I.Degutienė: alkoholio vartojimo mastai gąsdinantys

 (49)
Alkoholio akcizo kėlimo klausimas reikalauja gilesnio svarstymo, tačiau jis galėtų būtų viena iš priemonių kovojant su augančiu alkoholio vartojimu Lietuvoje, sako Seimo pirmininkė Irena Degutienė.
I.Degutienė: alkoholio vartojimo mastai gąsdinantys
© DELFI (Š.Mažeikos nuotr.)

"Čia turbūt reiktų atskiros analizės (ar verta didinti akcizus - ELTA). Be abejo, tai būtų viena iš priemonių, bet aš puikiai žinau, kokia būtų reakcija kitų, nes nuomonės visuomenėje vis dėlto irgi yra skirtingos", - trečiadienį ryte interviu Žinių radijui sakė Seimo pirmininkė.

Ji pripažino, kad alkoholio kontrolės duomenys, pagal kuriuos Lietuvoje vienas žmogus per metus vidutiniškai suvartoja 11,9 l gryno alkoholio, o įvertinus šešėlį - netgi apie 16 l, yra gąsdinantys, tačiau, pasak jos, valdančioji koalicija nuveikė nemažai darbų, kad alkoholio vartojimas mažėtų.

"Mes tikrai labai daug padarėme, buvo priimti įstatymai ir dėl reklamos, ir sumažintas prieinamumas nusipirkti alkoholį įvairiose vietose, tikrai buvo daug padaryta", - tvirtino Seimo pirmininkė.

Seimo vadovė pabrėžė, kad didelis alkoholio suvartojimas Lietuvoje yra įsisenėjusi problema, ir valdžia per ketverius metus čia visko pakeisti negali - galiausiai viskas priklauso nuo žmogaus.

"Ne vien valdžia gali pakeisti visuomenės mąstymą ir poelgius, o tik pats žmogus gali tai padaryti. Valdžios uždavinys - mažinti alkoholio prieinamumą ir jo vartojimą, toliau viską daryti, kad mažamečiai nevartotų alkoholio, todėl prevencinis darbas šiandien labai svarbus. Tačiau per vienerius ar net ketverius metus greitai įsisenėjusios problemos neišspręsi, yra visas kompleksas faktorių, kurie lemia tokį gausų alkoholio vartojimą tarp Lietuvos žmonių" , - sakė I. Degutienė.

I. Degutienės bendrapartietis konservatorius Antanas Matulas yra įregistravęs įstatymo pataisas, pagal kurias nuo kitų metų akcizų tarifai alkoholiui didėtų, o už surinktas lėšas būtų finansuojamos alkoholio prevencijos priemonės.

ELTA
Naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Naujienos

B.Obamai gresia naujas prekybos ginčas su Kinija

JAV prezidentui Barackui Obamai gresia naujas prekybos ginčas su Pekinu, kuris galėtų komplikuoti rugsėjį planuojamą jo atsisveikinimo vizitą į Kiniją.

K. Miškinienė: Darbo kodekso pataisa skatins darbuotojų narystę profesinėse sąjungose (4)

Seimo Socialdemokratų partijos frakcija siekia, kad naujojo Darbo kodekso projekte įtvirtinta nuostata, jog profesinės sąjungos, galėdamos atstovauti tik savo nariams, augtų ir stiprėtų. Be to, socialdemokratai neigia viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, kad toks sprendimas neva prieštarautų Konstitucijai.

L. Graužinienė: prekybininkai padidino bendrą kainų lygį (15)

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė sako, jog prekybininkai kilstelėjo bendrą kainų lygį, norėdami susigrąžinti prarastas pajamas, kai prieš euro įvedimą tarp valdžios ir jų buvo susitarta pusę metų nedidinti kainų. Anot jos, kainas sumažintų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifo mažinimas būtiniausiems maisto produktams.

Seimas pradėjo svarstyti bankų įkainius mažinsiančio įstatymo projektą (4)

Seimas po pateikimo pritarė naujai Mokėjimų įstatymo redakcijai ir pradeda svarstyti jį komitetuose. Projektą parengė Finansų ministerija kartu su Lietuvos banku, o Vyriausybė jam pritarė.

5 įmonės už 3,7 mln. eurų statys baseiną Fabijoniškėse (12)

Baseiną su 25 metrų ilgio takeliais Vilniaus Fabijoniškių mikrorajone statyti turėtų mažiausią kainą - 3,7 mln. eurų pasiūlęs penkių įmonių konsorciumas, BNS patvirtino Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius.