I.Degutienė: alkoholio vartojimo mastai gąsdinantys

 (49)
I.Degutienė: alkoholio vartojimo mastai gąsdinantys
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

Alkoholio akcizo kėlimo klausimas reikalauja gilesnio svarstymo, tačiau jis galėtų būtų viena iš priemonių kovojant su augančiu alkoholio vartojimu Lietuvoje, sako Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

"Čia turbūt reiktų atskiros analizės (ar verta didinti akcizus - ELTA). Be abejo, tai būtų viena iš priemonių, bet aš puikiai žinau, kokia būtų reakcija kitų, nes nuomonės visuomenėje vis dėlto irgi yra skirtingos", - trečiadienį ryte interviu Žinių radijui sakė Seimo pirmininkė.

Ji pripažino, kad alkoholio kontrolės duomenys, pagal kuriuos Lietuvoje vienas žmogus per metus vidutiniškai suvartoja 11,9 l gryno alkoholio, o įvertinus šešėlį - netgi apie 16 l, yra gąsdinantys, tačiau, pasak jos, valdančioji koalicija nuveikė nemažai darbų, kad alkoholio vartojimas mažėtų.

"Mes tikrai labai daug padarėme, buvo priimti įstatymai ir dėl reklamos, ir sumažintas prieinamumas nusipirkti alkoholį įvairiose vietose, tikrai buvo daug padaryta", - tvirtino Seimo pirmininkė.

Seimo vadovė pabrėžė, kad didelis alkoholio suvartojimas Lietuvoje yra įsisenėjusi problema, ir valdžia per ketverius metus čia visko pakeisti negali - galiausiai viskas priklauso nuo žmogaus.

"Ne vien valdžia gali pakeisti visuomenės mąstymą ir poelgius, o tik pats žmogus gali tai padaryti. Valdžios uždavinys - mažinti alkoholio prieinamumą ir jo vartojimą, toliau viską daryti, kad mažamečiai nevartotų alkoholio, todėl prevencinis darbas šiandien labai svarbus. Tačiau per vienerius ar net ketverius metus greitai įsisenėjusios problemos neišspręsi, yra visas kompleksas faktorių, kurie lemia tokį gausų alkoholio vartojimą tarp Lietuvos žmonių" , - sakė I. Degutienė.

I. Degutienės bendrapartietis konservatorius Antanas Matulas yra įregistravęs įstatymo pataisas, pagal kurias nuo kitų metų akcizų tarifai alkoholiui didėtų, o už surinktas lėšas būtų finansuojamos alkoholio prevencijos priemonės.

ELTA
 
49
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Verslo naujienos

Gobšumas apakino: bandė praturtėti 100 tūkst. Lt - išlindo jachta už 2 mln. Lt (3)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 10:55
Gobšumas apakino: bandė praturtėti 100 tūkst. Lt - išlindo jachta už 2 mln. Lt
D.Lauručio nuotr.
Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) išaiškino didmenine vandentiekio ir šildymo įrangos prekyba užsiimančią įmonę, kuri nepagrįstai susigrąžino pridėtinės vertės mokestį (PVM) už beveik 0,5 mln. litų vertės neegzistuojančias prekes.

Olandai parodė, ką mano apie Rusijos draudimą (21)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 10:03
Šimtai žmonių rugsėjo 14 dieną rinkosi Amsterdamo Damo aikštėje, kur išradingai išreiškė savo pasipiktinimą dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimo kaip atsaką į Vakarų ekonominį spaudimą imtis sankcijų maisto produktams.

K. Karpickis. Valstybės imuniteto principas (1)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 08:47
Kazimieras Karpickis
Asmeninio archyvo nuotr.
Pastarojo laikotarpio įvykiai, kaip Graikijos nemokumo rizika, Argentinos negebėjimas sugrąžinti skolų jos kreditoriams (beje, dėl šios priežasties tarptautinė reitingų agentūra „Standard&Poor's“ sumažino Argentinos ilgalaikį skolinimosi reitingą nuo CCC- iki „atrankinio bankroto“), verčia abejoti valstybe, kaip patikimu komercinių santykių dalyviu, ir iš naujo įvertinti rizikas, su kuriomis galima susidurti tapus valstybės kreditoriumi (pvz., valstybės skolos restruktūrizavimo atveju). Ypač tuomet, jeigu valstybė savo praktikoje remiasi valstybės imuniteto principu.

„Ikea“ biuruose – Rusijos pareigūnų reidai (9)

2014 rugsėjo mėn. 15 d. 07:57
Rusijos tyrėjai penktadienį, rugsėjo 12 dieną, atliko kratas „Ikea“ antrinėms bendrovėms priklausančiuose biuruose, esančiuose Maskvos priemiestyje.

Rusija: Vakarų sankcijos neliks be apgalvoto atsako (159)

2014 rugsėjo mėn. 14 d. 15:58
Rusija nepaliks naujų Vakarų ekonominių sankcijų be atsako, tačiau reakcija turi būti gerai pamatuota, siekiant apsaugoti šalies ekonominius interesus, žurnalistams sakė Rusijos Federacijos Tarybos pirmininkė Valentina Matvijenko, kuria remiasi „RIA Novosti“.