Individualių įmonių savininkai sulauks lengvatų

Vyriausybė trečiadienį pakeitė Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 34 straipsnį, nustatydama lengvesnes individualių įmonių (IĮ) savininkų valstybinio socialinio draudimo sąlygas.
Pagal naująją tvarką, kai jai pritars Seimas, bus mokamos ir 2000 metų pirmojo ketvirčio valstybinio socialinio draudimo įmokos.

"Sodra" kovo viduryje IĮ savininkams įmokų mokėjimo terminą atidėjo iki gegužės 1-osios.

Pataisos numato, kad individualių įmonių savininkai, išskyrus nevykdančius ūkinės-komercinės veiklos ir patentus įsigijusius asmenis, valstybinio socialinio draudimo įmokas moka visai valstybinio socialinio draudimo pensijai gauti. Šie asmenys moka įmokas, apskaičiuotas nuo jų pačių pasirinktos socialiniam draudimui deklaruojamų faktiškai gaunamų pajamų sumos, bet ne mažesnės už kiekvieno kalendorinio mėnesio minimalią mėnesio algą.

Nemokėti įmokų galės IĮ savininkai ir jiems prilyginti savarankiškai dirbantys asmenys bei ūkininkai, jeigu jie gauna valstybinio socialinio draudimo senatvės ar invalidumo pensiją, yra I, II grupės invalidai nuo vaikystės, gaunantys šalpos pensiją, taip pat jei yra draudžiami valstybiniu socialiniu draudimu arba turi būtinąjį darbo stažą senatvės pensijai gauti.

Įsigaliojus šiam įstatymui, ūkininkai ir patentus įsigiję asmenys atleidžiami nuo nesumokėtų įmokų, delspinigių ir laikotarpio nuo 1999-ųjų metų sausio iki gruodžio 31 dienos baudų mokėjimo.

Ūkininkų ir pilnamečių jų ūkio narių bei patentus įsigijusių asmenų socialinio draudimo stažas įskaitomas pagal faktiškai į "Sodros" biudžetą pervestas įmokas.

Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą, IĮ savininkams įmokos "Sodrai" skaičiuojamos jau nuo sumos, kuri lygi minimaliai mėnesio algai (MMA - 430 litų). Per mėnesį IĮ savininkas "Sodrai" turi sumokėti ne mažiau kaip 107,5 lito įmokų.

"Sodros" direktoriaus pavaduotoja Česlava Zabulėnienė BNS teigė, kad Seimui priėmus Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 34 straipsnio pataisas, taip pat įstatymų pataisas dėl pensijų mokėjimo dirbantiems pensininkams, dėl ligos ir motinystės pašalpų mokėjimo bei pensijos amžiaus didinimo, Vyriausybei bus teikiamas pataisytas "Sodros" biudžetas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Finansų ministrė: „Jonvabaliai" – iniciatyva, auginanti atsakingą požiūrį

Antradienį finansų ministrė Rasa Budbergytė padėkojo partneriams - iniciatyvos „Jonvabaliai", laimėjusios Europos Komisijos (EK) „RegioStars 2016" apdovanojimą, kūrėjams. Pasak ministrės, bendromis pastangomis pasiektas rezultatas džiugina - durys į ES lėšomis įgyvendinamus projektus visuomenei atvertos plačiau.

Doleris stiprėja, nafta pinga (8)

Doleriui stiprėjant, euro vertė krenta, o nafta pinga, skelbia „Reuters“.

Prezidentė atleido I. Šimonytę iš Lietuvos banko (37)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė iš Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko pavaduotojos pareigų atleido į Seimą išrinktą Ingridą Šimonytę.

Laukiama sprendimo dėl „Heathrow“ plėtros

Seniai lauktas vyriausybės sprendimas dėl oro uosto plėtros netrukus bus paskelbtas, ir, atrodo, kad šįkart laimė nusišypsos „Heathrow“. Apie tai praneša BBC.

Euro zonos šalys pritarė 2,8 mlrd. eurų išmokai Graikijai (2)

Euro zonos pareigūnai antradienį pranešė pritarę 2,8 mlrd. eurų išmokai Graikijai iš trečiojo rimtų finansinių sunkumų krečiamos šalies gelbėjimo paketo.