Japonijos eksportas gegužę augo greičiausiai per pastaruosius porą metų

Japonijos eksportas gegužės mėnesį augo greičiausiai per pastaruosius porą metų, daugiausiai palaikomas šoktelėjusio plieno ir automobilių eksporto, rašo „Reuters“.
Japonijos jena
© DELFI / Domantas Pipas

Metinis eksportas šalyje praėjusį mėnesį iš viso augo 14,9 proc. - daugiausiai nuo 2015 m. sausio ir beveik dvigubai daugiau nei 2017 m. balandį.

Manoma, kad Japonijos eksportas artimiausiais metais dėl užsienio valstybių ekonominio atsigavimo bei kylančios pasaulinės paklausos toliau augs.

Tuo tarpu importas Japonijoje gegužę augo 5,4 proc.

Politiškai jautrus prekybos perteklius su Jungtinėmis Valstijomis praėjusį mėnesį kilo 11,6 proc., iki 411,1 mlrd. jenų (apie 3,3 mlrd. eurų). Palyginimui, balandį šis rodiklis buvo kritęs 4,2 proc.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ne kartą kritikavo Japoniją dėl prekybos politikos su Jungtinėmis Valstijomis bei piktinosi dideliu savo šalies deficitu prekyboje su Japonija.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Aukcione pirmojo Disneilendo žemėlapis parduotas už šešiaženklę sumą

Originalus pirmojo pramogų parko Disneilendo žemėlapis aukcione Kalifornijoje parduotas už 708 tūkst. dolerių, informuoja BBC.

„Google“ baudos iš ES antimonopolinių tarnybų turėtų sulaukti antradienį

Europos Sąjungos (ES) antimonopolinės tarnybos jau antradienį turėtų pranešti apie „Google“ valdančiai bendrovei „Alphabet“ skiriamą baudą už sąmoningą paieškos rezultatų iškraipymą, skelbia „Reuters“.

JAV mažmenininkai dėl vagysčių neteko įspūdingos sumos (4)

Vagystės ir kiti veiksmai praėjusiais metais Jungtinių Valstijų mažmeninės prekybos įmonių atsargas sumažino 48,9 mlrd. JAV dolerių, rodo Nacionalinės mažmeninės prekybos įmonių federacijos (NRF) duomenys.

Vokietija prašo gamintojų atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių (3)

Vokietijos transporto ministerija ragina automobilių gamintojus atšaukti apie 12 mln. dyzelinių automobilių bei atnaujinti jų programinę įrangą, skelbia „Reuters“, remdamiesi savo šaltiniais.

Įsigaliojo ES direktyva dėl kovos su pinigų plovimu, mokesčių vengimu ir terorizmo finansavimu

Pirmadienį įsigaliojo Ketvirtoji kovos su pinigų plovimu direktyva. Ja sugriežtinamos esamos taisyklės ir sudaromos sąlygos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu kovoti veiksmingiau.