I.Degutienė: alkoholio vartojimo mastai gąsdinantys

 (49)
I.Degutienė: alkoholio vartojimo mastai gąsdinantys
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Alkoholio akcizo kėlimo klausimas reikalauja gilesnio svarstymo, tačiau jis galėtų būtų viena iš priemonių kovojant su augančiu alkoholio vartojimu Lietuvoje, sako Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

"Čia turbūt reiktų atskiros analizės (ar verta didinti akcizus - ELTA). Be abejo, tai būtų viena iš priemonių, bet aš puikiai žinau, kokia būtų reakcija kitų, nes nuomonės visuomenėje vis dėlto irgi yra skirtingos", - trečiadienį ryte interviu Žinių radijui sakė Seimo pirmininkė.

Ji pripažino, kad alkoholio kontrolės duomenys, pagal kuriuos Lietuvoje vienas žmogus per metus vidutiniškai suvartoja 11,9 l gryno alkoholio, o įvertinus šešėlį - netgi apie 16 l, yra gąsdinantys, tačiau, pasak jos, valdančioji koalicija nuveikė nemažai darbų, kad alkoholio vartojimas mažėtų.

"Mes tikrai labai daug padarėme, buvo priimti įstatymai ir dėl reklamos, ir sumažintas prieinamumas nusipirkti alkoholį įvairiose vietose, tikrai buvo daug padaryta", - tvirtino Seimo pirmininkė.

Seimo vadovė pabrėžė, kad didelis alkoholio suvartojimas Lietuvoje yra įsisenėjusi problema, ir valdžia per ketverius metus čia visko pakeisti negali - galiausiai viskas priklauso nuo žmogaus.

"Ne vien valdžia gali pakeisti visuomenės mąstymą ir poelgius, o tik pats žmogus gali tai padaryti. Valdžios uždavinys - mažinti alkoholio prieinamumą ir jo vartojimą, toliau viską daryti, kad mažamečiai nevartotų alkoholio, todėl prevencinis darbas šiandien labai svarbus. Tačiau per vienerius ar net ketverius metus greitai įsisenėjusios problemos neišspręsi, yra visas kompleksas faktorių, kurie lemia tokį gausų alkoholio vartojimą tarp Lietuvos žmonių" , - sakė I. Degutienė.

I. Degutienės bendrapartietis konservatorius Antanas Matulas yra įregistravęs įstatymo pataisas, pagal kurias nuo kitų metų akcizų tarifai alkoholiui didėtų, o už surinktas lėšas būtų finansuojamos alkoholio prevencijos priemonės.

ELTA
 
49
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Apie naujas sankcijas Rusijai paskelbęs B. Obama: „Tai nėra naujasis Šaltasis karas“ (123)

2014 liepos mėn. 29 d. 22:50
Surengtame brifinge JAV prezidentas Barackas Obama antradienį paskelbė, kad JAV irgi dar labiau griežtina sankcijas Rusijai.

TVF įspėja dėl palūkanų (2)

2014 liepos mėn. 29 d. 20:47
Padidintos bazinės palūkanos keliose pasaulio šalyse gali atsiliepti ir taip silpnai ūkio plėtrai besivystančiose šalyse bei 2 proc. sumažinti pasaulio ekonomikos augimą per ateinančius penkerius metus.

ES sutarė dėl naujų sankcijų Rusijai (25)

2014 liepos mėn. 29 d. 19:45
Europos Sąjunga (ES) antradienį susitarė dėl pirmųjų šio valstybių bloko ekonominių sankcijų Rusijai dėl neramumų Ukrainoje.

Lietuva nusivylė ES sprendimu dėl sankcijų Rusijai (624)

2014 liepos mėn. 29 d. 18:52
Lietuva antradienį išsakė nusivylimą, kad naujos Europos Sąjungos (ES) sankcijos neužkerta kelio Prancūzijai parduoti karo laivus Rusijai

Nyderlandai: ES svarstomos sankcijos prieš Rusiją turės greitą poveikį (9)

2014 liepos mėn. 29 d. 18:41
Nyderlandų užsienio reikalų ministras Fransas Timmermansas įsitikinęs, jog Europos Sąjungos (ES) svarstomos priemonės apriboti Rusijos prieigą prie Europos finansinių rinkų duotų greitų rezultatų.