Informacijos rinkai - reklamos nuosmukio smūgis

 (2)
Didžiausių Lietuvos dienraščių pajamos iš reklamos per pirmąjį šių metų ketvirtį palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu vidutiniškai sumažėjo 34%.
Ekspertų vertinimu, didžiausią per pastarąjį dešimtmetį reklamos rinkos nuosmukį dar labiau padidins nuo gegužės 1 d. įsigaliojęs tabako reklamos draudimas.

Valdžios institucijoms balandį nespėjus apsispręsti, ar tikslinga dar kuriam laikui atidėti tabako reklamos draudimą, reklamos firmos bei kiti paslaugų sektoriaus atstovai ją priversti šalinti arba keisti ją kita.

Firmos lauko stenduose tabako gaminių reklamą keičia socialine, o viešojo maitinimo įstaigos - restoranai, barai, kavinės - savo klientams nebesiūlo peleninių, stiklinių ar skėčių su tabako gamintojų atributika.

Reklamos verslo atstovai pripažįsta, kad susidariusi padėtis yra dviprasmiška, nes dar šią savaitę parlamentarai turi pradėti svarstyti, ar tabako reklamos draudimas bus atidėtas. Dėl nežinios tiek reklamos užsakovai, tiek ir jos platintojai patiria papildomų nuostolių.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas atkreipia dėmesį, kad tabako gamyba, prekyba ir vartojimas mūsų šalyje yra teisėtas, todėl reklamos draudimas yra šiurkštus vartotojų, gamintojų ir pardavėjų teisių pažeidimas.

Manoma, kad pernai Lietuvoje reklamos paslaugų buvo suteikta beveik už 170 mln. Lt, iš jų tiesioginės pajamos už tabako reklamą galėtų siekti apie 15-16 mln. Lt.

Prognozuojama, kad didžiausią smūgį tabako reklamos uždraudimas suduos Lietuvos informacijos rinkai, žiniasklaidai - sumažins išteklius ir darbo vietas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Atleistas J. Milius nori grįžti ir reikalauja pinigų (197)

Buvęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, kurį įsibėgėjus koldūnų skandalui iš pareigų atleido Vyriausybė, rankų nenuleidžia. Jis per teismą siekia sugrįžti į pareigas ir prisiteisti pinigų.

V. Vasiliauskas: nuotolinis tapatybės nustatymas paskatintų finansų technologijų įmones ateiti į Lietuvą (8)

Galimybė nuotoliniu būdu nustatyti asmens tapatybę galėtų į Lietuvą pritraukti pasaulinių finansų technologijų bendrovių, sako Lietuvos banko (LB) vadovas.

Lobistas L. Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymą (1)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad registruotas lobistas Linas Sesickas pažeidė Lobistinės veiklos įstatymo reikalavimus, VTEK teikiamose lobistinės veiklos ataskaitose nenurodęs savo lobistinės veiklos atstovaujant Nacionalinės lošimų ir žaidimų verslo asociacijos (NLŽVA) bei Lietuvos smulkiųjų vartojimo kreditų asociacijos (LSVKA) interesams.

Sustabdyta lobisto G. Karsoko veikla (7)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) sustabdė Giedriaus Karsoko lobistinę veiklą. G. Karsoko lobistinė veikla sustabdyta jo paties prašymu, VTEK sprendimu į lobistų sąrašą jis buvo įtrauktas 2007-ųjų sausį.

„Swedbank“ keičia paslaugų kainodarą (154)

Nuo gruodžio 1 d. „Swedbank“ privatūs klientai galės užsisakyti ir pradėti naudotis paslaugų planais. Už vieną fiksuotą mėnesio mokestį bankas pasiūlys neribotus elektroninius mokėjimus eurais, naujos kartos bekontaktę kortelę, visų sąskaitų aptarnavimą bei mokėjimų eurais įskaitymus, rašoma pranešime spaudai.