„Inovaciniais čekiais“ siekiame aktyvesnio inovacijų diegimo versle, skatiname verslo ir mokslo partnerystę bei keitimąsi žiniomis – įmonės galės naudotis naujausiais mokslo pasiekimais ir tyrimais bei pritaikyti juos versle, o mokslas – orientuotis į verslo poreikius“, – pranešime spaudai cituojamas ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, ketvirtadienį pasirašęs įsakymą, kuriuo patvirtino 2014-2020 m. Europos Sąjungos priemonės „Inovaciniai čekiai“ projektų finansavimo sąlygų aprašą.

Iš viso projektams įgyvendinti numatoma skirti iki 10,137 mln. eurų Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Pirmąjį kvietimą Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) numato paskelbti pirmąjį 2017 m. ketvirtį.

Finansavimo intensyvumas didelei įmonei, priklausomai nuo remiamos veiklos, sieks nuo 25 iki 50 proc., vidutinei įmonei – nuo 35 iki 60 proc., labai mažai ir mažai įmonei – nuo 45 iki 70 proc.

Inovacinis čekis – tai nustatyto dydžio tikslinės paskirties mokėjimo dokumentas, nustatyta tvarka išduodamas įmonėms ir skirtas paslaugoms iš mokslo ir studijų institucijų įsigyti.

Inovacinių čekių esmė – greiti pinigai verslui, tai yra greitai gaunama investicija, pavyzdžiui, į mokslinius tyrimus ir technologinę plėtrą.

MITA yra patvirtinusi daugiau nei 2,5 tūkst. paslaugų, kurių verslas gali įsigyti iš mokslo ir studijų institucijų, sąrašą.

Iš šio sąrašo verslininkai galės pasirinkti, kokius konkrečiai taikomuosius mokslinius tyrimus, eksperimentinės plėtros darbus ar technines galimybių studijas jiems atliks konkreti mokslo institucija.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)