Jei visi Kaune plačiai aptarinėti investiciniai projektai būtų įgyvendinti, šiandien miesto neatpažintume. Centre stovėtų ne vienas modernus viešbutis, kelių salių šiuolaikiškas kino teatras, modernūs aukštutiniai biurų pastatai, o laisvalaikį kauniečiai leistų vandens atrakcionų parkuose ir moderniuose pramogų klubuose.
Kaunas
© images.lt
Būtų sukurta ir papildomų darbo vietų - kauniečiai dirbtų užsienio investuotojų pastatytose įmonėse. Deja, realybė kitokia.

Viešbučio ateitis neaiški

Keliolika kartų buvo įsižiebusi viltis, kad miesto centre, Karaliaus Mindaugo prospekte, vis dėlto bus įkurtas šiuolaikinis keturių žvaigždučių viešbutis. Buvo pasirodę pranešimų, kad atsirado monolitinio monstro pirkėjų, tačiau iš esmės situacija nesikeičia. Nepradėta viešbučio griaučių rekonstrukcija, iki šiol neaišku, ar pastatas bus nugriautas, ar jame įsikurs keturių žvaigždučių viešbutis.

Prieš metus, kai Lietuvos ir Šveicarijos įmonė UAB “Respublika-Falkenhorst” buvo per žingsnį nuo bankroto paskelbimo, nebaigtą statyti viešbutį viešai bandyta parduoti už 10 mln. Lt. Paskelbus bankrotą, stambieji kreditoriai suteikė teisę pirkėjo ieškoti administratoriui. Suderėta kaina neskelbiama, tačiau tikinama, kad ji didesnė, nei nustatė nepriklausomi turto vertintojai.

“Statybos leidimai seniai pasibaigė, techninės dokumentacijos nėra, o Kauno apskrities valdininkai reikalauja pateikti visą dabar jau bankrutuojančios įmonės techninę dokumentaciją. Kol jos nepateiksime, nesutinkama registruoti pastatų, o neregistravę jų negalime parduoti. Pirkėjai, su kuriais yra deramasi, be notarinių sutarčių negali šio objekto pirkti”, - situaciją aiškino bankrutuojančios Lietuvos ir Šveicarijos įmonės UAB “Respublika-Falkenhorst” administratorius Gintaras Kviliūnas.

Naktinio klubo atidarymas - miglotas

Atrodo, kad kauniečiams teks palaukti įkurtuvių Raudondvario plente, senojoje Nemuno prieplaukoje. Čia dar praėjusių metų rudenį žadėta atidaryti didžiausią ir įspūdingiausią Kaune “Combo” klubą. Deja, ir šio objekto rekonstrukcija sustojo, nors kaskart, kai “Kauno diena” ima domėtis, kodėl stringa šio objekto statyba, muzikinės kompanijos “Combo”, kuriai priklauso ir naujasis klubas, direktorius Rimas Kišonas tikina, kad darbai juda į priekį.

Tiesa, senoji prieplauka jau persikūnijo į modernų erdvų pastatą, tačiau pastaruoju metu darbai sustojo. Į naujojo savo objekto statybą “Combo” jau investavo 3 milijonus litų. Darbams baigti reikia dar apytikriai 3-4 milijonų.

“Kauno dienos” paklaustas, kada ketina baigti įrengti muzikinį klubą, R.Kišonas nebuvo linkęs kalbėti: “Gal čia rengiama kokia nors intriga, jos nebus. Viso gero”.

Buvo planuota, kad naujasis klubas turės tris sales - apytikriai 1000 vietų pagrindinę, jaunimui skirtą techno salę ir brandesnei auditorijai - varjetė salę. Taip pat žadėta įrengti didelę lauko terasą.

Kino teatro viražai: iš centro - į “Akropolį”

Suomių investuotojai, žadėję Kaune statyti aštuonių salių kino teatrą, pagal pirminius terminus, kauniečius jau turėjo pakviesti į šio objekto atidarymo iškilmes. Iš pradžių skandinavų verslininkų kalbos niekam nekėlė net menkiausių abejonių, tačiau dabar apie šį grandiozinį projektą jau nekalbama.

Apie 30 milijonų kainuojantis modernus “kino fabrikas” su didžiuliu ekranu į Gedimino gatvę turėjo būti pradėtas statyti praėjusių metų kovo mėnesį.

Bent jau taip žadėjo suomių giganto “Finnkino”, kuris pasiskelbė stambiausiu investuotoju į šį projektą, atstovai, tačiau projekto darbai sustabdyti. Į didžiausio Kaune kino teatro statybą turėjo investuoti kelios Suomijos bendrovės. Viena jų - “Finnkino” antrinė įmonė “SMC Baltic” panašius kino kompleksus pastatė Taline, Rygoje, Vilniuje (“Vingio” kino teatras).

“Finnkino” projektų vadovas Lietuvoje Valerijus Rybakovas pripažįsta, kad kino teatras miesto centre nebus statomas. “Paskaičiavome, kad toks projektas nebūtų sėkmingas. Tai nereiškia, kad atsisakome įrengti modernų kino centrą, kino teatras bus Kauno “Akropolyje”, - žadėjo V.Rybakovas. Prekybos ir pramogų milžinas duris turėtų atverti 2006 metais.

“Merkurijus” nebesivelka naujo rūbo

Pavasarį turėjo prasidėti ir Laisvės alėjoje įsikūrusio prekybos centro “Merkurijus” rekonstrukcija. Pagal projektą, “Merkurijaus” kiemelyje, už “Aprangos” parduotuvės, turėjo išaugti 9-11 aukštų pastatas, kuriame būtų įkurti verslo biurai arba viešbutis.

Atnaujinto “Merkurijaus” plotas turėjo padidėti iki 17 tūkst. kv. metrų. Jame veiktų restoranas, kavinė, pramogų centras. Ketinta investuoti iki 25 mln. litų, o darbus vykdyti iš kreditinių lėšų, tačiau paskolos davėjai neįvardijami.

AB “Merkurijus” direktorė Ramutė Kordušienė neslepia, kad prekybos centro atnaujinimo darbai geriausiu atveju prasidės tik po dvejų metų. Direktorės teigimu, be kita ko, parduotuvės rekonstrukcijos darbus stabdo ir prekybos centro savininkų tarpusavio ginčai. Aišku viena: plačiai išreklamuotas rekonstrukcijos projektas atidedamas neribotam laikui.

Projekto įgyvendinimą, anot kai kurių verslininkų, gali stabdyti ir tai, kad Laisvės alėja neturi tolesnės vystymo koncepcijos, o traukos centrų joje vis mažiau.

Dėl Laisvės alėjos nesutariama

Kai kurie miesto politikai apskritai abejoja, ar moraliai pasenusioje Laisvės alėjoje ims atsirasti modernūs pastatai.

Kauno miesto tarybos narys ir mero patarėjas ūkiui bei statybai Bronislovas Kučinskas piktinosi, kodėl miesto valdžia atšaukė darbo grupę, turėjusią parengti Laisvės alėjos - pagrindinės miesto centro gatvės - rekonstrukcijos koncepciją. Jo teigimu, nieko nedaroma dėl krovinių uosto statybos Nemune, vilkinami kiti projektai.

Urbanistikos skyriaus atstovai atmetė kaltinimus, tačiau tikslios datos, kada galėtų prasidėti pagrindinės miesto gatvės rekonstrukcija, neįvardija. Urbanistikos skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius sako nesuprantantis tokių argumentų. “Rengiami konkurso dokumentai. Šiemet šiems darbams skirta 35 tūkstančiai litų, o kitais metais tikimasi sulaukti 100 tūkstančių”, - sakė valdininkas.

Kanų idėjos - tik popieriuje

Nėra jokių požymių, kad artimiausiu metu bus įgyvendintas nors vienas Kanų parodoje pristatytas projektas. Tarptautinėje parodoje Kaunas išskirtiniam pristatymui pasirinko tris investicines idėjas: architekto Gintaro Balčyčio parengtą Šančių kareivinių konversiją, Vilijampolės dykvietės dešiniajame Neries krante atgaivinimo scenarijų “Naujasis krantas”, parengtą architektų Audriaus Karaliaus, Astos ir Gintaro Prikockių, Rimvydo Palio bei Šarūno Kiaunės vadovaujamos architektų grupės sumanytą Nemuno slėnio urbanistinę investicinę koncepciją.

Nė vienas šių projektų nesulaukė potencialių investuotojų dėmesio. Kauno plėtros departamento direktoriaus Povilo Kuprio teigimu, nebuvo tikėtasi, kad po parodos Kaunas sulauks investuotojų antplūdžio. “Norėjome parodyti, kad turime savo projektų ir galima pas mus investuoti”, - sakė P.Kuprys.

Ne kartą kalbėta apie tai, kad Kaune derėtų įrengti vandens atrakcionų parką.

Paskaičiuota, kad šiam projektui įgyvendinti, neoficialiais duomenimis, reikėtų nuo 15 iki 30 milijonų litų. Svarstytos kelios vietos, iki šiol Taryba nepriėmė sprendimo, kurioje miesto vietoje toks projektas turėtų atsirasti. Tuo tarpu sostinėje ne tik numatyta aiški vieta, bet ir baigiamos derybos su investuotojais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„Facebook“ ir „Google“ apgaule įtariamą E. Rimašauską išsigabeno JAV pareigūnai (23)

Lietuvos pilietis Evaldas Rimašauskas, kaltinamas per suklastotus elektroninius laiškus iš JAV...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti (164)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

„Alibaba“ pajamos antrąjį ketvirtį augo 56 proc.

Kinijos elektroninės prekybos milžinas „ Alibaba “ ketvirtadienį pranešė apie Volstrito...

SEB bankas uždaro vieną skyrių Gedimino prospekte Vilniuje (7)

Didžiausias šalyje komercinis SEB bankas uždaro vieną iš savo klientų aptarnavimo skyrių...

Lietuvos šeimų išlaidos vartojimo prekėms liepą mažėjo (9)

Lietuvos namų ūkių išlaidos pagrindinėms vartojimo prekėms praėjusį mėnesį smuko, rodo...

Top naujienos

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (43)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (164)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kauno oro uosto direktorius: liūdime (29)

Po mėnesį trukusių rekonstrukcijos darbų atsidarius Vilniaus oro uostui, Kauno oro uosto...

G. Kirkilas sugalvojo planą koalicijai su „valstiečiais“ gelbėti (2)

Socialdemokratų partijos vicepirmininkas Gediminas Kirkilas inicijuoja partijos susitarimą su...

Odesoje atostogaujantys lietuviai kelia pavydą paprastiems miesto gyventojams (97)

Apsilankius Ukrainos atostogų rojumi vadinamoje Odesoje ne visiems patinka. Priklauso, kiek jūs...

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (472)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...

D. Trumpo retorika sukėlė nerimą ir Pentagonui (1)

Praėjus vos kelioms dienoms po JAV prezidento Donaldo Trumpo ugningo pareiškimo apie galimą karinę...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (442)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

Žinomas telefonų gamintojas nesutinka su mokesčiu Lietuvoje: priskaičiavo 0,5 mln. eurų skolos (156)

Teisme vyksta ginčas tarp autoriams atstovaujančios asociacijos AGATA ir informacinių ir ryšių...

Buto pirkimas – derybos ir realybę atitinkanti suma (6)

Lietuvoje nuo seno priimta manyti, jog nuosavas būstas yra tarsi prigimtinė teisė ir būtinybė.