Japonai Lietuvoje nori statyti fabriką

 (34)
Japonijos tarptautinės pagalbos organizacija Lietuvoje ieško galimybių statyti celiuliozės ir popieriaus fabriką.
Pirmadienį su Klaipėdos apskrities viršininku susitiko šios organizacijos konsultantai iš Švedijos. Pasak jų, fabriko statybai numatoma skirti apie 1 mlrd. JAV dolerių.

Švedų konsultantų teigimu, galimybių studijos rengimą finansuoja Japonijos tarptautinė pagalbos organizacija. Tikimasi rasti įmonei tinkamą žemės sklypą, atsižvelgiant į aplinkosaugos ir infrastruktūros reikalavimus, pranešė apskrities viršininko administracijos atstovė spaudai.

Pasak studijos rengėjų, Lietuvoje tokių vietų rasta 10, tačiau dėl patogaus transportavimo celiuliozės ir popieriaus fabrikui statyti galimiems investuotojams bus siūloma teritorija netoli jūros, Klaipėdos apskrityje.

Įmonei reikia 130-150 ha žemė sklypo netoli geležinkelio, elektros energijos tiekimo linijos ir vandens telkinio.

Numatomi įmonės pajėgumai - 500 tūkst. tonų produkcijos per metus, tam panaudojant 2,5 mln. kubinių metrų lietuviškos medienos.

Celiuliozės ir popieriaus gamybai reikėtų daug vandens - beveik 90 tūkst. kubinių metrų per parą. Numatomas nuotekų kiekis - 50 tūkst. kub. metrų užteršto vandens per parą, kuris būtų valomas įmonės valymo įrenginiuose.

Apskrities viršininko Laisvūno Kavaliausko nuomone, jei tokios celiuliozės ir popieriaus gamybos statyba taptų reali, ja neabejotinai susidomėtų žalieji. Pajūryje galioja nemažai aplinkosaugos reikalavimų, saugant unikalią gamtą.

Švedijos konsultavimo bendrovės atstovai pastebėjo, jog Lietuvos vadžia vis dažniau taiko Europos Sąjungos reikalavimus aplinkosaugos srityje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Trečiąjį ketvirtį „Danske Bank“ pelnas mažėjo

Didžiausios Danijoje ir antros pagal turtą Šiaurės Europoje finansinių paslaugų grupės „Danske Bank” A/S Lietuvos filialas per devynis šių metų mėnesius iš pagrindinės veiklos (verslo ir privačios bankininkystės) uždirbo 8,2 mln. Eur prieš pelno mokestį, rašoma pranešime spaudai.

Nesutarimai dėl CETA atspindi rimtas ES problemas (4)

Tarsi problemų dar būtų negana, Europos Sąjungai pagalį į ratus įkišo mažutė regioninė vyriausybė – Belgijos Valonijos regionas neseniai blokavo CETA susitarimą su Kanada. Ir tik šį ketvirtadienį, jau po to, kai jau buvo atšauktas ES ir Kanados viršūnių susitikimas sutarčiai pasirašyti, valonai nusileido ir sutarčiai pritarė. Pasak „Deutsche Welle“ korespondento Briuselyje Berndo Riegerto, priežasčių, kodėl viskas klostėsi būtent taip, yra įvairių.

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.

Kanados užsienio reikalų ministras pasveikino susitarimą dėl sutarties su ES (2)

Kanados užsienio reikalų ministras Stephane'as Dionas ketvirtadienį pasveikino Belgijos politinių lyderių pasiektą susitarimą, pralaužiantį kelią istorinei Europos Sąjungos ir jo šalies laisvosios prekybos sutarčiai.

Ką darys su būsimų pensininkų sukauptu turtu (250)

Šiuo metu per milijoną dirbančiųjų kaupia pensiją antros pakopos pensijų fonduose, kurių turtas vertinamas milijardais eurų. Ką su šiais pinigais ir pačiu pensijų kaupimu planuoja daryti Seimo rinkimuose daugiausia balsų laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)?