I.Degutienė: alkoholio vartojimo mastai gąsdinantys

 (49)
Alkoholio akcizo kėlimo klausimas reikalauja gilesnio svarstymo, tačiau jis galėtų būtų viena iš priemonių kovojant su augančiu alkoholio vartojimu Lietuvoje, sako Seimo pirmininkė Irena Degutienė.
I.Degutienė: alkoholio vartojimo mastai gąsdinantys
Foto: DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

"Čia turbūt reiktų atskiros analizės (ar verta didinti akcizus - ELTA). Be abejo, tai būtų viena iš priemonių, bet aš puikiai žinau, kokia būtų reakcija kitų, nes nuomonės visuomenėje vis dėlto irgi yra skirtingos", - trečiadienį ryte interviu Žinių radijui sakė Seimo pirmininkė.

Ji pripažino, kad alkoholio kontrolės duomenys, pagal kuriuos Lietuvoje vienas žmogus per metus vidutiniškai suvartoja 11,9 l gryno alkoholio, o įvertinus šešėlį - netgi apie 16 l, yra gąsdinantys, tačiau, pasak jos, valdančioji koalicija nuveikė nemažai darbų, kad alkoholio vartojimas mažėtų.

"Mes tikrai labai daug padarėme, buvo priimti įstatymai ir dėl reklamos, ir sumažintas prieinamumas nusipirkti alkoholį įvairiose vietose, tikrai buvo daug padaryta", - tvirtino Seimo pirmininkė.

Seimo vadovė pabrėžė, kad didelis alkoholio suvartojimas Lietuvoje yra įsisenėjusi problema, ir valdžia per ketverius metus čia visko pakeisti negali - galiausiai viskas priklauso nuo žmogaus.

"Ne vien valdžia gali pakeisti visuomenės mąstymą ir poelgius, o tik pats žmogus gali tai padaryti. Valdžios uždavinys - mažinti alkoholio prieinamumą ir jo vartojimą, toliau viską daryti, kad mažamečiai nevartotų alkoholio, todėl prevencinis darbas šiandien labai svarbus. Tačiau per vienerius ar net ketverius metus greitai įsisenėjusios problemos neišspręsi, yra visas kompleksas faktorių, kurie lemia tokį gausų alkoholio vartojimą tarp Lietuvos žmonių" , - sakė I. Degutienė.

I. Degutienės bendrapartietis konservatorius Antanas Matulas yra įregistravęs įstatymo pataisas, pagal kurias nuo kitų metų akcizų tarifai alkoholiui didėtų, o už surinktas lėšas būtų finansuojamos alkoholio prevencijos priemonės.

ELTA
Registruoti (0) Anonimiški (49)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Verslo naujienos

RBS parduoda dalį savo akcijų

Didžiosios Britanijos bankas „Royal Bank of Scotland“ (RBS) pardavė dalį turėtų Jungtinių Valstijų finansų institucijos „Citizens“ vertybinių popierių. 135 mln. akcijų vienetų buvo parduoti po 23,75 JAV dolerio. Apie tai praneša „Dow Jones“.

Centrinis Anglijos bankas įspėja dėl finansų rinkų (1)

Centrinis Anglijos bankas prisijungė prie vis augančio reguliavimo institucijų pareigūnų ir investuotojų būrio – šie įspėja, kad finansų rinkos tampa vis trapesnės ir mažiau atsparios ekstremaliems sukrėtimams. Apie tai praneša „Dow Jones“.

Rusijos užsienio valiutos atsargos tokių rodiklių nematė nuo lapkričio (27)

Rusijos užsienio valiutos atsargos kovo 13-20 dienomis išaugo 1,2 mlrd. ir pasiekė 352,9 mlrd. JAV dolerių. Šis augimas registruojamas pirmą kartą nuo 2014 metų lapkričio, praneša Rusijos centrinis bankas.

„Adidas“ grįžta į Europą (3)

Vokietijos sportinės aprangos gamintoja „Adidas“ pristatė savo reformų planą, kuriame planuojama gaminti dalį prekių ne Azijoje, o Europoje, praneša BBC.

Rusija leidžia Baltarusijai kiek atsikvėpti (20)

Rusija pratęs Baltarusijai suteiktų paskolų galiojimo terminą.