"Inkaro" darbininkai grasina susideginti

 (15)
Darbininkus labai papiktino tai, jog Kauno apskrities viršininko administracijos iniciatyva 51 darbuotojui buvo išmokėti atlyginimai.

Privatizuotos ir nugyventos įmonės savininkai kol kas nėra aiškūs.

Dabar, paskelbus įmonei bankroto bylą, sudaromi darbuotojų sąrašai ir tikslinami įsiskolinimai dirbusiems įmonės padaliniuose.

"Jau sudarytas 1 120 darbuotojų sąrašas, o bendras įsiskolinimas jiems yra 2,2 mln. litų", BNS sakė bankroto bylos administratorius Edvardas Kochanauskas.

Jo nuomone, "išmokėti pinigus 51 darbuotojui buvo politinis žingsnis, sukiršinęs koncerno dirbančiuosius".

"Inkaro koncerno" padalinio "Inkaro avalynė" trys darbininkai badavo 20 parų, o dalis dirbančiųjų budėjo prie įmonės vartų, kad nebūtų išvežta pagaminta produkcija.

Šiomis priemonėmis darbininkai išsireikalavo valdžios veiksmų. Kauno apskrities administracija, jos viršininko Kazimiero Starkevičiaus iniciatyva, paėmė 275 000 litų paskolą, šie pinigai buvo išmokėti kaip atlyginimai, ir badautojai nutraukė akciją.

Pasak administratoriaus E. Kochanausko, "nors iš įmonės nepaimta nė cento, bet turbūt vėliau, pardavus koncerno turtą, paskola bus gražinta iš įmonės lėšų". Tai labai piktina kitus įmonės darbininkus.

"Niekaip negalime suprasti, kodėl 51 buvo išskirtas ir pasiėmė pinigus", teigė "Inkaro" darbininkai. Pasak jų, "dabar aptarinėjamos visos galimos protesto priemonės, net ir kraštutinės".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Bankininkai įspėja apie finansinių kompanijų pasitraukimą iš JK (4)

Didžiosios Britanijos bankininkų asociacijos vadovas įspėjo, kad finansų kompanijos ruošiasi palikti Londoną jau artimiausiomis savaitėmis dėl tvyrančios nežinios apie Jungtinės Karalystės (JK) išstojimą iš Europos Sąjungos.

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (39)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (43)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (114)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.