I.Degutienė: alkoholio vartojimo mastai gąsdinantys

 (49)
I.Degutienė: alkoholio vartojimo mastai gąsdinantys
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Alkoholio akcizo kėlimo klausimas reikalauja gilesnio svarstymo, tačiau jis galėtų būtų viena iš priemonių kovojant su augančiu alkoholio vartojimu Lietuvoje, sako Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

"Čia turbūt reiktų atskiros analizės (ar verta didinti akcizus - ELTA). Be abejo, tai būtų viena iš priemonių, bet aš puikiai žinau, kokia būtų reakcija kitų, nes nuomonės visuomenėje vis dėlto irgi yra skirtingos", - trečiadienį ryte interviu Žinių radijui sakė Seimo pirmininkė.

Ji pripažino, kad alkoholio kontrolės duomenys, pagal kuriuos Lietuvoje vienas žmogus per metus vidutiniškai suvartoja 11,9 l gryno alkoholio, o įvertinus šešėlį - netgi apie 16 l, yra gąsdinantys, tačiau, pasak jos, valdančioji koalicija nuveikė nemažai darbų, kad alkoholio vartojimas mažėtų.

"Mes tikrai labai daug padarėme, buvo priimti įstatymai ir dėl reklamos, ir sumažintas prieinamumas nusipirkti alkoholį įvairiose vietose, tikrai buvo daug padaryta", - tvirtino Seimo pirmininkė.

Seimo vadovė pabrėžė, kad didelis alkoholio suvartojimas Lietuvoje yra įsisenėjusi problema, ir valdžia per ketverius metus čia visko pakeisti negali - galiausiai viskas priklauso nuo žmogaus.

"Ne vien valdžia gali pakeisti visuomenės mąstymą ir poelgius, o tik pats žmogus gali tai padaryti. Valdžios uždavinys - mažinti alkoholio prieinamumą ir jo vartojimą, toliau viską daryti, kad mažamečiai nevartotų alkoholio, todėl prevencinis darbas šiandien labai svarbus. Tačiau per vienerius ar net ketverius metus greitai įsisenėjusios problemos neišspręsi, yra visas kompleksas faktorių, kurie lemia tokį gausų alkoholio vartojimą tarp Lietuvos žmonių" , - sakė I. Degutienė.

I. Degutienės bendrapartietis konservatorius Antanas Matulas yra įregistravęs įstatymo pataisas, pagal kurias nuo kitų metų akcizų tarifai alkoholiui didėtų, o už surinktas lėšas būtų finansuojamos alkoholio prevencijos priemonės.

ELTA
 
49
Registruoti (0) Anonimiški (49)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

Kaip praturtėjo Vilniaus centre dirbusi banko vadybininkė: tiesiog pasinaudojau spraga (55)

2015 sausio mėn. 28 d. 07:31
Lauryna Jurkutė
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Vos ne geriausia banko klientų aptarnavimo specialistė per kelerius metus sugebėjo iš kasos savintis pinigus niekieno nepastebėta. „Tiesiog pasinaudojau spraga banke, apie kurią visi žinojo“, – neslėpė mergina.

Analitikas: tai tik lašas Rusijos sunkumų jūroje (34)

2015 sausio mėn. 27 d. 23:22
Analitikas: tai tik lašas Rusijos sunkumų jūroje
AP/Scanpix
Agentūrai „Standard & Poor's“ iki „niekinio“ lygio sumažinus Rusijos skolinimosi reitingą, Maskvos pareigūnai aiškina, kad tai padaryta tiesiogiai įsakius Jungtinėms Valstijoms.

Skandalą sukėlęs V. Andriukaitis: atsakomybę turi prisiimti ir D. Grybauskaitė (269)

2015 sausio mėn. 27 d. 21:10
Dalia Grybauskaitė, Vytenis Povilas Andriukaitis
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Lietuvos deleguotas sveikatos ir maisto saugos eurokomisaras Vytenis Andriukaitis piktinasi prezidentės patarėjos Virginijos Būdienės pareiškimais, esą būtent jis turi prisiimti atsakomybę už Briuselio pasiūlymą Maskvai derėtis su valstybėmis dėl maisto produktų embargo panaikinimo.

Klaida Prancūzijai kainuos daugiau nei 1 mlrd. eurų (8)

2015 sausio mėn. 27 d. 20:52
Klaida Prancūzijai kainuos daugiau nei 1 mlrd. eurų
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Prancūzija turės grąžinti 1,07 mlrd. eurų gautos žemės ūkio sektoriaus paramos Europos Sąjungai (ES). Ši suma šaliai buvo skirta per klaidą arba sukčiavus duomenų srityje, antradienį pareiškė Europos Komisijos pareigūnai.

Plūstančių turistų nesustabdė net Ebola

2015 sausio mėn. 27 d. 20:17
Plūstančių turistų nesustabdė net Ebola
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Visame pasaulyje registruojamų turistų skaičius 2014-aisiais perkopė 1,1 mlrd. ribą, t. y., palyginti su ankstesniais metais, išaugo 4,7 proc. Apie tai praneša BBC, remdamasi antradienį Junginių Tautų (JT) pateikiama ataskaita.