I.Šimonytė: matome stabilizavimosi ženklus

 (252)
Finansų ministrė Ingrida Šimonytė teigia, kad Lietuvos ekonomikoje jau matyti stabilizavimosi ženklų, tačiau tai valstybės ar socialinio draudimo biudžeto stabilumui turės įtakos tik po kelerių metų. Pirmiausia I. Šimonytė siūlo nesureikšminti tarptautinių organizacijų reitingų, kuriuose atsispindi Lietuvos konkurencingumas, bet tyrimų informaciją panaudoti šalies problemoms spręsti.
© Reuters/Scanpix

Kaip jau buvo skelbta, Lietuva Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) sudaromame šalių konkurencingumo reitinge nukrito devyniomis pozicijomis. 2009-2010 metų reitinge mūsų šalis užėmė 53-iąją vietą, o 2008-2009 metų reitinge - 44-ąją. Pasak I. Šimonytės, nereikia pernelyg rimtai žiūrėti į šiuos rodiklius.

"Visada reikia labai gerai žinoti, ką turime, vertiname, kokia tų vertinimų sudėtis, tyrimų atlikimo metodika, kokie parametrai vertinami. Visus tokius reitingus vertinu visada vienodai: reikia pasižiūrėti problemas, kurias indikuoja šitie įvairūs tyrimai ir bandyti jas spręsti. Šitie tyrimai mums neindikuoja nieko naujo. Jie indikuoja tai, kad turime problemų darbo santykių, teritorijų planavimo reglamentavime, verslo pradėjimo procedūros Lietuvoje yra sudėtingesnės negu kitose valstybėse", - ketvirtadienį Žinių radijui teigė ji.

I. Šimonytė sakė, kad dėl šių problemų Vyriausybė Seimui pateikė keletą iniciatyvų. Tikimasi, kad dalis klausimų bus paliesta šioje Seimo rudens sesijoje. Finansų ministerijos vadovė siūlo reitingų suteikiamą informaciją panaudoti savo kasdieniniam darbui, "nedramatizuoti, kad nukritome per vieną vietą ar pakilome per dvi vietas".

Kalbėdama apie šalies ekonomiką I. Šimonytė pabrėžė, kad Lietuvos situacija nesiskiria nuo kitų valstybių. Smulkesni rodikliai, sudarantys didžiuosius, rodo atsigavimo bei stabilizavimosi ženklus.

"Galima daryti prielaidą, kad matome stabilizavimosi ženklus ir tam tikrą pozityvą. Tačiau žiūrint į tai iš viešųjų finansų pusės, negalime atsipalaiduoti, nes tol, kol šitie ženklai pavirs teigiama žinia valstybės, socialinio draudimo biudžetui, tikrai praeis dar ne vieni metai", - aiškino finansų ministrė.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Naujienos

Du trečdalius Baltarusijos išleistų obligacijų nupirko amerikiečių investuotojai (13)

Didelę dalį euroobligacijų, kurių Baltarusija išplatino po daugiametės pertraukos, nupirko amerikiečių investuotojai.

„JPMorgan Chase“ perspėja: po ilgos tylos laikotarpio laukia dideli svyravimai (3)

Pasaulinėse finansų rinkose neįprastai ilgą laiką buvo fiksuojama santykinė ramybė, ir tai reiškia, kad investuotojai turėtų ruoštis svyravimų laikotarpiui, mano amerikiečių banko „JPMorgan Chase“ ekspertai.

Šią savaitę biržoje didesnio dėmesio sulaukė Šiaulių banko akcijos

„Nasdaq“ Vilniaus biržoje šią savaitę vyravo ramios nuotaikos, aktyviau prekiauta Šiaulių banko akcijomis, kurių perleista daugiau kaip už 750 tūkst. eurų. Iš kitų įmonių tik „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) vertybinių popierių apyvarta buvo didesnė kaip 100 tūkst. eurų.

Braškės ir avietės JK dėl „Brexit“ gali brangti (11)

Braškių, aviečių ir kitų uogų kainos Didžiojoje Britanijoje gali gerokai pabrangti po šalies išstojimo iš Europos Sąjungos, kuomet nutrūks darbo jėgos srautas iš žemyninės Europos šalių, teigiama Britanijos vasaros vaisių augintojų asociacijos (BSF) užsakymu parengtoje ataskaitoje.

Vilniuje kuro kainos smuko (17)

Pasaulinėse rinkose per pastarąjį mėnesį stipriai kritus žaliavinės naftos kainoms, Lietuvoje per savaitę pastebimai sumenko ir mažmeninės benzino bei dyzelino kainos.