Intelektinė nuosavybė Lietuvoje apsaugota nepakankamai

 (1)
Jungtinės Valstijos įtraukė Lietuvą į "stebimųjų sąrašą", taip atkreipdama dėmesį į nepakankamą intelektinės nuosavybės teisių apsaugą Lietuvoje.
Šis sąrašas yra dalis JAV Prekybos atstovybės ataskaitos apie intelektinės nuosavybės apsaugą daugiau nei 70-yje pasaulio valstybių.

Kasmetinė ataskaita paskelbta JAV praėjusią savaitę.

"Stebimųjų sąraše", kuriame iš viso yra 39 valstybės, Lietuva, Latvija ir 7 buvusios sovietų respublikos minimos pirmą kartą.

Ataskaitoje taip pat yra "Itin stebimųjų sąrašas", į kurį įtrauktos 16 JAV prekybos partnerių, tarp jų - Europos Sąjunga, Lenkija, Rusija, Italija, Izraelis ir kitos.

Ypatingas susirūpinimas ataskaitoje reiškiamas dėl piratavimo masto Ukrainoje, kuriai už tai gresia JAV sankcijos.

Minėtieji sąrašai sudaromi, atkreipiant šalių - JAV prekybos partnerių vyriausybių dėmesį į intelektinės nuosavybės teisių apsaugos trūkumus jų šalyse, dėl kurių JAV gali imtis atsakomųjų veiksmų.

Lietuvos autorinių teisių gynėjų asociacijos agentūros (LATGAA) generalinis direktorius Edmundas Vaitiekūnas BNS sakė dar nesąs informuotas apie Lietuvos įtraukimą į JAV Prekybos atstovybės "stebimųjų sąrašą".

Anot E. Vaitiekūno, amerikiečiai "šiek tiek paskubėjo" įtraukti Lietuvą į minėtą sąrašą, nes Lietuvoje jau sukurta įstatyminė bazė, ginanti autorių teises. Be to, pasak jo, dabar daug aktyviau kovojama su piratais, nei prieš keletą metų.

Pasak E. Vaitiekūno, "kartais būna ir taip, kad mes kokioje nors konferencijoje, norėdami, kad mūsų Vyriausybė atkreiptų į tai dėmesį ar paspartintų kokį dokumento priėmimą, "pagražiname" situaciją, sutirštindami spalvas", sakė E. Vaitiekūnas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (18)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (2)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (16)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (100)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (61)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.