JAV nedarbo lygis mažiausias per 30 metų

Ilgai laukti JAV balandžio mėnesio darbo rinkos rodikliai iš esmės patvirtino analitikų prognozes apie augančius atlyginimų augimo Jungtinėse Valstijose pavojus.
Balandį dirbančiųjų ne žemės ūkio sektoriuje padaugėjo 340 tūkst., o nedarbo lygis smuko 0,2 punkto iki 3,9 proc. - žemiausio lygmens nuo 1970-ųjų sausio. Dar 0,4 proc. išaugo ir vidutinis uždarbis per valandą.

Kad ir į kuriuos darbo rinkos rodiklius kryptų dilerių akys, akivaizdu, kad šie rodikliai tik padidino palūkanų normų didinimo 0,50 punkto tikimybę.

Infliacijos augimo pavojus liudijo ir anksčiau paskelbti infliacijos, darbo kaštų, ekonomikos augimo bei vartojimo paklausos rodikliai. Jei palūkanų normos nebūtų padidintos, galima būtų tikėtis dar didesnio infliacinio spaudimo.

Nuo birželio Federalinių rezervų bankas palūkanų normas po 0,25 punkto didino jau penkis kartus, panašu, kad gegužės 16 dieną jos bus padidintos 0,5 punkto.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (2)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (39)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (41)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.