Vokietijos mažmeniniam prekybos tinklui "Lidl", daugiausiai prekiaujančiam mažomis kainomis savo prekės ženklo produkcija, atrasti nišą Lietuvos rinkoje bus sunku, mano didžiausio Lietuvos prekybos maisto ir kitais produktais tinklo "VP Market" generalinis direktorius Ignas Staškevičius.
Ignas Staškevičius
© ELTA
"Lietuvos rinka gana nedidelė, todėl prekių, orientuotų tik į pigų segmentą, paklausa ir vartojimas yra labai riboti. Šioje srityje nesame naujokai, nes ir dabar savo prekybos centruose siūlome prekių mažomis kainomis, be to, vieną etapą "Vilniaus prekyba" jau įveikė per "Taupos" prekybos tinklą. Šiuo metu jį pertvarkome į "VP Market" tinklo parduotuves",- teigė I. Staškevičius. Jis taip pat pažymėjo, kad prekiauti pigiais vietinės kilmės maisto produktais galimybės iš esmės išseko, nes didieji prekybos tinklai su gamybininkais ir dabar taiko dideles nuolaidas.

Apie Vokietijos mažmenininko skverbimąsi į Baltijos šalių rinką paskelbė savaitraštis "The Baltic Times". Jo teigimu, nors "Lidl" savo planų ir neatskleidžia, bet, atrodo, kad jau prasidėjo parengiamieji darbai - Vokietijos bendrovė suskubo įsteigti susijusias įmones Latvijoje ir Estijoje. Pastarojoje pigų asortimentą siūlanti "Lidl" paprašė išduoti patentus 200 jos maisto produktų ir buities reikmenų.

Savaitraštis pateikia ir Baltijos šalyse esančių tinklų vadovų nerimą dėl naujo konkurento, nors Estijoje veikiantis Suomijos tinklas "Kesko Food" užima apie ketvirtadalį Estijos mažmeninės prekybos rinkos. Pernai nuo "Lidl'" plėtros nukentėjo ir pati Suomija - joje vokiečiai atidarė 10 žemomis kainomis prekiaujančių parduotuvių.

"Lidl" invazija nėra naujiena, pernai rugpjūtį jį atidarė dešimt ir dabar jau turi apie 30 parduotuvių. Mes sutikti konkurentą esame pasiruošę. Vis dėlto Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse pasiekti gerų rezultatų jai bus nelengva, nes čia esančių didžiųjų prekybos tinklų konkurencija yra labai didelė, o produktų kainos pakankamai žemos", - tvirtino "VP Market" vadovas.

Pagal "Lidl" strategiją, paprastai kompanija neįsigyja jau veikiančių prekybos tinklų, bet stato savo parduotuves arba nuomoja prekybos plotus. Dėl to atmetama galimybė, kad vokiečiai galėtų perpirkti jau Lietuvoje veikiančius "Rimi", "Iki" ar kitus prekybos centrus. "VP Market" parduoti savo verslo kol kas taip pat neketina.

Lietuvoje prekybos tinklas, tenkantis vienam gyventojui, yra pakankamai išplėtotas, parduotuvės viena nuo kitos nutolusios nedideliu atstumu, todėl naujų centrų statybą reikia labai gerai apgalvoti ir pagrįsti ekonomiškai.

Susidomėjimą Baltijos šalių rinka yra pareiškusi ir stambiausia Europos mažmeninės prekybos bendrovė - Prancūzijos "Carrefour", kurios atstovai turėtų apsilankyti Latvijoje per kelis kitus mėnesius. Prancūzijos milžinė turi daugiau kaip 9 tūkst. parduotuvių 30 pasaulio valstybių. Jos pardavimai siekia apie 60 mlrd. JAV dolerių per metus.

"VP Market" Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje šiuo metu valdo prekybos tinklą, kurį sudaro 214 prekybos centrų, iš jų Lietuvoje - 165, Latvijoje - 48, Estijoje - 1.

Iš viso praėjusiais metais Lietuvoje ir Latvijoje buvo atidaryta daugiau kaip 60 prekybos centrų. Į prekybos tinklo plėtrą pernai "VP Market" investavo per 160 mln. litų, o 2003 metais investicijoms numatoma skirti 300 mln. litų.

Šiemet "VP Market" Baltijos šalyse planuoja pasiekti 1 mlrd. eurų apyvartą. 2002 metais buvo pasiekta 881,31 mln. eurų (3,043 mlrd. litų), arba 34,5 proc. didesnė apyvarta nei 2001 metais (655,16 mln. eurų).

Prekybos tinklą "Rimi" Lietuvoje sudaro šešiolika "Rimi" ir du "Hyper Rimi" prekybos centrai. Praėjusiais metais tinklas labai sparčiai augo - buvo atidaryta keturiolika "Rimi" ir du "Hyper Rimi" prekybos centrai.

"Iki" prekybos tinklui praėjusių metų pabaigoje priklausė daugiau kaip 100 parduotuvių, iš jų - 54 "Iki" 2 - "Ikiukai", 47 - "Pigiau grybo" parduotuvės. Vien pernai buvo atidaryta 21 "Iki" tinklui priklausanti parduotuvė.

"Iki" prekybos sistemą valdo Belgijos prancūzų šeima - broliai Nikola, Žoržas ir Olivjė Ortizai (Nicola, George ir Olivier Ortizai).

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rekordiškai padaugėjo Didžiojoje Britanijoje dirbančių ES šalių piliečių (2)

Didžiojoje Britanijoje dirbančių Europos Sąjungos šalių piliečių skaičius antrąjį šį...

Dėl teroro aktų Ispanijoje atpigusios aviakompanijų akcijos nusitempė žemyn visą Europos akcijų rinką (6)

Europos vertybinių popierių rinka penktadienį smuktelėjo, nes dėl Ispanijoje įvykdytų kelių...

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (5)

Pertvarkoma Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ( VVTAT ): jai perduodamos Europos...

Krintant svarui, toliau daugėja Didžiąją Britaniją lankančių turistų skaičius (8)

Didžiąją Britaniją birželį aplankiusių turistų skaičius, palyginti su tuo pačiu 2016 m....

B. Bradauskui priklausantis „Lamantinas“ šiemet uždirbo 471 tūkst. eurų pelno (44)

Lietuvos ne gyvybės draudimo bendrovė „Lamantinas“ pirmąjį šių metų pusmetį uždirbo 471...

Top naujienos

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (66)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (20)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (1)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...

Rusija: Surguto mieste vyras peiliu sužeidė aštuonis žmones (11)

Šeštadienį Surguto mieste (Chantų-mansių autonominė apygarda) peiliu ginkluotas nežinomas vyras...

Policija: Suomijoje įvykdytas išpuolis tiriamas kaip teroro ataka (50)

Suomijos policija šeštadienį paskelbė, kad ankstesnę dieną įvykdytas išpuolis pietiniame Turku...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (106)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (55)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – penkto kaklo...

R. Bogdanas. Iš ko Šiaurės Korėja gavo ukrainietiškus variklius raketoms? (576)

Vienas tarptautinis detektyvas artėja prie finišo tiesiosios. Įvyks teismas Hagoje, kuris paskelbs...

Odos vėžio simptomai, kurie dažnai būna nematomi (1)

Dažniausiai – 99 atvejais iš 100 – odos vėžys yra aiškiai regimas kūno paviršiuje (nors...