Molinis ąsotis” savininkas K.Pakutinskas teigė, jog kol kas sunku įvertinti, ar sutvarkyta kurorto alėja į šią miesto dalį, o kartu ir čia esančias kavines, privilios daugiau klientų. Pirmąją vasaros savaitę, pasak verslininko, “Molinis ąsotis” nesulaukė poilsiautojų antplūdžio. K.Pakutinsko nuomone, iš dalies tai galėjo lemti permainingi orai. “Kai bus geras oras, manau, lankytojų kiek padaugės”, - sakė “Molinio ąsočio” savininkas.

Prireiks laiko

K.Pakutinskas nemano, jog minėtoje kurorto dalyje dirbantys verslininkai turėtų kokiu nors būdu atsidėkoti miestui už dėl gatvės rekonstrukcijos pagerintas verslo sąlygas ir pakeltą šioje miesto dalyje esančio nekilnojamojo turto vertę. Nepaisant to, kad į naująją gatvę investuota beveik 12 mln. litų, K.Pakutinsko nuomone, čia dirbančių verslininkų tai nedžiugina – esą aštuonis mėnesius priverstinai be darbo ir pajamų gyvavusiems kavinių savininkams dabar prireiks mažiausiai trigubai tiek laiko norint padengti visus nuostolius.

“Tikimės, kad investicijos į gatvę padės. Bet tam prireiks trejų ar ketverių metų – kol vyko gatvės tvarkymo darbai, teko išlakyti tuščią pastatą, jį saugoti. Bet tai yra tik ledkalnio viršūnė, juk negalime visko matuoti vien finansine išraiška. Nereikia pamiršti, kad žiemą nedirbdami praradome klientų, darbuotojų bei visas investicijas, skirtas pastariesiems apmokyti. Juk specialistus reikia išauginti, apmokyti, o dabar viską pradėti teks iš naujo. Pinigais to neišmatuosi”, - sakė K.Pakutinskas.

“Reikia džiaugtis, kad galų gale gatvė sutvarkyta, to seniai reikėjo. O mes, verslininkai, susitvarkėme savo kavinių interjerą, statinių fasadus, ir tokiu būdu papuošėme šią gatvę. Nauda – abipusė”, - mano “Molinio ąsočio” savininkas.

Ačiū - valstybei

Kavinės “Devintam danguj” savininkas A.Timukas įsitikinęs, kad rekonstruota gatvė naudos verslininkams neatnešė. “Aš jokio pagerėjimo nematau, praėjusiais metais analogišku laikotarpiu situacija verslui buvo geresnė. Gal iš dalies kaltas ir prastas oras, bet manau, kad vien dėl to, jog J.Basanavičiaus gatvė rekonstruota, daugiau žmonių į Palangą neatvažiuos. Šioje miesto dalyje esančio nekilnojamojo turto kaina kyla – tai yra faktas, tačiau verslas negerėja”, - kalbėjo A.Timukas.

“Devintam danguj” savininkui juokinga pasirodė mintis, jog dirbantieji šioje miesto dalyje galėtų kokiu nors būdu atsidėkoti kurorto valdžiai už rekonstruotą gatvę. “Pinigus šiam tikslui davė valstybė, mokesčius mokame taip pat valstybei. Jai galima pasakyti “ačiū”, kad sugebėjo “pramušti” tokį projektą, bet kuo čia dėta Palanga? Valdžiai pasisekė, kad miestą valdo tokiu metu”, - mano kavinės “Devintam danguj” savininkas.

Eis, kaip ėjo

A.Timukas taip pat nemano, jog, skiriant didžiules investicijas link jūros vedančiai kurorto alėjai, buvo nuskriausti ne tokiose patraukliose kurorto vietose veiklą vykdantys verslininkai.

Anot kavinės savininko, turintieji viešojo maitinimo įstaigas J.Basanavičiaus gatvėje visuomet geriau uždirbdavo nei dirbantieji miesto pakraščiuose. Tad ir rekonstravus pagrindinę kurorto alėją iš esmės niekas nepasikeitė.

“Ar turėsime daugiau pelno dėl to, kad gatvė suremontuota? Nemanau. Kaip žmonės ėjo ja link jūros, taip ir toliau eis – gatvė čia niekuo dėta. Juk gyventojų dėl to Lietuvoje nepadaugėjo”, - teigė A.Timukas.

Smalsuolių bus

Kiek kitokios nuomonės buvo žiemą neveikiančios kavinės “Meilutė” savininkė L.Biliartienė. Nors kol kas lankytojų sulaukta ženkliai mažiau nei tokiu pat laiku prieš metus, nusivilti verslininkė neketina.

“Matyt, tai lėmė prasti orai. Ar ateityje pramogautojų padaugės, nesiimu prognozuoti – reikėtų palaukti, kol įsibėgės vasara. Be abejo, smalsuolių, besidominčių rekonstruota J.Basanavičiaus gatve, turėtų būti nemažai – juk tiek lėšų į šią miesto dalį investuota”, - kalbėjo verslininkė. Anot L.Biliartienės, J.Basanavičiaus gatvėje esančių statinių vertė po gatvės rekonstrukcijos pakilo, todėl ir verslininkai, “Meilutės” savininkės nuomone, turėtų atsilyginti miestui.

“Mūsų kavinės visas sklypas gatvės rekonstrukcijos metu buvo paverstas darbus atlikusios “Hidrostatybos” sandėliavimo aikštele. Rekonstrukcijai pasibaigus patys savo plotą susitvarkėme, nereikalaudami už patirtus nepatogumus nė lito”, - sakė L.Biliartienė, tai nurodydama, kaip vieną iš būdų atsidėkoti už sutvarkytą alėją.

Asmeninis reikalas

Verslininkė teigė įžvelgianti ir kitų galimų būdų būti miesto piliečiais. “Meilutės” savininkės nuomone, J.Basanavičiaus gatvėje vykdantieji verslą galėtų prisidėti gražinant kurortą ir tvarkant aplinką – ne tik patiems priklausančią, bet ir su kavinės besiribojančią miesto žemę. “Išvalyti paupį, sodinti gėles. Galima žuvų į Rąžę paleisti. Ir iš verslo atstovų, ir iš Savivaldybės norėtųsi mažiau ambicijų, o daugiau racionalių pasiūlymų”, - vardijo L.Biliartienė.

Kavinės “Meilutė” savininkė teigė negalinti kalbėti apie labai dideles verslininkų investicijas – tai kiekvieno asmeninis reikalas. “Tačiau aš galvoju, kad J.Basanavičiaus gatvės verslininkai kažkiek prisidėti tvarkant miestą, be abejo, turėtų. Tai reikėtų daryti nuolat”, - sakė L.Biliartienė.

Reikia pilietiškumo

Viešbučių ir restoranų asociacijos vadovas G.Rekašius “Vakarinei Palangai” teigė neabejojantis, jog rekonstruotos gatvės naudą pajus visi šioje miesto dalyje dirbantys verslininkai. “12 mln. litų, manau, neliks nepastebėta. Mačiau, kaip poilsiautojai aikčioja iš nuostabos”, - kalbėjo G.Rekašius.

Asociacijos vadovas prisipažino, jog apie tai, kad už brangiausią kurorto gatvę čia dirbantys verslininkai turėtų atsilyginti, nedrąsiai pagalvojama – tai yra nebloga idėja. “Bet, kita vertus, vasara – trumpa, o J.Basanavičiaus gatvės verslininkai ten gana brangiai įsikūrė. Jie, manau, nenorės dalyvauti tokioje akcijoje, tačiau pilietiškumas turi bręsti, o tam padėti gali ir žiniasklaida”, - kalbėjo verslininkas.

Šiemet – per anksti

Anot G.Rekašiaus, dabar kalbėti apie galimas J.Basanavičiaus gatvėje dirbančių verslininkų investicijas miestui šiandien yra per anksti. “Šiais metais kavinių savininkai jaučiasi iškankinti, o vasaros – trumpos”, - teigė asociacijos pirmininkas.

Šventosios verslininkas atkreipė dėmesį, kad kurortinio sezono atidarymas parodė, jog kavinių savininkų pelną sąlygoja orai. “Jei vasara bus šilta, uždirbs visi – į kurortą atvažiuos poilsiautojų, ir jie pasiskirstys, lankysis ne vien J.Basanavičiaus gatvėje”, - neabejoja G.Rekašius.

"Vakarinė Palanga"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvos pašto grupės nuostoliai šiemet augo keturiskart

Lietuvos pašto grupė pirmąjį šių metų pusmetį gavo 35,402 mln. eurų konsoliduotų pajamų -...

Darbdavių patyčias kentęs jaunuolis turi svarbų patarimą siekiantiems karjeros (36)

Sezoninis darbas jaunuoliams yra puiki galimybė užsidirbti, be to, anot specialistų tai labai...

Lietuva - tarp pirmaujančių Europos valstybių pagal ES fondų lėšų panaudojimą (20)

Už atliktas investicijas projektų vykdytojams jau išmokėta 1 mlrd. eurų 2014-2020 m. Europos...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (55)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

SEB pristatė atnaujintą skyrių (1)

Pirmadienį, rugpjūčio 21 d. po rekonstrukcijos klientams duris atvėrė išmanusis SEB banko...

Top naujienos

VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (55)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

Pirmasis? G. Nausėda neneigia dalyvausiąs prezidento rinkimuose (53)

SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda neneigia dalyvausiąs 2019 metų...

N. Vasiliauskaitė. Terorizmas pasaulį jau pakeitė (47)

„Net jeigu islamistai sugebėtų surengti Europoje po teroristinį aktą kiekvieną dieną, tai...

Barselonos išpuolio mikroautobuso vairuotojas nustatytas, jo ieškoma visoje Europoje (9)

Ispanijos policija pirmadienį paskelbė nustačius asmens, praeitą ketvirtadienį nukreipusio...

Artėja visiškas Saulės užtemimas: milijonai plūsta jo stebėti (9)

Į Jungtinių Valstijų miestus, įskaitant Čarlstoną Pietų Karolinoje, suplūdo milijonai...

Draugo gedėjusi kalytė pagaliau laiminga: įveikti sielvartą padėjo kačiukai

Kai kalytės Floros šeima priglaudė 20-metį katiną Dexter'į, energinga malamutė kaipmat...

Holivudas gedi vieno garsiausių visų laikų komikų J. Lewiso (3)

Sulaukęs 91-erių mirė vienas žinomiausių visų laikų komikų ir šou pasaulio atstovų Jerry...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (148)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...