Minėta įmonė Kaišiadorių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriams žinoma kaip probleminė, tikrinant jos veiklą buvo nustatomi grubūs pažeidimai. Todėl gavus vartotojo skundą, įmonėje atliktas jungtinis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų ir Kaišiadorių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektorių patikrinimas.

Patikrinimo metu nustatyta daug bendrų higienos pažeidimų: neveikė dalis nuotekų sistemos, gamyboje naudojamas nešvarus inventorius, žaliavų sandėliavimo patalpose ištrupėjęs tinkas, dalis gamybos ir sandėliavimo patalpų sienų pasidengę pelėsiu, nevalytos vėdinimo įrenginių grotelės ir langų sieteliai.

Šakočių ir skruzdėlynų gaminių receptūrose nenurodyti naudojamų žaliavų sudedamųjų dalių kiekiai, šiems gaminiams nebuvo parengti technologiniai aprašymai. Gamybos proceso metu karšti skruzdėlyno pusgaminiai, ištraukti iš verdančio aliejaus, buvo dedami į plastmasines, neplautas ir riebaluotas dėžes, sudėtas tiesiog ant grindų. Kepimui naudojamas aliejus dviejuose iš keturių virimo puodų buvo laiku nepakeistas, tamsios spalvos. Apžiūrėjus pagalbines patalpas, rasta dar apie 60 litrų panaudoto, tamsaus aliejaus, išpilstyto į plastmasinius butelius, nurodoma tarnybos pranešime.

Patikrinus gamyboje naudojamų kiaušinių kokybę, laikymo sąlygas, ženklinimą ir atsekamumą, taip pat nustatyta grubių pažeidimų. Kiaušiniai buvo laikomi tiesiog ant grindų, kartoninėse dėžėse (po 360 vnt. kiekvienoje), nuo kurių nuplėštos etiketės, patys kiaušiniai nepaženklinti spaudais.

Dauguma kiaušinių buvo įskilę, nešvarūs, plautuvė, skirta kiaušiniams plauti, buvo užsikimšusi, be to, akivaizdu, kad kiaušinių buvo neįmanoma nuplauti dėl pažeistų lukštų. Tokių kiaušinių rasta ir šaldytuvuose, kuriuose neuždengtuose induose laikytos atskirtos kiaušinių frakcijos (tryniai ir baltymai).

Kiti neženklinti, įskilę ir nešvarūs kiaušiniai buvo laikomi žaliavų sandėlyje, kuriame užfiksuota +26 C temperatūra. Įmonės savininkė tikrintojams pateikė kiaušinių įsigijimo dokumentus, tačiau jų nebuvo galima susieti su ceche rastais neženklintais produktais.

„Šis konditerijos cechas priskirtas padidintos rizikos įmonių grupei ir bus tikrinamas dažniau. Įmonės gamybinės patalpos nėra blogos būklės, sausainių cechas įrengtas naujai, pagal šiuolaikines technologijas, tiesiog trūksta tvarkos. Akivaizdu, kad įmonėje labai rūpinamasi kaip padidinti gamybos apimtis, bet pamirštama pasidomėti būtina higiena ir žmonių darbo sąlygomis. Gamyboje naudoti suskilusius, neaiškios kilmės kiaušinius labai rizikinga, mikrobais galima užteršti kitus produktus ir gaminius. Nustebino, kad atsakingi administracijos darbuotojai tiek mažai dėmesio skiria maisto saugai, žaliavų, gamybos procesų, higienos reikalavimų ir gatavos produkcijos savikontrolei”, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Įvertinus tai, kad J. Špakauskienės įmonės administracija nepadarė reikiamų išvadų po ankstesnio Kaišiadorių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos patikrinimo ir grubūs pažeidimai kartojasi, šio konditerijos cecho veikla laikinai sustabdyta. Įmonei nurodyta pašalinti nustatytus trūkumus, kurie gali kelti pavojų atsirasti kryžminei taršai, taip pat įgyvendinti asmens higienai ir darbo rūbams keliamus reikalavimus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (136)