"Inkaro avalynės" darbininkai badauja jau savaitę

 (2)
Jau savaitę trys uždarosios akcinės bendrovės (UAB) "Inkaro avalynė" darbininkai tęsia bado akciją prie šios Kauno bendrovės vartų. Pirmadienį vienam badautojų, Ciprijonui Gužauskiui, sumažėjo kraujospūdis, tačiau darbininkas tęsia protestą. Badautojų sveikatą kasdien tikrina medikai.
Praėjusį ketvirtadienį badautojai kreipėsi į prezidentą Valdą Adamkų ir ministrą pirmininką Andrių Kubilių, prašydami padėti atgauti uždirbtus pinigus.

Kai kuriems koncerno "Inkaras" padalinių darbininkams atlyginimas nemokamas daugiau nei metus, bendrovės administracija darbininkams skolinga apie 1 mln. 300 litų, įmonė jau visiškai nedirba.

Badautojai geria tik vandenį ir "nusiteikę badauti iki galo", o išsekusius, juos žada pakeisti kiti.

Pirmadienį Kauno apylinkės teismas atidėjo bylos nagrinėjimą, kurioje UAB "Corporate Property Holding" dėl nuosavybės teisių pažeidimo prašo atsakovu pripažinti UAB "Inkaro avalynė" profesinės sąjungas.

Bylos nagrinėjimas atidėtas, kadangi profesinės sąjungos atstovas Kazys Ruževskis teismui nepateikė įgaliojimų teisme atstovauti atsakovams.

Pasak ieškovų teisininko Pauliaus Čerkos, "Corporate Property Holding" kreipėsi į teismą, norėdama atgauti gumos liejimo stakles F2S14, kurių vertė apie 50 000 litų.

Staklės "Inkaro" fabrike įrengtos 1986 metais. 1998 metais jų savininku tapo "Corporate Property Holding" ir išnuomojo "Inkaro avalynei".

Dabar nuomos sutartis abipusiu susitarimu nutraukta, o staklių savininkas pageidauja jas išsivežti, tačiau tai padaryti trukdo "Inkaro" darbininkai, kurie saugo įmonės turtą.

Apylinkės teismas ketina šią bylą nagrinėti balandžio pabaigoje.

"Inkaro koncerno" padaliniams UAB "Inkaro avalynė" ir AB "Inkaras" vasario 21 dieną iškelta bankroto byla, paskirti administratoriai, inventorizuojamas bendrovių turtas ir skolos, analizuojami buhalteriniai dokumentai.

Administratorių įsakymu uždraustas bet koks materialinių vertybių, finansinių ir buhalterinių dokumentų judėjimas bendrovėse.

Bendrovių vadovai netrukus turėtų būti atleisti iš darbo, o su kreditoriais bus atsiskaitoma pagal Įmonių bankroto įstatymą.

Septynių "Inkaro" padalinių veiklą tiria Ekonominių nusikaltimų tyrimų tarnybos (ENTT) pareigūnai, kurie artimiausiomis dienomis surinktą informaciją turi pateikti Kauno apygardos prokuratūrai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Kanada nutraukia CETA derybas su Valonija (36)

Laisvosios prekybos susitarimui tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kanados (CETA) iškilo pavojus, praneša agentūra „Reuters“.

Nesuradusi partnerių, „Twitter“ kapanosis pati (4)

Potencialiems partneriams nesusidomėjus, „Twitter“ gali tekti rinktis rizikingą kelią: pradėti restruktūrizaciją ir atleisti dalį savo 4 tūkst. darbuotojų, praneša „Reuters“.

Pernai mažiausias biudžeto deficitas ES užregistruotas Lietuvoje (38)

Europos Sąjungos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, 2015 metais, palyginti su 2014 metais ir atsižvelgus į sezono svyravimus, euro zonos valstybių narių vyriausybių biudžeto deficito ir šalių bendrojo vidaus produkto (BVP) santykis sumažėjo nuo 2,6 iki 2,1 procento.

„Coca-Cola“ atleidžiamiems darbuotojams jau plaukia pasiūlymai (111)

Alytuje uždaromos „Coca-Cola“ gamyklos darbuotojams darbo atsirastų, tik abejojama, ar siūlomos darbo vietos jiems bus patrauklios.

Neturintiems namų – naujas projektas (71)

Iš Šilutės pl. 8 esančių nakvynės namų čia pernakvoti ateinantys benamiai per dvejus metus bus iškraustyti į Dubysos gatvę.