Investuotojai į telekomo akcijas galės gerai uždirbti

 (4)
Šiandien baigiasi terminas instituciniams investuotojams pateikti paraiškas pirkti "Lietuvos telekomo" akcijų.
Baltijos šalių juridinių asmenų paraiškas Vilniuje, Rygoje ir Taline iki darbo dienos pabaigos priima finansų maklerio įmonė "Suprema", Taline - taip pat "Hansabank Markets". Londone paraiškas priima šeši Vakarų bankai ar jų padaliniai.

Pasak spaudos, Londone, kur parduodama daugiau nei 80 proc. platinamo paketo, esama didelio susidomėjimo telekomo akcijomis. BNS žiniomis, akcijų paklausa ten viršija pasiūlą maždaug penkis kartus.

Analitikų teigimu, didžiulė akcijų paklausa reiškia užprogramuotą akcijų brangimą, todėl investuotojai, nusipirkę telekomo akcijų, galės gerai uždirbti.

Manoma, kad dėl didžiulės akcijų paklausos tarp juridinių asmenų Vyriausybė šeštadienį turėtų patvirtinti maksimalią arba artimą maksimaliai kainą - 3,80 lito. Tai BNS patvirtino ir Privatizavimo komisijos pirmininkas Eduardas Vilkas.

Rinkos dalyviai Lietuvoje tikisi, kad telekomo akcijos atgaivins nuo 1997 metų vidurio merdinčią Lietuvos akcijų rinką.

Šiuo metu šalyje yra apie 10 tūkst. fizinių asmenų, aktyviai investuojančių į akcijas. Neabejojama, kad prie jų prisidės dalis dabartinių telekomo akcijų pirkėjų. Finansų maklerio įmonės "Finasta" direktoriaus Dariaus Šulnio nuomone, apie 30-40 proc. iš 5 tūkst. paraiškas pateikusių gyventojų gali būti nauji žaidėjai rinkoje.

Be to, rugpjūčio pabaigoje rinkoje atsiras dar 40,5 mln. telekomo akcijų, kurios pernai už nominalią kainą buvo parduotos 7200 darbuotojų.

Telekomo akcijos bus Lietuvos ir užsienio investuotojams bus parduodamos birželio 12 dieną. Už 35 proc. paketą tikimasi gauti apie 1 mlrd. litų - apie 200 mln. litų mažiau nei buvo prognozuota anksčiau.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (15)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (14)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (73)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (60)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.