Į naują savaitę įspūdingai įžengęs euras vien tik smuko

Į šią savaitę įspūdingu šuoliu įžengęs euro kursas JAV dolerio atžvilgiu nuo pirmadienio iki penktadienio vien tik smuko.
Didžiąją dalį praėjusio penktadienio ties 0,9024 dolerio už eurą svyravęs kursas pirmadienį Azijoje buvo užkopęs į 0,9163-0,9197 dolerio už eurą intervalą.

Tačiau staigi sėkmė nebuvo ilgalaikė. Antradienį JAV federalinių rezervų bankas palūkanų normas padidino 0,5 punkto, o euro ir dolerio kursas trečiadienį smuko žemiau 0,9020 dolerio už eurą. Penktadienį jis ir vėl nusirito iki gegužės 4 dieną pasiekto rekordiškai žemo lygmens - 0,8845 dolerio už eurą.

Nors vėliau, paskelbus, jog JAV užsienio prekybos balanso deficitas kovą trečią mėnesį iš eilės išaugo iki naujo rekordo, euro ir dolerio kursas buvo pakilęs virš 0,8910 dolerio už eurą.

Euro ir Japonijos jenos kursas taip pat smuko visą savaitę nuo 99,5-100,5 jenos už eurą pirmadienį iki žemiausio visų laikų lygmens - 94,45 jenos už eurą - penktadienį.

Ne ką geriau dolerio fronte sekėsi ir Didžiosios Britanijos svarui sterlingų, kuris smuko nuo 1,52034 dolerio už svarą pirmadienį iki naujo žemiausio lygmens per 6 metus - 1,4750 dolerio už svarą - penktadienį. Tiesa, kiek vėliau palankūs Didžiosios Britanijos ekonominiai rodikliai kursą pakylėjo iki 1,48651 dolerio už svarą.

Euro ir svaro sterlingų kursas visą savaitę su retomis išimtimis svyravo 0,598-0,606 svaro už eurą intervale. Tiesa, pirmą savaitės pusę jis daugiausia laikėsi virš 0,602 svaro už eurą, o antrąją savaitės pusę - žemiau šios ribos.

Savaitės viduryje kiek pakilęs dolerio kursas jenos atžvilgiu, priešingai nei euro ar svaro sterlingų atžvilgiu, smuko nuo 108,5 jenos už dolerį pirmadienį iki žemiausio lygmens per tris savaites - 106,75 jenos už dolerį - penktadienį.

Penktadienį, maždaug 16.55 val. Lietuvos laiku, euras kainavo 0,8929 dolerio, 95,41 jenos, 0,6012 svaro sterlingų, doleris - 95,5 jenos, o svaras sterlingų - 1,48651 dolerio.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Naujienų prenumerata

Naujienos

Nesutarimai dėl CETA atspindi rimtas ES problemas (2)

Tarsi problemų dar būtų negana, Europos Sąjungai pagalį į ratus įkišo mažutė regioninė vyriausybė – Belgijos Valonijos regionas neseniai blokavo CETA susitarimą su Kanada. Ir tik šį ketvirtadienį, jau po to, kai jau buvo atšauktas ES ir Kanados viršūnių susitikimas sutarčiai pasirašyti, valonai nusileido ir sutarčiai pritarė. Pasak „Deutsche Welle“ korespondento Briuselyje Berndo Riegerto, priežasčių, kodėl viskas klostėsi būtent taip, yra įvairių.

„Boso valanda su S. Jovaišu”: L. Paukštė apie tai, ko tikėtis ieškant patalpų biurui

Vis didesnė informacinių technologijų raida pakeitė tradicinį požiūrį į darbo vietą. Darbuotojai tapo mobilesni ir dažnai, užuot dirbę prie savo darbo stalo, darbui pasirenka namus, kavos kavinę, ar aukščiausio namo stogą, nuo kurio atsiveria puikus vaizdas.

Kanados užsienio reikalų ministras pasveikino susitarimą dėl sutarties su ES (2)

Kanados užsienio reikalų ministras Stephane'as Dionas ketvirtadienį pasveikino Belgijos politinių lyderių pasiektą susitarimą, pralaužiantį kelią istorinei Europos Sąjungos ir jo šalies laisvosios prekybos sutarčiai.

Ką darys su būsimų pensininkų sukauptu turtu (49)

Šiuo metu per milijoną dirbančiųjų kaupia pensiją antros pakopos pensijų fonduose, kurių turtas vertinamas milijardais eurų. Ką su šiais pinigais ir pačiu pensijų kaupimu planuoja daryti Seimo rinkimuose daugiausia balsų laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS)?

Žemės savininkai jau gali sužinoti, kiek mokės žemės mokesčio (9)

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nors žemės mokesčio deklaracijas mokėtojams VMI turi pateikti iki lapkričio 2 d., žemės savininkai VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) (http://deklaravimas.vmi.lt), taip pat „Mano VMI" sistemoje jau gali susipažinti su deklaracijų duomenimis, rašoma pranešime spaudai.