Informatiką plėtos be pinigų

Vyriausybės norus įveikti valstybės atsilikimą informacinių technologijų srityje riboja pinigų stygius. Todėl strategines informacinės visuomenės plėtros kryptis pradės įgyvendinti Saulėtekio komisija – siūlyti gerinti verslo aplinką lėšų nereikalaujančiais būdais.
Investicijoms į informacines technologijas šių metų valstybės biudžete numatyta 42 mln. Lt. Pinigai paskirstyti 15 projektų. Norint juos gauti, būtinas Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos (VRSRM) Informacijos ir informatikos departamento sutikimas. "Tai yra žingsnis į centralizuotą finansavimą",– pabrėžia Edmundas Žvirblis, Valdymo reformų ir savivaldybių reikalų ministerijos viceministras.

Jo nuomone, ateityje departamentas turėtų ir nukreipti pinigus tam tikriems projektams. Viceministro teigimu, visiems projektams pinigų neužteks, todėl finansų sutelkimas į tam tikras kryptis ir galimybė juos kontroliuoti garantuotų efektyvų lėšų naudojimą. Informatikos ir telekomunikacijų laikinoji darbo grupė rengiasi įvardyti firmas ir institucijas, kurios naudojo gautus pinigus, tačiau rezultatų nėra jokių.

Parengtas Lietuvos informacinės visuomenės plėtros strategines kryptis p. Žvirblis vadina "vaizdu, į kurį eisime 10 m.". Kryptyse, be to, numatyta sudaryti ilgalaikę mokyklų kompiuterizavimo programą, iki 2003 m. visas pagrindines mokyklas sujungti į bendrą švietimo sistemos kompiuterių tinklą, informacines technologijas tolydžiai diegti visose mokyklose ir pasiekti tokį kompiuterizavimo lygį, kad 1 kompiuteris tektų 10-čiai moksleivių.

Pastarąjį reikalavimą ES savo narėms yra paliepusi įgyvendinti iki 2000 m. pabaigos, tačiau Lietuvai toks įsipareigojimas kol kas atrodo utopinis, nes iš šiųmetinių biudžeto finansuojamų 15 informatikos projektų tik 1 – švietimo. "Apskaičiuota, kad jeigu mes kasmet tik į mokyklų kompiuterizavimą investuotume po 50 mln. Lt, ES nurodytą lygį pasiektume 2005 m.",– VŽ sakė p. Žvirblis.

Tuo tarpu dalį "kryptyse" nurodytų priemonių rengiamasi įgyvendinti per 3 m., o toks planas Vyriausybei bus pateiktas rugsėjį. "Ilgiau planuoti neverta, nes informatikoje padėtis keičiasi labai greitai",– mano p. Žvirblis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

R. Karbauskis užsimojo prieš alkoholį: planus žada įgyvendinti per ketverius metus (815)

Seimo rinkimus laimėję „valstiečiai“ rinkėjams pažadėjo, jog pradės kovą su alkoholizmu, o viena pagrindinių partijos programoje numatytų priemonių - sukurti valstybinį alkoholio prekybos monopolį.

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (233)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (9)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (5)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.